Ragbi klub Makarska rivijera

08.12.2008., ponedjeljak

Rezime polusezone

3 pobjede, protiv Zagreba, Mladosti i Olimpije , te porazi od Nade i Ljubljane u PH i Interlizi ućinak su makarskih ragbijaša na kraju jesenskog dijela sezone 08/09. Ovim ućinkom Makarska rivijera nalazi se na 2. mjesto u PH i 3. u Interlizi.Ipak, dojma smo da se uz malo sportske sreće moglo i malo više. Evo što o prvom dijelu sezone misli tajnik kluba, Beni Grle:
U sezonu smo ušli fizićki dosta spremni i odmah na startu kod kuće „razbili“ Zagreba 28 : 7. Nažalost, već u prvom kolu ostali smo bez sjajnog Devcicha koji je išćašio palac noge, Kurilja, koji je zbog crvenog kartona dobio zabranu igranja od 6 tjedana, ali i bez Župana koji je obnovio ozljedu kralježnice. Sljedila su dva gostovanja i dvije pobjede protiv Olimpije ( 7 : 12 ) i Mladosti (14 : 17 ). Prvi pravi test naših mogućnosti bila je utakmica sa Nadom u kojoj smo dominirali većim dijelom utakmice ali nažalost nismo iskoristili neke izgledne prilike, naroćito iz nekoliko kaznenih udaraca koje nismo uspijeli realizirati. Iskusni rivali iz Splita to su znali iskoristiti i u samoj završnici slavili sa 22 : 10. Sljedila je trotjedna pauza zbog nastupa reprezentacije, a zatim i Ľ finale kupa protiv Nade u Splitu gdje su domaćini rutinski odradili utakmicu i slavili 42 : 12. Nakon toga, uljedio je novi poraz u Intrelizi.U Ljubljani protiv istoimenog domaćina bilo je 55 : 7 , iako smo do 34 min. vodili 7 : 0 i propustili nekoliko sjajnih prilika. To je ujedno i poraz koji nas najviše „peće“.

Ne može se ne primjetiti da je kriza nastupila nakon reprezentativne stanke. Što je razlog tome?

Glavni razlog vidim u tome da su se Dedić i Muhtić s reprezentativnih akcija vratili sa ozljedama što je ipak bio nenadoknadljiv gubitak za nas. Drugi razlog leži u činjenici da je naš trener Jakša Lovreta, ujedno i izbornik reprezentacije tako da su neki igrači smatrali da ako nema trenera nema ni treninga , što se moralo odraziti na fizičku spremu pojedinih igrača
.

Planovi i želje u 2009. godini?

Glavni prioritet biti će nam rad s mladima. Želimo osnovati U -13 , U- 15 i U – 17 ekipu jer jedino tako možemo imati i jaku seniorsku ekipu kroz nekoliko sezona. Glavni trener u radu s mladima biti će Josip Dedić koji se već dokazao organizacijom prvog turnira u „Take“ ragbiju
za osnovnoškolce. Uređivamo i klupske prostorije na stadionu. Cilj nam je privući što više prijatelja ragbija i veteran kluba. Glavnu ulogu u tome preuzeo je nekadašnji tajnik Veselko Šimić. Što se tiće prve ekipe, pripreme zapoćinju sredinom sijećnja. Imamo dobar raspored, gostujemo samo jednu utakmicu protiv Zagreba , dok smo u ostalima domaćini. Cilj nam je što više pobjeda, konaćni plasman nam i nije toliko bitan iako bi željeli barem zadržati sadašnje pozicije u PH i Interlizi. Ovim putem htio bih se zahvaliti svim prijateljima i sponzorima našeg kluba i svim ragbijašima i prijateljima ragbija čestitati Božić i Novu godinu.

Sudac: Bartolli ( Italija )

Makarska rivijera: M. Grle, B. Grle, Pleić, Turić, Selak, Šimić, Radić, Mračević, Dedić 2, Lovreta, M. Srzić, Mrkoci, Pregun, Mucić 5Ljubljana: Serafin, Spreizer, Orič, Gobec, Đuratović 10, Krsmanović 5, Volavšek D., Miljuš, Tropan, Ahačić, Kralj 10, Volavšek V. 5, Kavčić, Habjanič, Burnik 15, Javornik, Sopak, Premk, Mrak 5, Kos 5, Kranjcl, Šubić

Protekli vikend Makarski ragbijaši viskoko su poraženi u Ljubljani protiv istoimenog domaćina 55 : 7. Razlog ovakog visokog poraza leži u činjenici da su makarani otputovali bez rezervnog igrača jer su se na posljednjem treningu pred put ozljedili Osmanović i Letica, dok su Babić i Kurilj svoj izostanak opravdali fakultetskim, odnosno poslovnim obvezama. Ipak,bez obzira na sve ušli su naši ragbijaši hrabro u utakmicu i u prvih pola sata igre održali ragbi lekciju domaćinu.Već u 5. minuti poveli su naši preko Mucića koji je iskoristio grešku domaćina, a Dedić je bio uspješan u pretvaranju za 7 : 0. Imali su još Pregun i Lovreta priliku u tih pola sata potpuno šokirati domaćina , međutim nisu se najbolje snašli. I onda se dogodio kljućni trenutak utakmice. Igrala se 27. minuta kada je nakon jednog obaranja Mucić ostao ležati na podu držeći se za zglob. Službeni ljećnik pokušao ga je osposobiti za nastavak igre no to nije bilo moguće. Makarani su nastavili sa 14. igrača. Znali su to iskoristiti iskusni domaćini koji su u sljedećih 7. minuta postigli čak 4 zgoditka i tako riješili pitanje pobjednika već pred kraj prvog poluvremena. Da stvar bude još gora u posljednjoj minuti poluvremena ozljedio se i kapetan Šimić, što je značilo da će ostatak utakmice makarani igrati sa svega 13 igrača! Drugo poluvrijemeLjubljana je u potpunosti nadigrala Makarsku i sa još 5 zgoditaka mirno privela utakmicu kraju . Ovo je bila posljednja utakmica u jesenskom dijelu sezone za Makarsku, koja je trenutno trećeplasirana momčad u Interlizi , iza Nade i Ljubljane, sa 3 pobjede u 5 odigranih susreta i drugoplairana u PH odmah iza Nade.
- 20:20 - Komentari (0) - Isprintaj - #