Vijesti i događaji

Evo ovo je sada vrlo važna vijest za nas i klub. Kako smo jako puno napredovali udruga prvoligaša odlučila je kao nagradu za uloženi trud nam dati da nastupamo u 1.b lizi dakle da preskočimo 2. ligu. Ova stvar je skoro gotova samo preostaje još papira i najvjerovatnije smo u 1.b lizi.
- 10:38 - Komentari (15) - Isprintaj - #

PRVACI 3. LIGE

Ljudi moji ža mi je šta se nisam prije javija sa novim postom ali nikad nije kasno pa ni sad evo 20 dana nakon turnira trojice najboljih u Splitu.
Bilo je to 4. i 5. rujna godine gospodnje 2006. Održavao se turnir najbolje trojice trečeligaša na bazenu u Poljudu. Uz momčad Vranjica na turniru su sudjelovali i Jadran Kostrena i Brodarica iz Šibenika.

4. su na plivalište izašli momčadi Brodarice i Jadrana, a sutradan su naši momci dva puta izlazili na teren i to u 11:00 sati protiv Jadrana a u 18:00 sati protiv Brodarice za 1. mjesto. Igralo se po sistemu svako protiv svakoga bez neodlučenih rezultata. A postignuti su sljedeći rezultati:

4.9. 18:00: VK BRODARICA - VK JADRAN 7:9
5.9. 11:00: VK VRANJIC - VK JADRAN 14:9
5.9. 18:00: VK VRANJIC - VK BRODARICA 8:8 (13:12 u produžecima)

Poredak:
1. VRANJIC........4 boda
2. JADRAN.........2 boda
3. BRODARICA...0 bodova

1. utakmica VRANJIC- JADRAN KOSTRENA odigrana je u 11:00 sati; Vranjicu je to bila prva utakmica i bilo je jako važno izvući pobjedu jer bi inače Jadran sa 4 boda bio nesumnjivo prvi zbog toga što je dan prije pobjedio Brodaricu. Vranjic je u tu utakmicu ušao maksimalno angažirano i zahvaljujući iskustvu i mladosti u momčadi rješio pitanje pobjednika već do poluvremena. Bilo je 14:9.

2. utakmica je bila i druga za Vranjic u istom danu. Igrala se u 18:00 sati između momčadi VRANJICA i BRODARICE. Bio je to ujedno i zadnji susret turnira trojice. Prije utakmice bodovnno stanje bilo je takvo da je Vranjičane i izgubljena utakmica sa razlikom manjom od 5 golova vodila u 2. ligu. iscrpljeni od 1. utakmice Vranjičani su koncentrirano ušli i u drugu utakmicu i držali je u egalu protiv očigledno slabijeg i odmornijeg protivnika. Vodili su i sa 2 razlike ali koncentracija je popouštala i rezultat je na kraju bio izjednačen 8:8. Naši su u produžecima zaigrali isto kako su i završili da je bilo više koncentracije a treba istaknuti i odličnog golmana Lisicu koji je branio sve i moguće i nemoguče a najviše zasluge idu junioru Jadrana Josipu Škaričiću koji je bio najbolji igrač zadnje utakmice i koji je vukao momčad skupa sa Markom Elezopm. Na kraju je rezultat bio 13:12 i zaslužena pobjeda i slavlje momčadi Vranjica.Važno je napomenuti da su se Vranjicu pridružili 2 nova igrača i to Srđan Andrijić i Ježina a onemogučen je bio Višeslav Sarić zbog osobnih stvari koji se ipak na kraju pridružio momčadi na slavlju i Marko Buha zbog bolesti. Utakmicu su začinile PLAVE MURINE kojih je došlo oko 20-ak a koji su zdušno bodrili svoje momke na putu do 2. lige. Na terasi se razvio natpis:

U PLUČIMA AZBEST A U KRVI VINO MI SMO ZA VRANJIC I NIJE NAM KRIVO

Pjesma nije stajala upaljene su i 2 bengalke a Pucko (op. b-a.) je po završetku utakmice dok je trajalo slikavanje uletio u bazen.

MA NAJBOLJI SMO!!! I NIKO MI NEČE OVI DAN POKVARIT!!!

Slika nema šta se može!!!

A šta san van ja reka evo prva sezona i prvi trofej
- 10:03 - Komentari (1) - Isprintaj - #

03.09.2006., nedjelja

Film

Evo i videa ukupne sezone VK Vranjica jedino mi je ža šta neman slika od brodarice i kostrene

- 14:07 - Komentari (1) - Isprintaj - #

19.08.2006., subota

3. Hrvatska vaterpolska liga Split

Igralište na Barkovom mulu 16. kolovoza bilo je poprište velikog dvoboja između VK Vranjica i VK Dupina iz Tučepa. Utakmica se igrala u 18:30 u srijedu zbog blagdana Velike Gospe. Utakmica je bila od velikog značenja za obe momčadi jer je Vranjic imao bod ispred Tučepa i Podgore i bio prvoplasirani. Rezultat utakmice glasio je 10:7 za Vranjic čime su 3 kola prije kraja na bod prednosti ispred Podgore koja je u drugoj utakmici 11. kola pobijedila Pučisća; te tri boda ispred Kaštela i Tučepa.

Utakmica se odigravala u uzavreloj atmosferi zato jer su Plave Murine napravile pravi šou. Njih oko 35 stalo je na 7 brodica koje su bile usidrene tik do igrališta. S druge strane stajali su malobrojni navijači Dupina iz Tučepa koji su ipak pokisli napustili stadion Barkovo Mulo.
Utakmica je bila sve prije nego laka. Momčadi su stalno igrale u egalu gol za gol s tim što je Vranjic u uraganskoj zadnjoj četvrtini rezultat 5:7 za goste pretvorio u pobjedničkih 10:7 ali počet čemo od početka.

Prvi gol u utakmici postigla je momčad Dupina i najavila tešku borbu do kraja. Na odgovor Vranjičana čekalo se nešto manje od minute a onda je počelo ludilo Murine su užgale ni manje ni više nego 10 bengalki. I tako je tekla utakmica u egalu ali s Tučepi stalno bili na +1, ili 0
a sredinom treće četvrtine dolaze i do +2 dakle 7:5. Odmor između 3. i 4. četvrtine bilo je odlučujuče vrijeme koje je prelomilo utakmicu na stranu Vranjica jer su oni u 4. četvrtini napravili seriju od 5:0 i došli do krajnjeg rezultata od 10:7. Kod rezultata od 9:7 užgalo se još 5 bengalki. Utakmicu su na stranu Vranjica doveli Sarić, Škaričić i Elez

Tako je Vranjic uz ovu pobjedu ostao prvi. Rezultati 11. kola: Kaštela:Rogotin 12:10, Omiš:Korenat 9:11, Vranjic:Dupin 10:7, Podgora:Pučisća 13:3;
Rogotin 4

U idučem 12. kolu koje je odigrano u četvrtak Vranjic je nastupio protiv Pučisća i pobijedio sa 22:9. Ta utakmica bila je rješena i prije početka a to se najviše pokazalo u prvoj četvrtini gdje je Vranjic poveo sa 10:0. !#. kolo Vranjic igra protim momčadi Omiša odakle bi trebao donijeti pobjedu a zadnje kolo igra se na Barkovom Mulu i to protiv Kaštela te mi sami krojimo sudbinu za 2. ligu.

Svi ste pozvani u četvrtak 24.08. doći na utakmicu Vranjica i Kaštela i bodriti naše za ulazak u 2. ligu
- 11:44 - Komentari (2) - Isprintaj - #

01.08.2006., utorak

Slike sa utakmice: Vranjic - Podgora

Nakon dugo vremena potrage za video-zapisom i slikama bakljade sa utakmica Vranjica i Podgore uspili smo se dočepat materijala

Ova slika prikazuje Murine na akciji na prvoj utakmici 3. HVL Split protiv Podgore
- 21:37 - Komentari (2) - Isprintaj - #

28.07.2006., petak

U četvrtak 27.07. odigrano je šesto kolo treče vaterpolske lige skupine Split. U Vranjicu su se sastale momčadi Vranjica i Omiša. Bila je to utakmica u kojoj je Vranjičanima trebala pobjeda da na kraju uđu među prva dva a Omiš je bio samo prepreka. Krajnji rezultat je bio 13:5 a tako mali broj golova u domačoj mreže svjedoči o poboljšanoj obrani koja je stvarala najviše problema. Uz uvijek raspoložene pucače Marića, Škaričića i Sarića Vranjic je več u prvoj četvrtini vodio 6:1. Do kraja su tu prednost održavali i povečavali pa je bilo i 13:3. Obrana je igrala odlično i protivnika držala daleko od udarca

Prije utakmice ovih momčadi odigrana je utakmica između Jadrana i Vranjica u mlađim uzrastima do 91` godišta. Rezultat utakmice glasio je 10:4 za momčad Jadrana. Iako je ovo težak poraz on je vrijedan kao pobjeda ako se u obzir uzme činjenica da vranjičani treniraju tek 10 dana. Od još lošijeg rezultata vranjičane je spasio Nikola Baković - Hajkula na vratima. Za Vranjic su nastupili:

18.07.2006., utorak

Dana 18.07. odigrano je treće kolo 3. hrvatske vaterpolske lige Split. Utakmica koja je bila zanimljiva nama Vranjičanima je odigrana u Vranjicu na Barkovome mulu pred stotinjak gledatelja. Utakmica se igrala između momčadi Vranjica i Korenta iz Dugog Rata koji su na glasu kao jedan od favorita za prva dva mjesta dakle doigravanje za drugu ligu. Utakmica je i ovog puta bila borbena a to se ne treba ni naglašavati. Maksimalnim angažmanom posebno na početku utakmice Vranjic dolazi u vodstvo od 6:1 u prvih 5 minuta zašto su najviše zaslužni Sarić, Elez i Marić koji su povečavali vostvo Vranjičana i bili posebno dobro pucački raspoloženi. Taj se rezultat zadržao i do kraja četvrtina. Iako se več tada nazirala laka pobjeda Korenat je u drugoj četvrtini vratio stvari ne na početak ali vrlo blizu i to tako napravivši seriju od 5:1 te su doveli rezultat na poluvremenu na 7:6. U drugom dijelu ponovno dobro raspoloženi Sarić, Elez i Marić dovode Vranjic do vodstva od 14:7 i 15:8 te rutinski privode utakmicu kraju te krajnji rezultat glasi 17:11 u utakmici u kojoj su vaterpolisti Vranjica opet pokazali da imaju bolju igru i rješenje za svaku obrana a obrana rješenje za svaki napad no ako se želi proći u drugu ligu mora se poraditi na obrani jer pobjeđuju uz izvrsne pucače i velik broj golova u svojoj mreži ( prosjek 9,33 po utakmici ).

Evo izvještaja sa utakmice:
- 21:42 - Komentari (0) - Isprintaj - #

17.07.2006., ponedjeljak

Treninzi

Obavještavaju se svi zainteresirani za vaterpolo da ako žele da se priključe vaterpolo klubu Vranjica u stvaranju omladinskog pogona za rast kluba. Prvi trening održan je u ponedjeljak u 9.30 a drugi je u utorak u 9.30. Podrobnije informacije dobit ćete za par dana.
- 13:32 - Komentari (0) - Isprintaj - #

U četvrtak 13.07 odigrano je drugo kolo 3. vaterpolske lige Split. Vranjic je nakon pobjede protiv pobjede u utakmici koje je bio domačin išao u Rogotin na noge istoimenome klubu. Iako ovog puta nemamo slike pokušat čemo vat dočarati utakmicu. U jakoj utakmici u kojoj su naši vaterpolisti dominirali najviše se isticao sudac i zapisnički stol čije odluke nisu išle na našu ruku. Iako su naši bili puno bolja momčad veču prednost su postigli početkom 3. četvrtine ali opet sudačkim odlukama Podgora se približila na dva razlike ali dalje ni uz pomoć sudaca nisu mogli.

Ispričavamo se čitateljima što ih ovog puta nismo mogli počastiti slikama!!!!
- 13:12 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Uz izvještaj sa utakmica redovito čemo objavljivati i slike sa utakmica

- 12:56 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.07 je kako je i najavljeno odigrana prva utakmica novog trećeligašskog kluba Vranjic. No prije spektakla atmosferu su zahuktale momčadi veterana Vranjica i igrača poglavarstva grada Solina. Ta je utakmica bila revijalne prirode a i usprkos tome momčadi su došle s jakim sastavom. Igralo se 4*2 minute jer igrači nisu u naponu snage. Završilo je 2:2 oba pogotka za Vranjic postigao je Marin Benzon a Vranjic je vladao situacijom kroz cijelu utakmicu.

Nakon njih u 19:00 sati na teren su došle prve momčadi Vranjica i Podgore u susretu prvog kola Treće lige Split. Utakmica je bila jako tvrda momčadi su bile izjednačene i držale utakmicu u egalu jedino su se naši odlijepili na 5:2 ali onda je Podgora povela 6:5. Ipak do kraja susreta naši momci su pokazali svoje kvalitete u najtežim trenucima i pobijedili sa 10:8.

Atmosfera je bila paklena jer su se na utakmici pojavile Plave Murine. Za one koji nisu upoznati to je klub navijača Omladinca koji je osnovan 2005. a sada je svoju djelatnost proširio i na vaterpolo. Uz njih bilo je tu i mnogo drugih večinom Vraničana koji su došli dati podršku svojima. Na kraju utakmice murine su pobjedu sa zadnjim sučevim zviždukom začinili i bengalkama.

Evo i izvještaja sa utakmica:

U utakmici Vranjic - Podgora za ekipu Vranjica nastupili su:
T. Lisica, M. Buha, I. Madunić (1), G. Bezer, J. Marić (1), B. Šitić, D. Bešlić (1), V. Sarić (1), M. Elez (3), Z. Veig (1), B. Dvornik, I. Milardović(2), J. Galić te trener Mario Budimir

U utakmici Veterani Vranjica - Poglavarstvo Solina momčadi su igrale u idučim sastavima:
Vranjic: M. Benzon (2), Lj. Lalić, A. Benzon, Z. Grgić, N. Grgić, m. Baković, Z. Jurić, I. Bralić, I. Nikolić, J. Benić, S. Grubić, D. Lalić
Solin: V. Vučić, Z. Kljaković-Gašpić, B. Kljaković-Gašpić (1), R. Prkić, N. Brkić, B. Boban, D. Mimica, A. Drnas (1), A. Ljubičić
- 12:48 - Komentari (0) - Isprintaj - #

09.07.2006., nedjelja

Prijateljske utakmice

U četvrtak 6. srpnja odigrana je prva prava utakmica vaterpolskog kluba Vranjic. Razlog utakmice bio je dolazak povjerenstva treće lige koje je trebalo utvrditi kvalitetu terena i dati licencu klubu za nastup u trećoj hrvatskoj ligi. 2 dana ranije vaterpolisti su imali prvi trening na novome terenu. Naši vaterpolisti igrali su protiv juniora vaterpolskog kluba Jadran iz Splita. Iako rezultatski utakmica nije bila važna jer je važnije bilo da se dobije licenca mi čemo spomenuti da je krajnji rezultat bio 7:5 za naše.

Ma koji Jug ljudi moji, a ne mogu nam ni Talijani ni Mađari stavit soli na rep!!!!!!!

- 11:13 - Komentari (3) - Isprintaj - #
Dana 2. srpnja u Vranjicu je potavljeno vaterpolsko igralište čime su dani temelji nadamo se uspješnog razvoja vaterpola u Vranjicu. Na iznenađenje mnogih u organizaciji se uspjelo a osnovan je i vaterpolski klub Vranjic. Za dobru budučnost kluba se nadamo a da imamo dobre igrače to znamo. Klub je primljen u natjecanje 3. hrvatske vaterpolske lige Split.
- 11:08 - Komentari (0) - Isprintaj - #