Andric
Verpakovskis

nedjelja, 30.03.2008.

Sramota u Čakovcu!!!!!!!

Hajduk je u 26. kolu HNL-a gostovao kod posljednjeplasiranog Međimurja u Čakovcu i odigrao 2:2, usprkos što je nakon prvog poluvremena vodio 2:0.
Malo kad je remi ravan porazu, a baš je ovih 2:2 u Čakovcu, protiv već ispalog i otpalog Međimurja, za Hajduka ravno blamaži, sramoti i katastrofi.

OK, Rijeka je izgubila u Zaprešiću, ali nemojmo stalno gledati druge da bi sebi dizali repicu. Ostanimo u Čakovcu: to je bilo najtužnije drugo poluvrijeme što može biti, da Hajduk vodstvo od 2:0 ne sačuva i ne pobijedi u gostima kod fenjeraša.

Dvije su naznake neophodne:

1. Hajduk ove sezone ni u trećem pokušaju nije pobijedio Međimurje, nego je sva tri puta remizirao (1:1, 3:3, 2:2). Time ulaze u bizarnosti HNL, Hajduk nijednom nije svladao budućeg drugoligaša.
2. Međimurje je posljednji bod osvojilo protiv Hajduka u Splitu 3:3 prošle jeseni i nakon toga su nanizali osam uzastopnih poraza, sve do ovih 2:2 sada protiv Splićana! Šteta da Međimurje češće ne igra protiv Hajduka, možda bi nekim čudom ostali u Ligi.

Kako je utakmica počela, činilo se da će to biti prava parada pogodaka i da je pitanje samo konačnog omjera. Prvi gol je pao, kako se to kaže, na vrijeme utakmica se brzo rastvorila, kroz reviju prigoda Nikola Kalinić je trebao odmaknuti svima na vrhu ljestvice strijelaca.

Ali, nije... Hajduk je u nastavku izazivao podsmijeh kod namjernika koji su došli u Čakovec, a Jarni je bio blijed kao krpa.

Jarni: Koštale su nas neoprostive greške!
Trener Hajduka Robert Jarni bio je i blijed i mrk, ako se to može biti istodobno. Teško je opisati taj nevidljivi zastor koji je prekrio Jarnijevo lice. Izgledalo je kao da je utakmicu izgubio:

- Koštale su nas neoprostive greške, individualne procjene, pad koncentracije. Upozoravao sam na Međimurje, da ima solidne igrače i dobre akcije, i da njihova kvaliteta nije odraz stanja na ljestvici. Govorio sam o tome u Splitu, a ponavljao sam to i na odmoru uvjeravajući svoje igrače da kod 2:0 ništa još nije gotovo. Imamo nevjerojatno velike amplitude, od dobrih poteza do nevjerojatnih propusta. Takva smo momčad. U jednu utakmicu stalo je sve dobro i sve loše...