Ragbi klub Makarska rivijera

30.03.2008., nedjelja

Odgođena utakmica s Olimpijom

Utakmica 8. kola Interlige između Olimpije i Makarske riviere u Ljubljani odgođena je do daljnjega. Naime, jedini slobodan termin za odigravanje utakmice bio je ovu subotu s početkom 16:00 što nije odgovaralo makarskom klubu. Ova odgoda dobro će doći da se oporave ozljeđeni Antunović i Mračevića, te da igrači koji nisu donijeli slike za registraciju to naprave. Naime, povjerenik lige Velimir Juričko ponovno je, baš kao protiv Mladosti u 6. kolu, registrirao utakmicu s Nadom rezultatom 20 : 0 zbog neimanja registracija pojedinih igrača Makarske. Osim registriranja utakmice 20 : 0, igračima koji sljedeći put nastupe bez registracije slijedi suspenzija u obliku zabrane igranja do 12 mjeseci. Molimo sve igrače seniorske ekipe koji nisu donijeli slike da to naprave na sljedećem treningu, u utorak u 19 :00. Slijedeći vikend igra se utakmica 9. kola kada u Makarskoj gostuje Ljubljana.
- 22:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

25.03.2008., utorak

Pobjeda Nade, ostavka Drage Lulića

RAGBI
TUČEPI
INTERLIGA, 7. KOLO
MAKARSKA RIVIERA - NADA 0 : 37 ( 0 : 24 )
SUDAC: Mešnjak ( Zadar )
GLEDATELJA : 70

U 7. kolu Interlige splitska Nada je u Tučepima, po teškom i blatnjavom terenu, savladala Makarsku Rivieru rezultatom 0:37 (0:24). Bez ozljeđenih Mračevića i Antunovića makarani nisu niti u jednom trenutku ozbiljnije ugrozili splićane koji su od samog početka dominirali u svim segmentima igre, a kuriozitet je što makarani nisu postigli niti jedan poen što se nije dogodilo već mnogo sezona. Gosti su od samog početka krenuli po pobjedu i bolje su se prilagodili lošim uvjetima za igru po kojima je bilo nemoguće odigrati nekakvu smišljenu akciju, već su se napadi obje ekipe sveli na solo pokušaje i udarce nogom što su igrači Nade uspijeli iskoristiti i ubilježili novu pobjedu. Zanimljivo, makaranima je ovo prvi poraz na terenu u Tučepima koji je do sada bio neosvojiva “tvrđava“.

MAKARSKA: Puharić, Grle, Letica Ig., Kurilj, Šimić, Babić, Letica Iv., Lovreta, Mrkoci, Dedić, G. Srzić, Pregun, Kovačević, Mucić, M. Srzić, Turić, Vodanović, Grubišić

DRAGO LULIĆ PODNIO OSTAVKU!
Drago Lulić podnio je ostavku na mjesto izbornika Hrvatske ragbi reprezentacije. Razlog ostavke je neslaganje s vodstvom saveza koji nije želio ispuniti osnove uvjete za normalan rad. Šteta, jer su pod njegovim vodstvom ubliježene vrijedne pobjede protiv Poljske i Andore i činilo se da napokon dolaze bolji dani za Hrvatsku ragbi reprezentaciju.
- 21:45 - Komentari (0) - Isprintaj - #

17.03.2008., ponedjeljak

NERIJEŠENO S MLADOSTI

RAGBI
IGRALIŠE NA SAVI
VI. KOLO INTERLIGE
MLADOST - MAKARSKA RIVIERA 14:14 ( 0:14 )
SUDAC : Mešnjak ( Zadar )
GLEDATELJA: 100

Proteklu subotu Makarski ragbijaši nastavili su svoje natjecanje u ragijaškoj Interlizi gostovanjem u Zagrebu protiv ekipe Mladosti ubiljevžiši neriješeni rezultat 14 : 14. Iako se činilo da je utakmica sa Mladosti prava prilika da se vrate pobjedama, makarani su fizićki i emocionalno ispražnjeni nakon poraza u pripetavnju protiv Pobednika, dozvolili domaćinu da u posljednim sekundama utakmice dođu do izjednačenja te nakon dugo godina ostanu neporaženi u utakmici s Makarskom. Počelo je dobro za Makarane koji su u prvom poluvremenu preko Kovačića ( 9. min. ) i Marka Srzića ( 21. min), uz dva uspiješna pretvaranja Dedića došli do 14 : 0. Nažalost, nastavak utakmice donio je nervozu kod naših igrača koji su konfuznom igrom u obrani i neplanskom igrom u napadu napravili velik broj pogrešaka što je mlada momčad Mladosti iskoristila te preko Sapića ( 73. ) i Mačeka ( 80. ) i praktički bez igre došla do 2 boda u Interlizi i 2 boda u PH. Osim bez ispuštenih bodova, makarani su zbog ozljede šake najvjerovatnije ostali bez Mračevića dok su nastupi Mrkocija i M. Srzića u sljedećem kolu protiv Nade ( 22. 03 u 14:00 na SC “Slatina“ u Tučepima) upitni zbog ozljede koljena, odnosno butnog mišića.
MAKARSKA RIVIERA: Letica, Grle, Kurilj, Iv. Letica, Šimić, Turić, Babić, Lovreta, Kovačić ( 5 ), Dedić ( 4 ), G. Srzić, Pregun,Mračević, M. Srzić( 5 ), Mucić, Grubišić, Antunović, Mrkoci, Rakušić, Radić
POBJEDA KADETA
Nakon seniorskih ekipa, snage su odmjerili kadeti Makarske riviere i Mladosti. Za razliku od svojih starijih “kolega“ mladi makarski ragbijaši upisali su sigurnu pobjedu 30 : 10 pokazavši da nije sve tako crno u Makarskom klubu ovih dana. Dvostruki “strijelci“ bili su Boras i Ivandić, dok su Bockovac i Lovrić poentirali po jedanput. Čestitke igračima trenera Benija Grle!
MAKARSKA RIVIERA (U – 15): Boras ( 10 ), Lalić, Šapit, Lovrić ( 5 ), Bockovac ( 5 ), Kovačić, Puharić, Alajbegović, Ivandić ( 10 ), Kurilj P., Petković, Majić, Kurilj A., Krivić
- 11:13 - Komentari (5) - Isprintaj - #

10.03.2008., ponedjeljak

DRAMA U MAKARSKOJ

RAGBI
GSC “ Makarska “
Ľ finale Regionalne lige
Makarska rivijera - Pobednik ( Beograd )
21 : 21 ( 3:14 ), nakon produžetaka 21: 21, slobodni udarci : 1 : 2,
Ukupna pobjeda Pobednika 22: 23
Sudac : F. Banalli ( Italija )
Gledatelja : oko 1000

Čak i najstariji članovi i bivši igrači Makarske riviere ne pamte ovako dramatičnu utakmicu u četrdesetogodišnjoj povijesti ragbija u Gradu pod Biokovom. Naime, događalo se da makarani dobivaju i gube utakmice u posljednjim sekundama, pa i u produžetku, ali da se pobjednik dobije izvođenjem slobodnih udaraca, raritet je ne samo na Hrvatskim, već i na svjetskim ragbi terenima. Ali krenimo redom.
Unatoč najavi kiše i vjetra, vrijeme je poslužilo igrače i navijače koji su se odazvali u velikom broju. Glavnu tribinu zaposjeli su nešto mirniji navijači, dok su istočnu tribinu zauzeli pripadnici torcide iz svih mjesta naše rivijere. Počelo je dobro za domaćina. Prvo je u 6. minuti Dedić laganim udarcem nogom prebacio obranu Pobednika ali se Mucić i Mračević nisu najbolje snašli te su propustili prvu priliku za domaćine. Međutim, već u sljedećem napadu talijanski sudac Banalli dosuđuje kazneni udarac za Makarsku kojeg Dedić pretvara u vodstvo 3 : 0 ( 10. min.). Nažalost bilo je to sve što smo vidjeli od makarskih igrača u prvom poluvremenu. Igrala se 18. minuta kada su gosti iz Beograda došli u vodstvo. Simonović je solo akcijom “izmješao“ obranu domaćina i efektno poentirao a Kapur uspješnim pretvaranjem povisio na 7:3. Nakon toga igrači obiju ekipa pokušavali su nogom doći u što povoljniji položaja za ugroziti protivnika. Upravo iz jednog takvog pokušaja gosti su postigli drugi zgoditak. Kapur je ispucao loptu duboko u prostor makarana, a Simonović je iskoristio neodlučnost G. Srzića i došao prvi do lopte, te svojim drugim zgoditkom povisio na 12 : 3. Uspješan u pretvarnju ponovno je bio Kapur.
Isti igrač autor je najglupljeg “poteza“ na utakmici jer je nakon pretvaranja pozdravio navijače pokazivanjem srednjeg prsta što je izazvalo burnu reakciju publike. Nažalost, sudac je propustio sankcionirati nesportsko ponašanje. Ubrzo je sudac odsvirao kraj prvog poluvremena, ujedno i najlošije poluvrijeme makarskih ragbijaša u posljednih nekoliko utakmica. Odmah na početku nastavka novi šok za domaćina. Već u 3. minuti Radulović postiže zgoditak, domaći igraći prosvjedovali su kod suca tražeći opstrukciju, odnosno kaznu za Makarsku, ali sudac je priznao zgoditak.Kapur je po treći put uspješan u pretvaranju. Bilo je to 21 : 3 za Pobednika i činilo se kraj nadanja za domaćine. Međutim, igraći Makarske nisu
se mirili s porazom i krenuli su na sve ili ništa. U 53. minuti Dedić je iz kaznenog udarca smanjio na 21: 6, da bi 10-ak minuta kasnije Lovreta nakon duge akcije postigao zgoditak. Uspješan iz pretvaranja ponovno je bio Dedić ( 13 : 21 ). Taj zgoditak probudio je publiku koja je osjetila da se možemo nadati „čudu“, odnosno preokretu. Makarska je nastavila furiozno, bez kalkulacija, a igrači Pobednika postajali su sve nervozniji i sve više griješili. U 70. min. Makarska je odigrala prvu pravu akciju skupa i linije, i odigravši školski, od ruke do ruke, omogućila Muciću da uz samu crtu auta postigne zgoditak i do samoga kraja ostavi pitanje pobjednika otvoreno. Nažalost, Dedić je za malo neprecizan u pretvaranju. Igrala se 78. minuta kada je na 10-ak metara od zgoditka gostiju sudac dosudio kazneni udarac za domaćina. Igrači su imali dva rješenja, ispucati loptu u aut te pokušati postići zgoditak, što bi donijelo pobjedu, ili ići na “sigurno“ te eventualnim pretvaranjem kazne izboriti produžetke. Nakon kratkih konzultacija igrači su se odlučili za drugu, “sigurniju“ varijantu i pogodili. Naime, Dedić je bio siguran i donio izjednačenje. Kakav preokret! Igrači i navijači Makarske
slavili su izborene produžetke dok su igrači Pobednika u nevjerici čekali početak istih. Produžeci su igrani 2 puta po 5 minuta te su i domaćin i gost propustili po jednu veliku priliku za postizanje zgoditka. Kako ni nakon odigranih produžetaka nije bio poznat pobjednik ovog susreta, pristupilo se izvođenju “penala“, tj. slobodnih udaraca. Prema propozicijama natjecanja udarci se izvode sa crte 22 metra po sredini vrata te je svaka ekipa morala odrediti po 5 igrača. Kod Makarske rivijere to su bili Dedić, Mračević, Pregun, Mucić i Lovreta dok su za momčad Pobednika izvođaći bili Rastovac, Simonović, Orlović, Đokić i Pirković. Nažalost po Makarsku samo je Mucić bio dovoljno priseban i koncetriran da pogodi, dok su kod Pobednika uspješni bili Rastovac i Pirković koji je svojim udarcem označio početak velikog slavlja gostiju a smrknuta lica i neopisivu tugu kod domaćina.Snimku zgoditaka makarske ali i snimku penala pogledajte na
Sickofitall

Razumljivo, igrači Makarske nisu bili raspoloženi za davanje izjava, ali su svi kratko prokomentirali da najviše žale zbog mnogobrojne publike koja je bila sjajna.

MAKARSKA RIVIERA : Puharić, Grle, Ig. Letica, Antunović, Iv. Letica, Šimić, Babić, Lovreta ( 5 ), Mrkoci, Dedić ( 11 ), G. Srzić, Pregun, Mračević, Kovčević, Mucić ( 5 ), Grubišić, Kurilj, Turić, Vodanović, Sabljić, kovačić, M. Srzić

POBEDNIK: Đukić, Ne. Simonović ( 10 ), Vraneš, Nikolić, Vuković, Ristić, Rastovac, Labus, Mitrović, Kapur ( 6 ), Živanov, Radulović ( 5 ), Pirković, Todorović, Orlović, Miovčić, Vuković, Dragutinović, Dokić, Babić, Bučan, Ni. Simonović

DOLAZE SRBI, SIGURNO PROTIV OLIMPIJE

Sljedeću subotu, 08.03 , u 15:00 sati, ragbijaši Makarske riviere na GSC u Makarskoj igraju susret Ľ finala Regionalne lige protiv prvaka Srbije, beogradskog Pobednika. Biti će ovo prvo gostovanje nekog sportskog kluba iz Srbije u Makarskoj od osamostaljenja. Posljednji susret s nekom ekipom iz Srbije, makarski ragbi klub odigrao je prije gotovo 19 godina ( 20.05. 1989., Energoinvest - Partizan 12 : 18 ). Upravo zbog svega ovoga utakmica s Pobednikom ima posebnu “težinu“ i za mnoge je ona više od utakmice . Svijesni su toga i domaći igrači koji kažu: “Ovo je utakmica koju čekamo već mjesecima i jedva čekamo početak.Očekuje nas vrlo teška utakmica, ali spremni smo na borbu svih 80 minuta. Nadamo se i velikoj pomoći navijača i prijatelja sporta s cijele rivijere, i atmosferi u kakvoj je “pala“ i splitska Nada u finalu Kupa 2006. godine. Unatoć problemima oko sastavljanja momčadi ( nekoliko igrača trenutno je izvan “stroja“) trener Lovreta vjeruje u svoju momčad: “ Dobro smo trenirali proteklih mjesec i po, i svo vrijeme naše misli su bile okrenute ovoj utakmici. Momčad Pobednika nam je velika nepoznanica, i sve što znamo o njima je da su protekle sezone bili prvaci Srbije ali mi nemamo što kalkulirati. Moramo igrati svoju igru i ostati hladne glave do kraja bez obzira kaka se bude kretao rezultat. Neki igrači su naćeti ozlijedama no ovo su utakmice koje se igraju s 200 posto bez obzira na sve“. Igrač i tajnik kluba, Beni Grle, kaže da nemože obećati pobjedu u ovome susretu ali da će momčad dati sve od sebe i da će se gosti morati dobro oznojiti ako žele otići neporaženi. Makarska će ostaviti srce na terenu i još jednom pozivam sve navijaće, simpatizere i prijatelje sporta da dođu u subotu i budu 16. igrač naše ekipe.

RAGBI
Zaostala utakmica II. kola Interlige
Makarska rivijera - Olimpija( Slo. ) 43 : 7 ( 36 : 0 )
Sudac : Z. Mešnjak ( Zadar )
Gledatelja : 100

U zaostaloj utakmici II. kola Interlige Makarska je ugostila ljubljansku Olimpiju i ostvarila visoku pobjedu, 43 : 7. Od samog početka utakmice makarani su krenuli agresivno, te su preko Mucića već u 8. min. poveli 5 : 0. Ubrzo Letica nakon dobro izvedenog auta udvostručuje vodstvo ( 12. min). Unatoč početnom vodstvu domaćin je nastavio u istome ritmu. Dobre akcije skupa i linije nizale su se kao na “traci“ i 100-ak gledatelja moglo je zaista uživati. U 20. min Pregun lijepim slalomom prolazi kroz statićnu gostujuću obranu i polaže a Dedić uspješnim pretvaranjem podiže na 19: 0. Do kraja poluvremena makarani su još tri puta poentirali i to preko dva krila, Kovačevića u 27. i Srzića u 33., a vrlo dobro prvo poluvrijeme zaključio je Mucić svojim drugim zgoditkom na utakmici. Očekivano, nakon osigurane pobijede u prvom poluvremenu , nastavak utakmice donio je nešto mirniju igru domaćih igrača koji su već mislima bili okrenuti slijedećoj suboti i utakmici s srpskim Pobednikom. Svakako treba izdvojiti vrlo dobar solo prodor Mračevića kojim je u 62. postigao jedini zgoditak Makarske u drugom poluvremenu. Do kraja su gosti iz Ljubljane ipak uspijeli postići počasni zgoditak preko Duha ( očigledno je bio nevidljiv za makarane) i uspješnim pretvaranjem Leskovara ublažiti visoki poraz svoje momčadi. Ovom pobjedom makrani su osvojili novih 5 bodova. SLIKE USKORO.....

Makarska rivijera : Puharić, Grle, Ig. Letica ( Ž.k u 46. min.) , Iv. Letica ( 5 ), Kurilj, Šimić, Babić, Lovreta, Mrkoci, Dedić ( 8 ), Srzić ( 5 ), Pregun ( 5 ), Mračević ( 5 ), Kovačević ( 5 ), Mucić ( 10 ), Grubišić, Vodanović, Turić, Kovačić
Olimpija : Završan, Miklič, Potnik, Jere, Sambol, Bošnjaković, Duh ( 5 ), Leskovar ( 2 ), Magušar, Mujić, Brezar, Cerar, Šafar, Ivanović, Preksavec, Kalakovič, Andree, Jurčević
- 10:14 - Komentari (1) - Isprintaj - #