Stjepan (Josip) Marina, 21.03.1989.Bugojno

Sloga Uskoplje

četvrtak, 18.06.2009.

Napokon malo statistike

Iako zacrtani cilj na početku sezone – ulazak u Prvu ligu Federacije Bosne i Hercegovine nije ostvaren ljubitelje nogometa u Uskoplju mogu biti zadovoljni. Po prvi put od kada je obnovljen rad kluba (1994. godine) HNK "Sloga" u redovitim natjecanjima Nogometnog saveza Federacije Bosne i Hercegovine ima uključenih pet (5) selekcija. U natjecanja su uključeni :

- početnici (1996.,1997. godište)
- pioniri (1994., 1995. godište)
- kadeti (1992.,1993. godište)
- juniori (1990.. 1991. godište)
- seniori

Sve selekcije su postigle zapažene uspjehe. Početnici su četvrti na ljestvici, pioniri su drugi, odmah iza neprikosnovenih pionira Širokog Brijega kojima su naši pioniri nanijeli jedini poraz u prvenstvu. Kadeti su uvjerljivo prvi, a juniori su završili natjecanje na odličnom trećem mjestu. Pored ovih zapaženih rezultata svakako treba naglasiti da su sve selekcije odigrale sve utakmice što je prava rijetkost, pogotovo za mlađe uzraste i da su postali prepoznatljivi po sportskom ponašanju kako na gostovanjima tako i na svim domaćim utakmicama. Kako iz Saveza još uvijek nismo dobili detaljnu statistiku za mlađe uzraste u današnjem postu ćemo se pozabaviti statistikom seniora.
Seniori su natjecanje završili na trećem mjestu iza momčadi FK "Igmana" iz Konjica i HNK "Branitelja" iz Mostara. Da li je to uspjeh? Pa po stanju u klubu prijašnjih sezona ovo bi bilo ravno senzaciji, ali po uloženim financijskim sredstvima, po uvjetima za rad, kadru stručnog stožera i nogometaša, atmosferi oko kluba nije postignut zadovoljavajući rezultat. Nakon XXII smijenjen je šef stručnog stožera Anto Vukadin a za novog je imenovan Ibro Zukanović koji se četvorici nogometaša, nakon neočekivan (sramotnog) poraza u Međugorju, zahvalio na suradnji. Otkaz su dobili Mašić Asmer, Gvozden Sefir i Kulašin Edin. Još ranije Zukanović se odrekao usluga trećeg vratara Zorana Šistova i veznjaka Hadžić Edhema. Zukanović je ovim potezom najavio orijentaciju ka mlađim snagama te u igru uveo nekoliko kadeta i juniora koji su pokazali da se na njih može računati.
Sloga je u prvenstvu odigrala 28 utakmica (dvije gostujuće utakmice, s Kamešnicom u VII. kolu i s Brotnjom u XXI. kolu su prekinute zbog napada domaćih nogometaša na suce). Sloga je zabilježila 20 pobjeda, 3 nerješene i 7 poraza. Postigli smo 69 golova a primili 22.

MATIŠIĆ KRISTIJAN 1

Mario Batinić je jedini nogometaš koji je odigrao sve utakmice ( zamijenjen je samo u nevažnim utakmicama protiv Gruda i Kupresa na kojima nije odigrao zadnjih 35 minuta).
Po 29 utakmica odigrali su Kristijan Matišić i Salem Purivatra. Za Slogu je nastupila ukupno 27 nogometaša. Najstariji je bio Gvozden Sefir ( rođen 26.06. 1977. godine), a najmlađi nogometaš koji je nastupio za prvi tim je Krešimir Puzić (rođen 03. 04. 1992. godine).
Slogini nogometaši su u sezoni dobili jedan crveni karton ( Fuka na utakmici HNK "Tomislav" – HNK "Sloga") i 37 žutih kartona. Najviše kartona dobio je Mario Turić, čak 7, a kartone su još dobili :

Veterani

U petak sa početkom u 18 sati na gradskom stadionu "Košute" u Uskoplju odigrana je zanimljiva utakmica između veterana HNK "Sloge" i Domoljuba iz Linza. Iako je izbornik Boro poduzeo sve pripremajući veterane Sloge gotovo mjesec dana nije mogao izbjeći poraz. Izgleda da su ga pojedni nogometaši izdali igrajući dan ranije ( ili noć????) u Rexu. Da su veterani Sloge imali burnu noć vidjelo se već početkom drugog poluvremena. Naime, dok je bilo svježine slogini veterani su igrali dobro i pogocima Crnova iz jedanaesterca i Pilića poveli su sa 2 : 0. Gosti su uporno igrali mudro vođeni sa klupe od strane iskusnog stratega Foeca. Nakon što su gosti smanjili vodstvo pogotkom Grubeše igra veterana se raspala, a klupa domaćih je bila u panici tako da su u jednom trenutku na igralištu domaći imali i po pet - šest napadaća ali za trku niti jednog. Pogocima Branka Kračića i Batinića gosti su izvojevali pobjedu rezultatom 3 : 2 nakon čega su mogli nastaviti prozivanje damaćina koje su ipak pohvalili jer je zadnji susret ove dvije momčadi završio ubjedljivim porazom veterana Sloge od čak 9 : 2.
Nakon utakmice, kao što to i priliči ovakvim susretima, upriličeno je druženje u restoranu "Uskopljaski dvori" a tu je već rezultat bio neodlučan. Ni jedna ni duga momčad nije se lako predala pa je susret završen tek u ranim jutarnjim satima.
U narednih nekoliko postova kroz slike pokušat ćemo prenijeti bar dio atmosfere sa ovog susreta.

Na Grbavici

I u uzvratnoj utakmici pioniri Željezničara pokazali da su bolji, spremniji i sretniji. Danas je na stadionu Grbavica Željo lako došao do pobjede a rezultat od 7 : 1 dovoljno govori o snazi pionira Željezničara. I pored toga što su bili daleko bolja momčad imali su i ogromnu sreću. Naime, igrači Željezničara u prvom poluvremenu uputili su ka golu Dujmovića četiri udarca i sva četiri su završila u mreži. Opet su igrači Sloge ponovili greške iz prvog susreta iako su prije utakmice sami sebe hrabrili vidjelo se da su impresionirani protivnikom i stadionom.Upravo zbog toga nisu pokazali ono što objektivno mogu.
Najviže pozornosti i burne ovacije 200-tinjak gledatelja na Grbavici izazvao je ulazak u igru najmlađeg igrača Sloge Alena Latića koji je u samo 15-ak minuta igre oduševio i stručni stožer željezničara.
Pioniri već u ponedjeljak igraju novu utakmicu. Na gradskom stadionu Košute gostuje momčad NK Troglav Livno. Utakmica se igra u 16 i 30 sati.

- 23:22 - Komentari (3) - Isprintaj - #

srijeda, 10.06.2009.

Ništa strašno

Danas su pioniri Sloge ugostili svoje vršnjake iz Sarajeva pionire FK Željezničara. Momčad predvođena čuvenim Josipom Bukalom došla je u Uskoplje uvjerena da će lako doći do pobjede velikom razlikom. Iako su mladi nogometaši Sloge bili impresionirani protivnikom dobro su otvorili susret. U prvih 10.ak minuta Sloga je stvorila nekoliko izglednih prigoda ali, nažalost gosti su nakon greške domaće odbrane i sjajnog šuta sa nekih 18 metara došli u vodstvo pogotkom Armina čermimagića pojaboljeg igrača Željezničara. I nakon tog primljenog pogotka Sloga je nastavila dobro igrati i kao plod te igre zabilježili smo nekoliko prigoda Čurića, Čuljak i Kusture. Nakon jedne dobre akcije Sloga je došla do izjednačenja a strijelac je bio Čurić u 33 minuti ( pioniri igraju susret 2 x 35 minuta).
I u nastavku Sloga igra solidno ali se, kako utakmica odmiće osjeti bolja fizička sprema igrača Željezničara. I u nastavku susreta bilježimo dobre akcije Ćurića i Čuljka koji sami idu ka golu gostiju ali nažalost promašuju. Gosti prijete brzim i organiziranim kontrama. Kao plod nedovoljne fizičke pripremljenosti mladi slogini igrači prave sve više grešaka što gosti vješto koriste i u samom finišu - u zadnjih 8 minuta postižu dva pogotka za konačnih 1 : 3.
Uzvratna utakmica igra se u subotu, 13. 06. na stadionu Grbavica u Sarajevu sa početkom u 17 sati.
Sloga je nastupila u sastavu :
Stjepan Dujmović, Josip Budimir, David Krajina (od 68. min. Ivan Komarac), Stanko Kustura, Ivan Vuković, Valentin Oreč, Stanko Posavac, Aid Bumbul, Dario Čuljak ( od 61. min Latić Alen), Davor Medvidović, Jasmin Čurić

- 21:34 - Komentari (3) - Isprintaj - #

ponedjeljak, 08.06.2009.

Doigravanje za prvaka

Ako je istinita ona stara poslovica da "na mladima svijet ostaje" onda se ljubitelji nogometa u Gornjem Vakufu - Uskoplju nemaju zašto brinuti.
Pored odličnih rezulatata koje postižu kadeti i juniori (kadeti su u subotu lako savladali FK Turbinu rezultatom 7 : 0 a juniori gostiju nisu doputovali pa su nova tri bodo juniori ukljižili bez borbe) i pioniri (nogometaši godišta 1994. 1995.) igraju sjajno. Kao plod odličnih igara pioniri su izborili doigravanje za prvaka BiH. Već u srijedu, 10. 06. 2009. godine, na gradskom stadionu "Košute" pioniri Sloge se sastaju sa vršnjacima FK "Željezničara" iz Sarajeva. Susret će početi u 17 sati. Uzvratna utakmica ova dva kluba zakazana je za subotu u Sarajevu.

- 21:47 - Komentari (4) - Isprintaj - #