svilaj slavonski

26.03.2007., ponedjeljak

NK"SAVA"

U drugom kolu proljetnog dijela prvenstva Sava je doživjela poraz od Omladinca u Starom Topolju rezultatom 4:0(3:0).
Domaćin je bio bolji tokom cijele utakmice,i samo zahvaljujući odličnom golmanu Save Dominku Juriću(Pirgi),rezultat nije bio
izražen i puno većim omjerom u korist domaćina
.

- 19:49 - Komentari (0) - Isprintaj - #

19.03.2007., ponedjeljak

NK"SAVA"

U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva(sveukupno 14 kolo) Sava je na svom terenu visoko porazila Selnu rezultatom 7:0(1:0).
Sava je bila puno bolja tokom cijelog susreta tako da su gosti još dobro i prošli.
Prvi gol je pao već u 1.minuti,nakon toga lopta baš i nije htjela u gol,dva puta pogođena je stativa i bilo je još par zicera tako da
se na poluvrijeme otišlo vodstvom Save od jedan nula.
U drugom poluvremenu trener Save izvršio je pet izmjena(tri odmah),što je unijelo dodatnu svježinu u ekipu i to se odrazilo
na rezultatu.Golove su postigli:Goran Gregurić tri,Sever Ivan dva,Pavo Antunović jedan,Mato Aralica ://wepb2vegasjedan
.

- 19:43 - Komentari (0) - Isprintaj - #

16.03.2007., petak

LOVAČKA KUĆA

Ovo je nedavno sagrađena lovačka kuća LU"POSAVINA" Svilaj.
Kuća se nalazi u lijepom prirodnom okruženju,dovoljno udaljena od ceste.
U blizini kuće je i novo osnovani ribnjak.

12.03.2007., ponedjeljak

NK"SAVA"

U nedjelju 11.03. Sava je odigrala pripremnu utakmicu u Kruševici protiv Graničara iz Sl. šamca.
Graničar je ostvario pobjedu rezultatom 4:3.
To je bila šesta i posljednja pripremna utakmica u ovom periodu,jer 18.03.počima prvenstvo u 2 ŽNL-istok.
U šest utakmica Sava je doživjela pet poraza,i ostvarila jedan neriješeni rezultat.
U prvom kolu proljetnog dijela prvenstva Sava dočekuje Selnu.

- 20:42 - Komentari (0) - Isprintaj - #

06.03.2007., utorak

ZGRADA MJESNOG ODBORA

Zgrada mjesnog odbora Svilaj teško je oštećena za vrijeme domovinskog rata u ljeto 1992 godine,
u avionskom napadu raketama.
Može se reći da je zgrada bila 70% uništena.
U prvoj fazi obnove zgrada je dobila kat i krov.
Obnova je uz veliku pomoć tadašnjeg župana Brodsko-posavske županije Mate Dorića(rodom iz Svilaja),općine Oprisavci
i samih mještana Svilaja dovršena 2002.godine.
Nakon obnove u zgradi je otvorena liječnička ambulanta i mjesni ured a svoje prostorije ima i mjesni odbor.
Prije domovinskog rata u zgradi je još bio i poštanski ured, koji nažalost nakon obnove zgrade nije ponovo otvoren
.

- 19:29 - Komentari (1) - Isprintaj - #

04.03.2007., nedjelja

NK"SAVA"

sportski objekt na
igralištu NK U odigranoj prijateljskoj utakmici u Donjoj Bebrini protiv NK"Mladosti",Sava je doživjela poraz rezultatom 3:2(0:1).
Utakmica je odigrana po sunčanom ali hladnom i vjetovitom vremenu.
Prvo poluvrijeme Sava je rješila u svoju korist,a gol je postigao Stipešević Ivica iz slobodnog udarca.
Nakon izlaska nekoliko vrlo bitnih igrača,što zbog ozlijeda,što zbog umora,Sava je unišla u drugo poluvrijeme
dosta oslabljena,što je domaćin iskoristio i dobio drugo poluvrijeme rezultatom3:1.
Gol za Savu u drugom poluvremenu postigao je Goran Gregurić također iz slobodnog udarca.

- 20:34 - Komentari (2) - Isprintaj - #