Pula, Zimsko PH na kružnoj stazi: Tigar Malić zimski prvak države na 3000 m!

ponedjeljak , 11.03.2013.

Kongorski Tigar, Ivan Malić, vratio nam se iz lijepe Istre sa zlatnom medaljom oko vrata osvojenoj u utrci na 3000 m u konkurenciji seniora i sa vremenom 8:41,04!

Šest sekundi iza njega bio je Jure Josipović iz AK Agram dok je posljednji od trkača kasnio za Ivanom cijelu minutu!
Za "nagradu" je Ivan produžio boravak u Istarskoj županiji gdje je u Medulinu ostao na sedmodnevnim pripremama.
Prema fotografijama koje su pristigle otamo dade se zaključiti da je Ivanu na putu do novog odličja od velike pomoći bila domaća "spiza", razni suhomesnati specijaliteti, ali također i pomoć Odozgo jer se Ivan u medulinskoj crkvi išao zahvaliti Svevišnjem koji ga prati i pomaže tijekom cijele njegove karijere pa tako i sada.
Naravno, ne treba zaboraviti ni veliki doprinos njegova trenera, priznatog atletskog stručnjaka Damira Bošnjaka, bez kojeg bi Ivan i Dino bili i ostali samo veliki talenti.
Naravno, ne treba zaboraviti ni samoga Ivana koji svojom upornošću i vjerom izvlači najbolje od sebe kako na svakom treningu tako i u nastupima.

Hvala, dakle svima, a čestitke ponajviše Ivanu! Bravo, Tigre iz Kongore!!!

Pogledajmo poredak i rezultate:

A ovo je službeno izvješće HAS-a:

Pula (02.03.2013.) - U Puli je, u organizaciji AK Istra, održano zimsko prvenstvo Hrvatske na kružnoj stazi, a prvo ime prvenstva bila je Lisa Christina Stublic. Ona je u utrci na 5000 m postavila novi hrvatski rekord 15:59,48 i tako postala prva hrvatska atletičarka koja je ovu dionicu istrčala ispo 16 minuta. Ova disciplina inače nije bila u službenom programu ovog prvenstva, a zanimljivo je da je samo nekoliko minuta prije ove utrke Lisa pobijedila i na 3000 m i osvojila nslov prvakinje Hrvatske sa 9:45,90. U istoj utrci (5000 m) Kristina Božić je istrčala novi mlađejuniorski rekord 17:31,36. Naslove prvakinje Hrvatske još su osvojile Katarina Ivšac na 400 m (59,69), Anamarija Petters na 800 m (2:14,75) i Nikolina Hrelec na 1500 m (4:40,72).
Kod seniora naslove prvaka Hrvatske osvojili su Nikola Maroš na 400 m (49,89), Rudolf Kralj na 800 m (1:53,61), Martin Srša na 1500 m (4:09,66) i Ivan Malić na 3000 m (8:41,04).