Sloga Uskoplje

nedjelja, 24.09.2006.

Pobjeda Sloge

Danas je Sloga zasluženo pobijedila momčad Tomislava rezultatom 2 : 1 (2 : 0).
Na gradskom stadionu "Košute" pred oko 250 gledatelja (najviše u zadnjih nekoliko sezona) Sloga je prvo poluvrijeme odigrala odlično ne dozvolivši nogometašima Tomislava da stvore niti jednu prigodu za postizanje pogotka. Sloga je povela već u 7. minuti sjajnim pogotkom Vlade Grubeše. isti nogometaš je u 11. minuti povećao vodstvo na 2 : 0. Do kraja prvog poluvremena Sloga je igrala čvrsto u obrani, a u napadu s puno kombinatorike. Sjajnu prigodu imao je, u 27. minuti Kristijan Matišić kada je, nakon što je slabi golman Tomislava Pokrajčić odbio loptu poslije slobodnog udarca V. Grubeše, sa 3-4 metra promašio gol gostiju. Drugo poluvrijeme počelo je loš. Mladi nogometaši Sloge su se opustili vjerujući da je rezultat od 2 : 0 dovoljan da mirno završe utakmicu. Tako gosti već u 46. minuti nakon greške golmana Jurlete smanjuju rezultat na 2 : 1 pogotkom Petra Čuića. Gosti preuzimaju inicijativu želeći izjednačiti, ali ta prevelika agresivnost dovodi do niza nepotrebnih prekršaja. Tako u 59. minuti gostujući nogometaš Zdenko Jurčević dobiva drugi žuti karton. Već u 61. minuti i drugi nogometaš Tomislava, Zdravko Pačar, dobiva drugi žuti karton tako da Tomislav nastavlja utakmicu sa dva nogometaša manje. Nakon toga Slogina igra se totalno raspala tako da su svi na stadionu do posljednje minute susreta strepili za krajnji ishod ove zanimljive utakmice.

Za Slogu su nastupili : Jurleta, J. Bandić,(N. Miličević) I. Katović, I. Matišić (Kunkić), Josip Perić, D. Juričić, K. Matišić, I. Zeko, P. Škoro (H. Vuković), V. Grubeša, Joakim Perić.

- 17:45 - Komentari (26) - Isprintaj - #

utorak, 19.09.2006.

U Međugorju po starom

Na gostovanju u Međugorju Sloga po starom. To znači : Sloga povede pa izgubi. Jedina razlika od prošlo sezonskog gostovanja je u tome što ovaj put nemamo prigovor na suđenje. Sloga je povela u 35 minuti pogotkom Pere Škore. A kako to obično biva do izjednačenja su domaći došli u posljednjoj minuti prvog poluvremena nakon greške golmana Sloge Markusa Jurlete (no nitko mu to ne zamjera jer brani ponovno nakon dvije godine odsustva). Domaći dolaze do vodstva u 50 minuti pogotkom rezerviste Marina Šege kojeg slogini nogometaši ostavljaju samog. Sloga nakon toga preuzima inicijativu i stvara nekoliko povoljnih prigoda. Opet je jedan od opasnijih nogometaša Sloge Damir Juričić kojem odlično pristaje nova uloga. I nakon te inicijative u zadnjoj minuti susreta Međugorje postiže i treći pogodak.

Sloga je nastupila u sastavu :

Markus Jurleta, Jakov Bandić, Ivan Katović, Ivan Matišić, Zdravko Fišić, Damir Juričić, Kristijan Matišić, Toni Stojanović, Pero Škoro, Vlado Grubeša, Davor Vuković.
Rezerve : Viktor Arežina, Marko Rajić, Tomislav Posavac, David Češljar.

- 19:49 - Komentari (12) - Isprintaj - #

petak, 15.09.2006.

Ispričavamo se posjetiteljima bloga što zbog zauzetosti i izbivanja iz Uskoplja do sad nismo bili u mogućnosti redovito izvještavati sa utakmica HNK "Sloge".

Danas donosima samo rezultate u prva četiri kola, a detaljnije informacije o ovim utakmicama u nekom od slijedećih postova. Bilo je izuzetno zanimljivo.

Krenulo je i natjecanje početnika i pionira pa ćemo i o tome redovito izvještavati.

Sutra ( subota, 16. rujna) Sloga igra gostujuću utakmicu petog kola sa momčadi Međugorja.

Vir - Sloga 1 : 0
Sloga - Branitelj 0 : 2
Grude – Sloga 1 : 0 (prekid u 71 minuti)
Sloga – Kamešnica 4 : 1