9. kolo Interlige
Makarska riviera – Ljubljana 5 : 52 ( 5 : 19 )
Sudac: L. Bjelanović ( Split )
Gledatelja : 50

Utakmica je započela minutom šutnje za tragično preminulog nogometaša Zadra , Hrvoja Čustić. U 9-om kolu Interlige ragbijaši Makarske ugostili su drugoplasiranu momčad na tablici, slovensku Ljubljanu. Gosti su došli u punome sastavu sa 25 igrača dok je trener domaćina Lovreta mogao računati na svega 17 igrača zbog ozljeda. Za razliku od prošle sezone trenutno nedostaje 9 igrača( Mračević,Muhtić, Antunović, Kovačević, Zrna, Osmanović, Radić, Pleić, Župan) čiji bi se izostanak osjetio i u momčadima koje raspolažu većim fondom igrača od Makarske. Tako je ovu utakmicu na mjestu razigrača( otvarača ), odigrao Lovreta koji je cijeli svoj igrački vijek proveo na poziciji treće linije, odnosno u skupu. Začudo, takav raspored i nije izgledao loše, možda upravo zato jer su makarani igrali jednostavan ragbi i cijelo vrijeme napadali “u meso“, bez komplikacija i nekakvih velikih kombinacija. Gosti su ubrzo nakon početka poveli 12 : 0, ali Makarska ubrzo preko Dedića smanjuje na 12 : 5 i ima dvije izgledne prilike za potpuni preokret. Ipak na samom kraju prvog poluvremena gosti povećavaju prednost na 19 : 5 što je i konačni rezultat prvog poluvremena. U drugom poluvremenu nastavila se ravnopravna igra ali su gosti u posljednih 15 minuta, uveli 4 svježa igrača i protiv svega 13 domačina postigli čak 5 zgoditaka i Makarskoj priuštili još jedan visoki poraz u proljetnom dijelu prvenstva. Sljedeće kolo Makarska gostuje na teškom terenu u Zagrebu.
Makarska: Puharić. Letica Ig., Grle, Kurilj, Šimić, Turić, Babić, Iv. Letica, Dedić ( 5 ), Lovreta, G. Srzić, Pregun, Mucić, Mrkoci, Kovačić, Župan
- 10:59 - Komentari (2) - Isprintaj - #