FIFA World Player (2004. 2005.)
FIFPro World Play (2005. 2006.)
Zlatna lopta (2005.)

Francuski lav je pao (3-0)

U prvoj Barceloninoj utakmici ove sezone u Ligi prvaka, u skupini E, Barcelona je na prepunom Camp Nou ugostila francuskog prvaka Lyon. Barcelona je cijelu utakmicu imala laganu terensku inicijativu što je iskoristila u 21. minuti kada je nakon autogola Clerca povela 1-0. Messi je dodavao loptu u sredinu do Thierryja Henryja, ali se Francuz našao na putu i skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Trener Lyona Alain Perrin dvoumio se prije početka utakmice da li da u igru pošalje Fabija Grossa ili Cerca te je možda ipak trebao staviti Talijana.

U drugom poluvremenu Francuzi su krenuli po gol, ali to je ostavljalo veliki prostor u pozadini što Španjolci nisu iskoristili. Tek u 82. minuti je nakon prodora Inieste, koji je dodao do Messija na vrhu šesnaesterca i pogađa za 2-0. Lionel Messi je u vidno boljoj formi od zvijezda Henryja, Ronaldinha i Deca.

U samom finišu utakmice pao je i treći pogodak kada je nakon prodora Meksikanca Giovannija udarac obranio vratar, a na odbijanac natrčava Henry koji sprema loptu u praznu mrežu za veliko slavlje Camp Noua.

U subotu Barça dočekuje Sevillu, na 50. rođendan postojanja Camp Noua.

- 11:41 - Komentiraj (2) - Isprintaj - #