Erotic Front Zabok

nedjelja, 28.10.2007.

ZABOČANI POBJEDOM OKRUNILI PRVOLIGAŠKI DEBUT

Košarkaši Zaboka u prvoj prvoligaškoj utakmici u povijesti kluba svladali su na domaćem parketu Osijek 2006 sa 88:79. Konačan rezultat susreta koji je s tribine pratio i predsjednik HKS-a Danko Radić nije realan pokazatelj stvari jer su domaćini većinu utakmice proveli u dvoznamenkastom vodstvu i u zadnju četvrtinu ušli s visokih 72:50, da bi se Osječani na jednoznamenkasti zaostatak približili u završnici susreta. Igrač utakmice definitivno je bio Robert Lež. Bek Zabočana već je u prvom poluvremenu uz šut za tricu 5/8 ubacio 17 koševa, a utakmicu je naposljetku završio s 32 poena, tri skoka i četiri ukradene lopte.

Domaćini su u početku utakmice imali problema u napadu i nakon nekoliko promašaja prvi put iz igre nakon skoka u napadu za Zabok je 6:04 min. do završetka prve četvrtine poentirao Igor Peklarić. Ivan Krolo je uz koš i slobodno bacanje Osječanima kasnije donio 6:7, a nakon što su domaći serijom 7-0 poveli 13-7 gosti do kraja utakmice više nijednom nisu došli do vodstva. Prvi put za dvoznamenkastu (20:10) prednost pogodio je Ivica Puljak (zamijenio Ivu Ivanova), a zahvaljujući čak 11 poena Leža (tri trice) u prvih 10 minuta domaći su početnu četvrtinu završili s 23:10.

U drugom periodu domaći su bez većih problema održavali vodstvo, no treneru Zaboka Dragutinu Črnjeviću probleme su stvorile tri osobne pogreške Jure Lozančića pa je tako njegova zamjena Luka Veverec pod košem bio primoran čuvati dosta višeg Krolu. Novo povećano odvajanje Zabok je napravio serijom 8-1 kojom je s 37:25 otišao na 45:26, a prvo poluvrijeme naposljetku završava s 49:32.

Treći period nije donio ništa novo. Gosti se u toj dionici nisu ni približili mogućnosti za kakav preokret. Lež, Ivanov i Puljak bez problema su održavali prednost zagorskog sastava i u zadnjih 20 minuta ulazi se sa 72:50. Činilo se tada da je utakmica riješena, no uporni Osječani, za koje je Krolo 7:29 min. do kraja pogodio slobodnjak za smanjenje na -20, su do završetka ipak uspjeli znatno ublažiti poraz. Serijom 10-0 su s 81:64 minutu i pol do zadnjeg zvuka sirene došli na 81:74. No, uz slobodna bacanja Leža domaći su susret priveli kraju i u punoj i bučnoj dvorani u Bedekovčini upisali prvu pobjedu u A-1 ligi.

Uz spomenutog Leža odlično su za Zabok odigrali Ivanov i Puljak. Ivanov je susret završio sa 16 koševa i 13 skokova, dok je njegov backup Puljak za samo 17:30 min. upisao 15 poena i šest skokova. Na drugoj strani Dražen Tankosić je ubacio 27 koševa (šut za tri 4/7), Krolo je ubilježio 16 poena i četiri skoka, a Zoran Helbich 15 poena i šest skokova.

- 10:55 - Komentari (0) - Isprintaj - #