19.08.2006., subota

3. Hrvatska vaterpolska liga Split

Igralište na Barkovom mulu 16. kolovoza bilo je poprište velikog dvoboja između VK Vranjica i VK Dupina iz Tučepa. Utakmica se igrala u 18:30 u srijedu zbog blagdana Velike Gospe. Utakmica je bila od velikog značenja za obe momčadi jer je Vranjic imao bod ispred Tučepa i Podgore i bio prvoplasirani. Rezultat utakmice glasio je 10:7 za Vranjic čime su 3 kola prije kraja na bod prednosti ispred Podgore koja je u drugoj utakmici 11. kola pobijedila Pučisća; te tri boda ispred Kaštela i Tučepa.

Utakmica se odigravala u uzavreloj atmosferi zato jer su Plave Murine napravile pravi šou. Njih oko 35 stalo je na 7 brodica koje su bile usidrene tik do igrališta. S druge strane stajali su malobrojni navijači Dupina iz Tučepa koji su ipak pokisli napustili stadion Barkovo Mulo.
Utakmica je bila sve prije nego laka. Momčadi su stalno igrale u egalu gol za gol s tim što je Vranjic u uraganskoj zadnjoj četvrtini rezultat 5:7 za goste pretvorio u pobjedničkih 10:7 ali počet čemo od početka.

Prvi gol u utakmici postigla je momčad Dupina i najavila tešku borbu do kraja. Na odgovor Vranjičana čekalo se nešto manje od minute a onda je počelo ludilo Murine su užgale ni manje ni više nego 10 bengalki. I tako je tekla utakmica u egalu ali s Tučepi stalno bili na +1, ili 0
a sredinom treće četvrtine dolaze i do +2 dakle 7:5. Odmor između 3. i 4. četvrtine bilo je odlučujuče vrijeme koje je prelomilo utakmicu na stranu Vranjica jer su oni u 4. četvrtini napravili seriju od 5:0 i došli do krajnjeg rezultata od 10:7. Kod rezultata od 9:7 užgalo se još 5 bengalki. Utakmicu su na stranu Vranjica doveli Sarić, Škaričić i Elez

Tako je Vranjic uz ovu pobjedu ostao prvi. Rezultati 11. kola: Kaštela:Rogotin 12:10, Omiš:Korenat 9:11, Vranjic:Dupin 10:7, Podgora:Pučisća 13:3;