Erotic Front Zabok

nedjelja, 17.02.2008.

ZABOČANIMA TRILER S BORIKOM

Košarkaši Zaboka dosad su u pravilu gubili utakmice koje su se odlučivale u napetoj završnici. No, u 14. kolu u kojem su kod kuće dočekali Borik Puntamiku to ipak nije bio slučaj. Zagorci su u tvrdoj utakmici slavili s tijesnih 66:65 i tako zadržali dobre šanse za ulazak u Ligu za prvaka. U zadnju minutu susreta s +2 zahvaljujući trici Antonija Bilića ušli su gosti, nakon čega je 55 sekundi do kraja Ivica Puljak pogodio samo jedno slobodno bacanje i tako propustio izjednačiti. No, Igor Peklarić odigrao je zatim ključan potez u obrani blokiravši Bilića, a prvi strijelac Zaboka Ive Ivanov 28.7 sekundi do posljednjeg zvuka sirene pogodio je oba slobodnjaka za konačnih 66:65 te velika dva boda za zagorskog prvoligaša.

Ne previše lijepa prva četvrtina susreta u kojoj nijedna momčad nije imala više od dva poena prednosti završila je s miroljubljivh 12:12, a iz tog perioda najviše je u pamćenju ostala zadnja akcija. Zabočani su, naime, imali posljednji napad i 17 sekundi vremena da ga realiziraju. No, zagorski igrači potpuno su zaboravili na vrijeme, tako da nisu uspjeli u roku šutirati po košu.

Nakon što su poslije koševa Roberta Leža s jedne te Mire Dundova s druge strane Puljak (trica) i Ivanov kreirali seriju Zaboka 5-0, domaći navijači ponadali su se da bi njihovi ljubimci možda mogli napokon krenuti prema stvaranju neke značajnije razlike. No, Borik je brzo uzvratio i preuzeo vodstvo, a sve na početak ponovno vraća Peklarić, pogodivši tricu nakon sjajno napravljenog bloka i asistencije Puljaka za 26:26. U prvom poluvremenu dobri Ivan Čular za Zadrane je zatim pogodio koš s oko četiri metra, poslije čega Bilićeva trica s lijeve strane Dalmatincima donosi 26:31, a pet razlike bila je ujedno najveća prednost koju su Zadrani i Zabočani imali na cijeloj utakmici.

Igralo se zatim koš za koš, a treći period zaključen je košem te pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem od strane Puljaka 6.5 sekundi do isteka četvrtine za 50:47. Košem Tomislava Dražovića u kontri te tricom Ivana Pavića s desne strane 5:10 min. do završetka susreta Borik je poveo s 52:55 i trener domaćih Dragutin Črnjević na to je pozvao minutu odmora. Zabočani su kasnije uspjeli doći ponovno do vodstva, no trica Bilića omogućila je Puntamićanima da oni budu ti koji će u zadnju minutu ući u prednosti (63:65), da bi se utakmica naposljetku rasplela po već u uvodu istaknutom scenariju.

U dresu Zaboka Ivanov je postigao 19 koševa, Puljak je pridodao 15, a Ćosić 10. S druge pak strane, Tomislav Dražović je uz perfektan šut (iz igre 6/6, sl. bacanja 2/2) postigao 16 poena, a Bilić je uz četiri trice iz sedam pokušaja ubilježio dva manje.

- 16:14 - Komentari (0) - Isprintaj - #