NAJBOLJI OD NAJBOLJIH..............

- 11:27 - Komentari (4) - Isprintaj - #

petak, 09.02.2007.

Hrvatska - Norveška: Uigrani i siloviti i bez desetorice

Hrvatska nogometna reprezentacija i u 2007. godini nastavila je siloviti ritam pobjeda započet u 2006. Puno uvjerljivije nego što to konačni rezultat pokazuje, Hrvatska je nadigrala i pobijedila Norvešku i to bez desetorice standardnih reprezentativaca...
"Ivane mi smo uz tebe", pisalo je na majicama svih naših igrača priliko izlaska na travnjak. Jasna poruka upućena je Ivanu Klasniću od njegove "druge obitelji", a riječki navijači u nekoliko su navrata skandirali ime našeg igrača i transparentom "Ako zatreba srce ću dati" pokazali što misle o njemu.

Slibe.com - Free Image Picture Photo Hosting Service - Click to enlarge
Poruka Armade teško bolesnom Ivanu Klasniću

Hrvatska reprezentacija od prve je minute pokazala koja je reprezentacija u ovom trenutku i nadarenija i kvalitetnija. Ipak, prvi su priprijetili Norvežani preko Carewa u 3. minuti, no snažni napadač Aston Ville umjesto asistencije odlučio se na udarac iz teškog kuta.
Uzvratio je Babić ciljanjem suprotnih rašlji s ruba kaznenog prostora u 6. minuti, no lopta je "fijuknula" pored lijeve vratnice. Deset minuta kasnije i ovog puta raspoloženi Petrić oslobodio si je prostor za udarac sa 16 metara, no odbijanac od Hangelanda vratar Opdal uspijeva pokupiti.
Carew u 18. minuti izigrava kapetana Šimića i snažno kreće prema našem šesnaestercu, no snažan udarac završio je preko gola. Na drugoj strani raspoloženi Kranjčar sjajnom loptom preko pola terena pronalazi Petrića u šesnaestercu, ovaj s Hangelandom na leđima prihvaća loptu, no udarac nije bio dovoljno opasan da ugrozi Opdala.

Balaban i Johnsen u dvoboju

Hrvatska je igrala sve bolje, akcije su se nizale kao na tekućoj vrpci, pa je uvod u pogodak bila lijepa akcija u kojoj je Balaban ubacio za Ćorluku, no Dinamov stoper loše cilja lijevom nogom.
Kruna je stigla u 26. minuti. Prekrasna brza akcija u kojoj je Kranjčar proigrao Babića u naletu na lijevoj strani, ovaj zavrće u peterac gdje Petrić spremno uskače ispred Hangelanda i pogađa mrežu za 1:0.
Norvežane je pogodak natjerao na dodatnu čvrstinu, igrali su u najjačem sastavu i utakmicu nikako nisu shvatilo samo kao "prijateljsku". U 29. minuti nesporazum Pletikose i debitanta Vejića završio je loptom u mreži, no francuski sudac ispravno je prekinuo akciju sankcioniravši prethodni prekršaj nevidljivog Solskjaera na našem vrataru.

Babić je dominirao lijevom stranom

Modrić u 34. minuti dugo vuče loptu po desnoj strani i pronazali Petrića na crti šesnaesterca, strijelac vodećeg pogotka ne oklijeva s udarcem, a lopta odlazi pored lijeve vratnice.
Četiri minute kasnije hrvatsko vodstvo je povećano. Brzo izveden korner Kranjčar je pretvorio u asistenciju za natrčalog Modrića, koji prizemnim udarcem šalje loptu kroz šumu nogu u mrežu za 2:0.
Naše vodstvo moglo se povećati već u 42. minuti, kad nakon prekršaja na Srni, Babić sjajno izvodi slobodan udarac, ali Opdal "noktima" skreće loptu u korner. Poluvrijeme je okončano još jednim lijepim trokutom Kranjčar - Petrić - Kranjčar, udarac Portsmouthovog veznjaka završava malo pored gola.

Luka Modrić u akciji

Najbolji igrač prvog dijela Mladen Petrić u poluvremenu je svoje mjesto ustupio Eduardu da Silvi, s kojim su počele nove nevolje za Norvežane.
Jerko Leko, koji je količinom trke i kvalitetnim rješenjima dostojno zamijenio kapetana Niku Kovača, u 47. minuti jedan "otpadak" snažno šalje prema vratima, no Opdal je spreman.
Hrvatska dominacija se nastavlja, pa Balaban u 53. minuti leđima okrenut golu ostavlja loptu na udarac Modriću unutar šesnaesterca, no ovaj je slabo zahvaća i promašuje vrata.

Haestad nije mogao zaustaviti Mladena Petrića

Prvu kakvu-takvu prijetnju nakon sat vremena Pletikosi je pripremio kapetan Andresen, no udarac s 25 metara nije bio težak ispit. Za razliku od protuudara koji je urodio novom dobrom kombinacijom naših i novom prigodom za povećanje vodstva. Kranjčar ubacuje loptu na drugu vratnicu, novi debitant Budan glavom spušta na udarac Da Silvi, koji promašuje vrata iz odlične pozicije.
Drugo dio drugog dijela bilo je vrijeme za "Srna show". Darijo je i na ovoj utakmici uklizavao, sprintao, padao na glavu, slao protivnicima lopte kroz noge i u takvom ritmu igrao od prve do zadnje minute.
U 74. minuti poigrao se s nekoliko Norvežana i dodao loptu Da Silvi koji vara Opdala, ali Hagen izbija loptu s gol-linije. Pet minuta kasnije Srna silovito prolazi po desnoj strani i zavrće na prvu vratnicu na Budana, ovaj uz "pomoć" čuvara Hagena puca u bliži kut, no Opdal je još jednom dobro reagirao.
Jedina veća pogreška u našim redovima dogodila se u 86. minuti. Samo šest minuta zajedničkog rada zadnje linije nije bilo dovoljno za dobro namještanje zaleđa. Ärst dobiva okomitu loptu kroz sredinu i izlazi sam pred Pletikosu, no naš vratar sjajno reagira i brani udarac nogom. Na nesreću, ona se odbila ravno pred još jednog "usamljenika" Moena, koji je lako posprema u praznu mrežu za 2:1.
Taj nesporazum unio je malo nervoze u naše redove, pa se do kraja strahovalo od mogućeg zalutalog izjednačenja, kojeg Norvežani nikako večeras nisu zaslužili.
Hrvatska je još jednom pokazala da raspolaže raznovrsnim arsenalom kvalitetnih igračkih rješenja, koja su u stanju nadoknaditi bilo čiji nedostatak. Odlična predstava u odličnom ambijentu riječke Kantride završio je odličnim dojmom i nestrpljivim iščekivanjem nastavka našeg kvalifikacijskog puta za EP 2008.

- 10:39 - Komentari (15) - Isprintaj - #