Hrvatski rukometni klub Čapljina

subota, 27.02.2010.

HRK Međugorje - HRK Čapljina 22:24 (10:11)

Čapljina je uspjela slaviti u hercegovačkom derbiju u gostima kod vrlo dobre ekipe Međugorja, koja trenutno zauzima 4. mjesto na ljestvici, dok se Čapljina drugom uzastopnom pobjedom lagano penje ka višoj poziciji na prvenstvenoj ljestvici. Utakmica i nije bila odveć atraktivna za gledanje, obje ekipe su pružile dobre partije u obrani, pa je rezultat toga samo 46 postignutih golova na utakmici. Prvi gol na utakmici postiže Šimović za ekipu Međugorja i to tek u 5. minuti susreta. Čapljina prvi put u vodstvo dolazi pred kraj prvog poluvremena (10:11), s tim rezultatom se i odlazi na odmor. Prvo poluvrijeme je bilo i kraj utakmice za Antonia Cvitanovića, koji je zbog grubog starta protivničkog igrača morao napustiti igru. Marko Pervan ga je zamijenio i pružio dosta dobru igru, još kad se uzme u obzir da je u zadnje vrijeme veoma malo igrao. Drugi dio utakmice je Čapljina konstantno držala vodstvo od jednog do dva pogotka razlike, te u neizvjesnoj završnici pogotkom Gordana Sutona iz sedmerca uspijeva osigurati vrijednu pobjedu. Kod Čapljine najefikasniji je bio trojac Bartolović, Suton i Bule koji su zajedno postigli 19 od čapljinska 24 pogotka, dok su se u ekipi Međugorja istaknuli vratar Ivanković i kadetski bh. reprezentativac Petar Bubalo. Iduće kolo Čapljina je domaćin ekipi Borca iz Travnika, gdje se nadamo još jednoj pobjedi, uz naravno, ispravan pristup utakmici.

17. kolo Prve lige FBiH - Jug, sportska dvorana Čitluk
Gledatelja: 100
Sedmerci: Međugorje 2/3; Čapljina 4/5
Crveni karton: Stanko Šimović (Međugorje) - nesportsko ponašanje
HRK Čapljina: I. Jurković (9); Lasta, Krezić 1, Šešelj, Bule 6, Cvitanović, Ostojić 1, G. Suton 5, Bartolović 8, Brkić, Pervan 3, Ćubela, Šutalo, Rebac
Trener: Dragan Suton

- 15:07 - Komentari (4) - Isprintaj - #

nedjelja, 21.02.2010.

HRK Čapljina - RK Igman Ilidža 34:31 (17:12)

U prvoj ovogodišnjoj utakmici rukometaši Čapljine su teže od očekivanog svladali ekipu Igmana pred oko 150 gledatelja u sportskoj dvorani u Čapljini. Sami početak utakmice pripada Čapljini koja odmah povede 2:0, no gosti vrlo brzo okreću rezultat u svoju korist, pa na semaforu u 10. minuti stoji 2:5 za goste. Čapljina se uspjela trgnuti tek pred sam kraj prvog poluvremena, kada uspijevaju spojiti nekoliko dobrih obrana, te su naša brza krila mogla trčati kontre i zabiti lagane golove. Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Čapljine 17:12. Drugi dio gosti otvaraju puno bolje te ubrzo poravnavaju rezultat, i ostatak utakmice se igralo gol za gol. Na kraju Čapljina, zahvaljujući svome iskustvu, uspijeva riješiti utakmicu u svoju korist i upisati zaslužena tri boda.
Daleko najefikasniji u redovima Čapljine je bio Bule sa 9 postignutih golova, a pratili su ga još Bartolović sa 8, te Cvitanović i Šutalo sa po 6 pogodaka. Sljedeće kolo Čapljina gostuje u Međugorju, to će biti svojevrsni hercegovački derbi u kojem će Čapljina pokušati domaćinu uzvratiti za poraz u prošloj polusezoni.

16. kolo Prve lige FBiH - Jug, sportska dvorana Čapljina
Gledatelja: 150
Sedmerci: Čapljina 3/4; Igman 2/3
HRK Čapljina: I. Jurković (7); Lasta, Krezić 1, Šešelj, Bule 9, Cvitanović 6, Ostojić 3, G. Suton, Bartolović 8, Brkić, Pervan, Ćubela, Šutalo 6, Rebac 1
Trener: Dragan Suton

- 19:50 - Komentari (4) - Isprintaj - #

četvrtak, 18.02.2010.

U nedjelju započinje 2. polusezona

Ovaj vikend (20./21.02.2010.) se nastavlja prvenstvo u rukometnoj Prvoj ligi FBiH. Čapljina će biti domaćin Igmanu, a utakmica će se odigrati u nedjelju u 16 sati. Razlog je odigravanje završnice košarkaškog kupa BiH kojem su čapljinski košarkaši domaćini u petak i subotu.
U nastavak sezone čapljinski rukometaši ulaze znatno pojačani sa Gordanom Sutonom i Nikolom Bartolovićem koji su se vratili u matični klub iz sarajevskog Željezničara. U klub se također vratio i pivot Goran Šešelj iz Opuzena. Čapljinu je napustio samo jedan igrač, i to Domagoj Pehar koji je otišao na daljnje školovanje u Kanadu.
Koliki je značaj ovih pojačanja vidjelo se odmah i na prijateljskim utakmicama gdje su Čapljinci svladali bh. premijerligaša Zrinjskog (31:30), Veleža (27:21), Opuzena (36:21), Dubrovnika (26:22). Jedini poraz u pripremnim utakmicama su upisali na uzvratu kod Zrinjskog u Mostaru (35:33).
Pozivamo vas sve da dođete u nedjelju u gradsku sportsku dvoranu u Čapljini u 16 sati, u što većem broju i date podršku mladoj ekipi Čapljine.

-raspored 16. kola:
Vogošća - Velež
Čapljina - Igman Ilidža
Ljubuški - Borac Travnik
Inter - Bosna VIsoko
Željezničar - Vitez
Sloga - Bosna Sarajevo
-slobodne ekipe: Međugorje i Iskra Bugojno

- 13:48 - Komentari (0) - Isprintaj - #