Ragbi klub Makarska rivijera

03.03.2008., ponedjeljak

DOLAZE SRBI, SIGURNO PROTIV OLIMPIJE

Sljedeću subotu, 08.03 , u 15:00 sati, ragbijaši Makarske riviere na GSC u Makarskoj igraju susret Ľ finala Regionalne lige protiv prvaka Srbije, beogradskog Pobednika. Biti će ovo prvo gostovanje nekog sportskog kluba iz Srbije u Makarskoj od osamostaljenja. Posljednji susret s nekom ekipom iz Srbije, makarski ragbi klub odigrao je prije gotovo 19 godina ( 20.05. 1989., Energoinvest - Partizan 12 : 18 ). Upravo zbog svega ovoga utakmica s Pobednikom ima posebnu “težinu“ i za mnoge je ona više od utakmice . Svijesni su toga i domaći igrači koji kažu: “Ovo je utakmica koju čekamo već mjesecima i jedva čekamo početak.Očekuje nas vrlo teška utakmica, ali spremni smo na borbu svih 80 minuta. Nadamo se i velikoj pomoći navijača i prijatelja sporta s cijele rivijere, i atmosferi u kakvoj je “pala“ i splitska Nada u finalu Kupa 2006. godine. Unatoć problemima oko sastavljanja momčadi ( nekoliko igrača trenutno je izvan “stroja“) trener Lovreta vjeruje u svoju momčad: “ Dobro smo trenirali proteklih mjesec i po, i svo vrijeme naše misli su bile okrenute ovoj utakmici. Momčad Pobednika nam je velika nepoznanica, i sve što znamo o njima je da su protekle sezone bili prvaci Srbije ali mi nemamo što kalkulirati. Moramo igrati svoju igru i ostati hladne glave do kraja bez obzira kaka se bude kretao rezultat. Neki igrači su naćeti ozlijedama no ovo su utakmice koje se igraju s 200 posto bez obzira na sve“. Igrač i tajnik kluba, Beni Grle, kaže da nemože obećati pobjedu u ovome susretu ali da će momčad dati sve od sebe i da će se gosti morati dobro oznojiti ako žele otići neporaženi. Makarska će ostaviti srce na terenu i još jednom pozivam sve navijaće, simpatizere i prijatelje sporta da dođu u subotu i budu 16. igrač naše ekipe.

RAGBI
GSC “ Makarska “
Zaostala utakmica II. kola Interlige
Makarska rivijera - Olimpija( Slo. ) 43 : 7 ( 36 : 0 )
Sudac : Z. Mešnjak ( Zadar )
Gledatelja : 100

U zaostaloj utakmici II. kola Interlige Makarska je ugostila ljubljansku Olimpiju i ostvarila visoku pobjedu, 43 : 7. Od samog početka utakmice makarani su krenuli agresivno, te su preko Mucića već u 8. min. poveli 5 : 0. Ubrzo Letica nakon dobro izvedenog auta udvostručuje vodstvo ( 12. min). Unatoč početnom vodstvu domaćin je nastavio u istome ritmu. Dobre akcije skupa i linije nizale su se kao na “traci“ i 100-ak gledatelja moglo je zaista uživati. U 20. min Pregun lijepim slalomom prolazi kroz statićnu gostujuću obranu i polaže a Dedić uspješnim pretvaranjem podiže na 19: 0. Do kraja poluvremena makarani su još tri puta poentirali i to preko dva krila, Kovačevića u 27. i Srzića u 33., a vrlo dobro prvo poluvrijeme zaključio je Mucić svojim drugim zgoditkom na utakmici. Očekivano, nakon osigurane pobijede u prvom poluvremenu , nastavak utakmice donio je nešto mirniju igru domaćih igrača koji su već mislima bili okrenuti slijedećoj suboti i utakmici s srpskim Pobednikom. Svakako treba izdvojiti vrlo dobar solo prodor Mračevića kojim je u 62. postigao jedini zgoditak Makarske u drugom poluvremenu. Do kraja su gosti iz Ljubljane ipak uspijeli postići počasni zgoditak preko Duha ( očigledno je bio nevidljiv za makarane) i uspješnim pretvaranjem Leskovara ublažiti visoki poraz svoje momčadi. Ovom pobjedom makrani su osvojili novih 5 bodova. SLIKE USKORO.....

Makarska rivijera : Puharić, Grle, Ig. Letica ( Ž.k u 46. min.) , Iv. Letica ( 5 ), Kurilj, Šimić, Babić, Lovreta, Mrkoci, Dedić ( 8 ), Srzić ( 5 ), Pregun ( 5 ), Mračević ( 5 ), Kovačević ( 5 ), Mucić ( 10 ), Grubišić, Vodanović, Turić, Kovačić
Olimpija : Završan, Miklič, Potnik, Jere, Sambol, Bošnjaković, Duh ( 5 ), Leskovar ( 2 ), Magušar, Mujić, Brezar, Cerar, Šafar, Ivanović, Preksavec, Kalakovič, Andree, Jurčević
- 10:14 - Komentari (1) - Isprintaj - #