WOMENS HANDBALL CLUB LJUBUSKI - LJUBUŠKI

24.04.2009., petak

ŽRK LJUBUŠKI LO-ŽIVINICE U XVIII KOLU PLŽ 27:23 /12:10/

Rukometašice Ljubuškog puno su teže nego se to očekivalo pobijedile borbeni sastav Živinica. Već prve minute nagovijestile su „mučenje“ na parketu, do sredine poluvremena igralo se u egalu, u 15.minuti bilo je 5:5.

Domaće rukometašice su se mini serijom 3:0 odvojile na tri gola prednosti u 19.minuti (8.5), a na odmor se otišlo rezultatom 12:10. Početak nastavka protekao je u znaku Živinica, serijom 4:0 gošće su u 39.minuti imale dva gola prednosti (13:15) i na klupi Ljubuškog zazvonilo je na uzbunu.

Ipak, nešto agresivnijom igrom u obrani i nekoliko obrana Bojane Bijelić domaće su rukometašice vrlo brzo anuliranje prednost gošći i u 47.minuti povele 18.17. Četiri minute prije kraja gošće su još bile u igri za iznenađenje, bilo je 23:22 za domaćina, ali se ono nije dogodilo jer je Maja Prusina zabila još tri i Josipa Tomić jedan pogodak za konačnih 27:23.

LJUBUŠKI – Gradska športska dvorana. Gledatelja 100. Suci: Dražen Begić (Mostar) i Ivor Hrstić (Čapljina). Delegat: Zahid Crnkić (Zenica).
Sedmerci: Ljubuški LO 4(4), Živinice 5(3)
Isključenja: Ljubuški LO 4.minute, Živinice 4.minute
LJUBUŠKI LO – ŽIVINICE 27:23 (12:10)

LJUBUŠKI LO: Bijelić (14 obrana),Jelčić,Medak (3 obrane),A.Prusina 3,Ristić 1,Knezović,Tomić 6,Rajković 1,Boras 5,Dragičević,Tolić,M.Prusina 6, M.Nikolić,A.Nikolić 3.Trener: Mate Nikolić.

ŽIVINICE: Tešanović,Kušmić 3,Mujagić 8,Ribić 2,A.Pejkušić 1,Zupčević 3, Mavrović,Suljanović,Čejvanović 6,S.Pejkušić (10 obrana). Trener: Ibrahim Hamidović.

- 23:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.04.2009., ponedjeljak

PETAK 24.04.2009 U 19 SATI GŠD-UTAKMICA XVIII KOLA PLŽ ŽRK LJUBUŠKI LO-ŽRK ŽIVINICE

Izvješće slijedi,admin!!!
- 23:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #

17.04.2009., petak

ŽRK LJUBUŠKI LO POKLONIO FINALE BORCU IZ BANJALUKE 28:29 (24:24) /17:12/

U utakmici koja je glasila finalna prije samog finala igračice Ljubuškog su poklonile pobjedu favoriziranim igračicama Borca koje to nisu pokazale u ovoj utakmici. Nakon prvog poluvremena igračice Ljubuškog su imale visokih 5 zgoditaka razlike što su podigili i na šest razlike u 45 minuti, ali i ovog puta je došla do izražaja (ne)spretnost ekipe Ljubuškog koja je prokockala u 15 minuta dobiveni meč i podigla iz pepela dotučenog protivnika, te ga poslala u produžetke rezultatom 24:24. Teško nakon toga da su mogle Ljubušanke do pobjede iako su mogle dovesti opet do poravnanja jer su imale zadnji napad pri rezultatu 29:28 što je i bio konačan rezultata susreta i Banjalučanke će opet na megadan Katarini koja je zasluženo pobijedila u prvom susretu domaćeg Željezničara sa rezultatom 25:24.

admin!!!

Šteta da naša ekipa nije uspijela izboriti finale koje bi bilo šesto finale u šest godina, što bi bila kruna jedne uspješne sezone, ali ostaje činjenica da ova ekipa nema pravog vođe odnosno igrača koji treba odlučiti utakmicu i u datom momentu preuzeti odgovornost na sebe. To se očekuje od stariji igračica tipa Rajković,ali po starom dobrom običaju u Ljubuškom ta se uloga ipak uporno u ključnim trenucima ostavlja mladim igračicama poput Tomićeve, što zasigurno nije dobro rješenje i za prelomiti jaku i važnu utakmicu, te dobiti renomiranog protivnika.

Na upravi kluba je da dobro analizira ekipu i za buduću sezonu pokuša naći adakvetne igrače koji trebaju preuzeti odgovornost i opravdati ukazano povjerenje,a ne odgovornost prebacivati na mlade i neafirmirane igračice u svakom pogledu. Još jednom čestitamo za ipak uspješan nastup!!!

Josipa Tomić ipak nije donijela četvrti Kup BiH u Ljubuški
- 22:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

15.04.2009., srijeda

ŽRK LJUBUŠKI LO U ŠESTOM UZASTOPNOM FINALU KUPA BiH U RUKOMETU!!!

Kako to kod nas biva u RS BiH jedne godine se izvlače parovi na dan natjecanja, druge kako odgovara domaćinu,a treće godine ko zna možda nećemo niti igrati Kup ili će suci određivati ko će s kim igrati, ali... Tako su danas u prostorijama Rukometnog saveza BiH "izvučeni" parovi finalnog turnira Kupa BiH za rukometašice koji će se u petak i subotu igrati u Hadžićima.

"Voljom žrijeba", u prvom polufinalu (petak) snage će odmjeriti domaći Željezničar i mostarska Katarina (17.30 sati), dok će se u finalu prije finala sastati banjalučki Borac i Ljubuški (20).

Finalni meč za naslov pobjednika Kupa BiH za sezonu 2008/09. igraće se u subotu u 14 sati, uz direktan prenos na BHT 1.

Titulu brani sastav Borac iz Banjaluke.
- 13:02 - Komentari (0) - Isprintaj - #

12.04.2009., nedjelja

BiH – Island 16:30 (8:17)

Dvorana: Ramiz Salčin – Mojmilo. Gledaoca: 200
Sudije: Yaron Ben Dar i Farah Assaf (oba Izrael).
Sedmerci: BiH 6 (3), Island 5 (4)
Isključenja: BiH 12 minuta, Island 6 minuta.

BiH: Zorlak, Halebić 2, Zovko 1, Bokarić 1, Malanović 1, Nikolić, Hubanić, Tomić 5, Marić 2, Gabela 2, Gudelj, Marić Ivana 1, Tolić 1, Rešidović.
Selektor: Unčanin Rade

Island: Einarsdottir, Jnutsdottir 4, Hreinsdottir 8, Gunnarsdottir 2, Johansdottir, Palmadottir 2, Omarsdottir 2, Sigurdardottir 6, Jonsdottir 3, Ingolfdottir, Olafsdottir, Sigurjonsdottir, Erlingsdottir.
Selektor: S. Arnarson

- 21:14 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.04.2009., subota

BiH – Srbija 15:29 (7:14)

Dvorana Ramiz Salčin – Mojmilo. Gledaoca 200. Sudije: Dalibor Jurinović i Marko Mrvica (oba Hrvatska).
Sedmerci: BiH 5 (5), Srbija 3 (2).
Isključenja: BiH 6 minuta, Srbija 8 minuta.
BiH: Zorlak, Halebić 1, Zovko 3, Bokarić, Malanović, Mikulić 1, Tomić 2, Marić 4, Gabela 2, Gudelj, Marić Ivana, Tolić 1, Glibić, Rašidović 1.
Selektor: Rade Unčanin.
Srbija: Zunić, Vujković, Rabata, Cvijić 4, Pajić 1, Oljača, Radojčić 5, Georgijev, Bikolić 5, Živković 7, Trifunović 1, Obradović, Tomanić, Radojević 6.
Selektor: Duško Milić.

U drugom susretu danas je Crna Gora pobjedila island (22:19) te tako već nakon dva odigrana kola zajedno sa Srbijom obezbjedila nastup na Evropskom prvenstvu.

Sutra se u utakmica bez rezultatskog značaja sastaju BiH i Island, te Srbija i Crna Gora.

- 22:00 - Komentari (1) - Isprintaj - #

DEBAKL REPREZENTACIJE BiH PROTIV CRNE GORE 19:27 /11:13/

Ništa novo da Bosna i Hercegovina bude poražena u rukometu u kvalifikacijama za EURO ili WM smotru, ali tolika nepripremljenost igračica bilo psihološka ili tjelesna nije odavno viđena na jednoj rukometnoj utakmici. Vaš administrator je imao osjećaj da se nalazi na utakmici Premijer lige između Knežopoljke i Lokomotive ne podcjenjujući ove klubove nego imajući u vidu da se ipak radi o utakmici kvalifikacija za Euro smotru. Naša repka je solidno odigrala prvo poluvrijeme u koje se istakla Josipa Tomić sa 4 zgoditka, ali podkraj poluvremena je dolšlo do pada koncetracije pojedini igračica što su gošće iskoristile i otišle na odmor sa dva zgoditka prednosti. Do pada je ponajviše došlo zbog promašaj sa pozicije desnog krila Ane Zovko pri rezultatu 11:11 i nesmotrenosti prvog pivotmena Mikulić, koja je isključena zbog prigovora sucu što je pokazatelj da te igračice nemaju dovoljan broj utakmica i ne igraju u svojim ekipama pa se odtud postavlja pitanje ne pozivanja Lejle Ristić prvog desnog krila iz Ljubuškog koja ima iskustvo igranja protiv jakih ekipa iz Regionalne lige.
U drugom poluvremenu je samo došlo do izražaja ono što je bilo i za očekivati, tj: bolja tjelesna sprema crnogorki i da trener gostiju nije dosta miksao BiH bi doživjela veći poraz. Kod BiH solidna je bila na vratima Gudelj, te Tomićeva sa 7 zgoditaka, a najviše je raspoložila Vesna Tolić koja je postigla 2 zgoditka i pokazala da se na nju može više računati na poziciji vanjskog igrača, nego pivotmena, pa čudi zašto se izbornik nije konsultirao sa trenerima iz klubova kada nije uočio stvarne mogućnosti pojedinih igračica ili nije imao vremena da pogleda igračice na nekim utakmicama Premijer lige.Danas slijedi susret sa reprezentacijom Srbije ali ostavlja male mogućnosti da BiH ugleda Euro scenu, jer šansa je ipak bila protiv Crne Gore koja nije odigrala neku veliku utakmicu sinoć....

Detalj sa utakmice-Josipa Tomić u prodoru protiv neprobojne obrane Crne Gore
- 15:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #

10.04.2009., petak

Sretan i blagoslovljen Uskrs!!!

Svim posjetiteljima bloga koji obilježavaju najveći katolički blagdan Uskrs upućujem čestitke u svoje osobno ime i ime igračica, trenera i uprave kluba.

Neka blagdansko vrijeme protekne u ozračju mira, radosti, obiteljskoga okupljanja i dijeljenja te radosti sa najbližim.

1. A 9.00 LIVNO - ČAPLJINA 10:2 (5:0)
2. A 10.00 KATARINA - KISELJAK 15:2 (7:1)
3, A 11.00 ČAPLJINA - KISELJAK 5:15 (3:10)
4. A 12.00 LIVNO - KATARINA 6:24 (2:12)
5. A 13.00 KATARINA - ČAPLJINA 25:5 (10:0)

4. H.R.K. « ZRINJSKI «

1. A 9.00 MEĐUGORJE - ZRINJSKI 12:16 (6:6)
2. A 10.00 LJUBUŠKI - GRUDE 18:14 (10:10)
3, A 11.00 ZRINJSKI - GRUDE 10:10 (6:6)
4. A 12.00 MEĐUGORJE - LJUBUŠKI 16:22 (6:10)
5. A 13.00 LJUBUŠKI - ZRINJSKI 16:12 (8:7)
6. A 14.00 GRUDE - MEĐUGORJE 18:13 (11:6)

REZULTAT

PRVI GRUPE 1. KATARINADRUGI GRUPE 2. GRUDE 13:11 (8:4)

PRVI GRUPE 2. LJUBUŠKI DRUGI GRUPE 1. KISELJAK 26:3 (13:3)

TREČI GRUPE 1.LIVNO ČETVRTI GRUPE 2. MEĐUGORJE 10:25 ( 5:15)

TREĆI GRUPE 2. ZRINJSKI ČETVRTI GRUPE 1. ČAPLJINA 28:10 (15:5)

12.00 PORAŽENI UTAKMICA 1. i 2.GRUDE - KISELJAK 13:6 (4:3)

13.00 PORAŽENI UTAKMICA 3. i 4. LIVNO - ČAPLJINA 10:7 ( 5:2)

14.00 POBJEDNICI UTAKMICA 3. i 4. ZRINJSKI-MEĐUGORJE 16:15 (9:7)

15.00 POBJEDNICI UTAKMICA 1. i 2. KATARINA - LJUBUŠKI 11:10 (4:7)