N.K. "FRANKOPAN" - N.K. "DOBRA" N/D ....... 0 : 2 .. ( 0 : 0 )

Gledatelja oko 100, Teren travnat, dobar za igru, vrijeme: sunčano i ugodno za igru

Suci: glavni-Nedjeljko Stojaković ; pomoćnici: Nenad Stražanac i Ivan Parazajder
Strijelci: 0:1 Kolenc (70.min) 0:2 Kolenc (80. min.)

Sastavi momčadi:
N.K. „FRANKOPAN“: Jurčević, Boljkovac, Ž. Rožić, Cekurić, D. Kusanić-cap, D. Matijašić, Prpić, M. Matijašić, Plivelić, Perković, M. Kusanić ( još su igrali: Ž. Moćan, J. Moćan, A. Kusanić i G. Rožić )
N.K. „DOBRA“: Klarić, T. Luke, Frketić, (od 66. Martišković) Ivšić-cap, Baršić, Škarjak, (od 70. Palajsa ) Mejaški M., Mržljak, Kolenc, Poturica (od 46. D. Luke )

....... Nakon domaće rasprodaje bodova dočekala nas je i utakmica ovoga kola kod neugodne momčadi Frankopana s kojom smo jesenas igrali doma u Novigradu vrlo tešku i neizvjesnu utakmicu i jedva upisali minimalnu pobjedu i to u sudačkoj nadoknadi utakmice. Iz te ukakmice izvukli smo neke pouke pa smo startali danas malo opreznije sistemom 4-5-1, kao prvo poradi neugodnog domaćina a kao drugo i širokog i dugog igrališta koje nama u principu i odgovara. Da se ne napravi velika rupa u sredini igrališta za to se pobrinula danas sjajna vezna linija zbog čega smo i startali sa petoricom veznjaka. Očekivano tvrda utakmica u prvom poluvremenu obilovala je s nekoliko izglednih prilika s jedne i druge strane no mreže su ostale netaknute. U drugom dijelu osjećajući lagano umor kod domaćina promjenili smo taktiku i sistem igre uvodeći u igru i drugu špicu što se pokazalo ispravnim. Iz tako jedne poluprilike, ubačenu loptu u peterac domaćina koristi Kolenc i pogađa u 70. minuti za naše vodstvo 0:1. U tom periodu igra se lomi i hvatamo konce u svoje ruke te kontroliramo i igru i rezultat. U tom dijelu igre pravimo sjajne duple pasove i kombinacije počevši od zadnjeg prema srednjem redu i sve do napada i prikazujemo jednu od ljepših igara ove sezone. Iz takve igre i kontrole lopte došlo je i do drugog pogotka kad aje Renato po desnoj strani primio duboku loptu iz sredine, u prvom pokušaju zblokiran no u drugom sjajno ubacuje u peterac domaćina na koju loptu utrčava Kolenc i pogađa glavom mrežu domaćina u 80. minuti za naše vodstvo od 0:2. U narednih desetak minuta do kraja utakmice vršimo pritisak na domaćina, gurajući ga čim dalje od nešeg šesnaesterca. Do kraja utakmice za izdvojiti je još samo slobodan udarac domaćina u 84. minuti koji pogađaju stativu. Zaslužena pobjeda i nova tri boda. Čestitke svim igračima na vrlo discipliniranoj i odgovornoj igri te našim vjernim navijačima kojih je i ovdje uz nas bilo u velikom broju.

29.05.2009., petak

OVAJ VIKEND GOSTOVANJE JUNIORA I SENIORA DOK VETERANI IGRAJU DOMAĆU UTAKMICU NA STADIONU U NOVIGRADU

Prošli vikend i naši klubovi koju se natječu u 2. ŽNL NSKŽ i Ligi veterana NSKŽ igrali su svoje prvenstvene oglede prema sljedećem rasporedu te postigli sljedeće rezultate:

JUNIORI: posljednje 14. kolo 2. ŽNL

N.K "KRNJAK" - N.K. "DOBRA" N/D ... 2:2 ... igralo se 30.05.2009. godine (subota) u 17,30 sati u Krnjaku

SENIORI: 24. kolo 2. ŽNL

N.K. "FRANKOPAN" - N.K. "DOBRA" N/D ... 0:2 ... igralo se 31.05.2009. godine (nedjelja) u 17,30 sati u Brežanima

VETERANI: 21. kolo Lige veterana NSKŽ

N.K. "DOBRA" N/D -veterani - N.K. "MOSTANJE ALL" -veterani ..... 1:2 ... igralo se 01.06.2009. godine (ponedjeljak) u 18,00 sati u Novigradu

- 20:52 - Komentari (1) - Isprintaj - #

21.05.2009., četvrtak

23. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 24. 05. 2009. godine
N.K. "DOBRA" N/D - N.K. "KORANA" ....... 1 : 1 .. ( 0 : 1 )

Stadion NK "Dobre" u Novigradu na Dobri
Gledatelja oko 60, Teren travnat, dobar za igru, vrijeme: sunčano i vruće

Suci: glavni-Damir Brcković ; pomoćnici: Ivan Parazajder i Ante Fabijanić
Delegat: Dragutin Župančić
Strijelci: 0:1 Pendeš (23.min) 1:1 Vranešić (51.min.)

N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T., Sukanec, (od 63. Frketić) Ivšić-cap, Baršić, Vranešić, Mejaški M., Mržljak, Luke D. Furač M., Poturica (od 69. Kolenc)
N.K. „KORANA“: Mrkić, Jurković, Bilavčić, Johović, Bolešić, Papić, Matić. Đoja, Družak, Pendeš, Matić M. ( još su igrali: Kalčić i Čančar )

....... Još jedan u nizu teških, vrućih i sparnih dana baš u vrijeme kad se trebala odigrati utakmica. No kako nama tako i gostima uvjeti su bili identični, i svakako nije opravdanje za vrlo lošu realizaciju i prvo poluvrijeme koje je više ličilo na šetanje igralištem i ispucavanje lopte čim dalje, bez ideje i koncentracije. Tako se nastavila nažalost ovoproljetna rasprodaja bodova na domaćem terenu. U 23. minuti korner sa desne strane i gosti dolaze do vodstva 0:1 preko Pendeša koji ostaje sam na drugoj strani peterca i neometano glavom pogađa suprotni kut vratara Klarića. Opet se ponavlja scenario po ko zna koji puta da moramo primiti gol da bi se probudili. U drugom poluvreenu prikazujemo nešto bolju igru, koja barem ima nekog smisla ali danak je već uzeo umor i jaka sparina. U 51. minuti iz jednog od nekoliko izborenih slobodnih udaraca na rubu kaznenog prostora Vranešić prizemnim udarcem pogađa donji desni kut mreže gostujućeg vratara za 1:1. U nastavku utakmice stvaramo još nekoliko stopostotnih šansi ali slaba koncentracija napadaća i splet ostalih okolnosti nisu htjeli da lopta odsjedne u gostujućoj mreži. Na kraju neznam dali smo zaslužili uopće i 1 bod, samo znam da smo opet izgubili još 2.
Gostima čestitke na fer i korektnom odnosu i igri.

Ostali rezultati 23. kola

DOBRA /N/-KORANA ... 1 : 1
Petrova Gora-Frankopan ... 1 : 0
Rakovac-Vatrogasac ... 1 : 2
Mladost /R/-VOŠK ... 3:0
E. Kvaternik-Radnik ... 5:2 ... igrano jučer 23.05.

17.05.2009., nedjelja

22. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 17. 05. 2009. godine
N.K. "DOBRA" N/D - N.K. "PETROVA GORA" ....... 0 : 0 .. ( 0 : 0 )

Gledatelja oko 150, Teren travnat, dobar za igru, vrijeme: sunčano i vruće

Suci: glavni-Mario Goršić ; pomoćnici: Tihomir Babić i Vladimir Grdunac
Delegat: Jovo Vukobrat
Strijelci: ...............

N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T., Martišković, Ivšić-cap, Baršić, Škarjak, Mejaški M., ( od 70. Furač M.), Mržljak, Luke D. (od 64. Palajsa), Grčić, Poturica
N.K. „PETROVA GORA“ Vojnić: Trbojević- cap, Macut, Ivković, Musulin, Mrkić, Kolar, Korać, Ivošević, Tomašević, Oparnica, Šimulija ( jos su igrali: Lukač i Kosanović)

.... Lijepo vrijeme i derbi utakmica 22. kola privukli su na stadion u Novigradu veliki broj gledatelja. Utakmica vrlo borbena koja je obilovala lijepim potezima obiju momčadi no strijelci su danas bili malo suzdržaniji a vratari na visini svojih zadataka. Nešto više terenske inicijative i izrazitijih šansi za postizanje pogodaka pokazuje domaćin utakmice no danas je izostala realizacija. Po vrućem i sparnom popodnevu nije se moglo ni pokazati puno više tako da je podjela bodova realna.

NAREDNI VIKEND SVE SELEKCIJE IGRAJU SVOJE DOMAĆE UTAKMICE U NOVIGRADU

Naredni vikend svi naši klubovi koju se natječu u 2. ŽNL NSKŽ i Ligi veterana NSKŽ igrali su svoje prvenstvene oglede na domaćem terenu u Novigradu prema sljedećem rasporedu:

JUNIORI: 12. kolo 2. ŽNL

N.K. "DOBRA" N/D & N.K. "MLADOST" Rečica ... 14 : 0 ... igralo se 16.05.2009. godine (subota) u 17,30 sati u Novigradu

SENIORI: Derbi 22. kola 2. ŽNL

N.K. "DOBRA" N/D & N.K. "PETROVA GORA"- Vojnić... 0 : 0 ... igralo se 17.05.2009. godine (nedjelja) u 17,30 sati u Novigradu ( IZVJEŠĆE S UTAKMICE USKORO)

VETERANI: 19. kolo Lige veterana NSKŽ

N.K. "DOBRA" N/D -veterani - N.K. "JOSIPDOL"-veterani ... igra se 18.05.2009. godine (ponedjeljak) u 18,00 sati u Novigradu

- 23:38 - Komentari (3) - Isprintaj - #

10.05.2009., nedjelja

21. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 10. 05. 2009. godine
N.K. "RAKOVAC" - N.K. "DOBRA" n/d ....... 2 : 4 .. ( 1 : 0 )

Suci: glavni-Valentino Kasunić ; pomoćnici: Marijo Novković i Vladimir Grdunac
Delegat: Bruno Furač
Strijelci: 1:0 Balobaba (33.min), 1:1 Mržljak (60.min) 1:2 Kolenc ( 61 min.) 1:3 Kolenc (67.min) 2:3 Belobaba ( 76.min.) 2:4 Kolenc (78.min)

N.K. „RAKOVAC“ Karlovac: Lončarić, Simić, Vić, Grčić, Lugarić-cap, Belobaba, Vukas, Gudlek, Rapić, Magdić, Štefanac ( jos su igrali: Keravin i Lišnjič)
N.K. „DOBRA“: Klarić-cap, Martišković, Sukanec, Baršić, Babić, Škarjak, Mejaški M., ( od 60. Kolenc), Mržljak, Luke D. (od 70. Palajsa), Grčić, Poturica (od 60. Vranešić)

Lijepo vrijeme i domaća utakmica u ulozi gosta, privukli su danas na stadion uz Dobru, nešto manje gledalaca nego inače, no ipak se okupilo oko šezdesetak najvatrenijih pristalica našega kluba. Po takvom vrućem i sparnom vremenu nije se niti mogla očekivati neka vrhunska predstava iako krajnji rezultat i ishod ove utakmiice nije dolazio u pitanje. U takvim okolnostima krenuli smo malo rezerviranije nego inače i stvarali donekle terensku inicijativu ali bez učinka. Kad nedaš gol onda po nekom nepisanom pravilu slijedi kazna, a to se i nama upravo desilo u 33.minuti kada Belobaba koristi priliku nakon šeprtljave reakcije našeg zadnjeg reda do kojeg se lopta odbija i koji savladava Klarića za 1:0. Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. U drugom dijelu sasvim druga priča. od početka krećemo agresivno i napadački te stvaramo niz napada sa jedne i druge strane i iz jednog takvog Mržljak se po lijevoj strani oslobađa se svog čuvara i zabija u 60. minuti za poravnanje rezultata na 1:1. U istoj minuti u igru ulazi džoker sa klupe Kolenc i svoj prvi kontakt sa loptom nakon izmjenjenog duplog pasa posprema u mrežu vratara Lončarića za naše vodstvo od 1:2. Samo nekoliko minuta kasnije u 67. minuti, isti igrač oslobađa se svog čuvara i nakon centaršuta sa desne strane prisebno pogađa za naše vodstvo od 1:3. U tim trenucima dolazi do manjeg pada u igri i iz jednog bezazlenog slobodnjaka sa 20-tak metara u 76.minuti, danas inače ozlijeđeni Klarić nespretno reagira na loptu koja ispod njega odsjeda u našoj mreži za 2:3. Samo dvije minute kasnije na scenu opet stupa danas raspoloženi Kolenc i u 78. minuti rutinski zabija i postiže svoj treči današnji zgoditak za konačan rezultat današnje utakmice 2:4 u našu korist. Opet pokazan karakter i zajedništvo što nam je i odlika tijekom cijelog dijela prvenstva. Zaslužena pobjeda, nova tri boda i čestitke igračima koji su dali sve od sebe i po ovom vrućem vremenu pokazali da su mnogima nepremostiva prepreka. Ovim putem zahvaljujemo N.K Rakovcu na fer i korektnoj borbi kao i susretljivosti jer su se danas pokazali kao dobar domaćin na našem igralištu u Novigradu.

OVAJ VIKEND GOSTOVANJE JUNIORA I DVOSTRUKI PROGRAM NA STADIONU U NOVIGRADU

SAMO SENIORI UKNJIŽILI SVA TRI BODA DOK SU JUNIORI I VETERANI NAŽALOST POKLEKNULI MINIMALNIM PORAZIMA.

Protekli vikend i danas naši klubovi koju se natječu u 2. ŽNL NSKŽ i Ligi veterana NSKŽ igrali su svoje prvenstvene oglede a postignuti su sljedeći rezultati::

JUNIORI: Derbi 11. kola 2. ŽNL

N.K "FRANKOPAN" - N.K. "DOBRA" N/D ........ 2 : 1 ... igralo se 09.05.2009. godine (subota) u 17,30 sati u Brežanima

SENIORI: 21. kolo 2. ŽNL

N.K. "RAKOVAC" - N.K. "DOBRA" N/D ........ 2 : 4 ... igralo se 10.05.2009. godine (nedjelja) u 17,00 sati u Novigradu

VETERANI: 18. kolo Lige veterana NSKŽ

N.K. "DOBRA" N/D -veterani - N.K. "SLUNJ"-veterani ...... 3 : 4 igralo se 11.05.2009. godine (ponedjeljak) u 18,00 sati u Novigradu

- 22:22 - Komentari (0) - Isprintaj - #

05.05.2009., utorak

17. kolo LIGE VETERANA NSKŽ sezona proljeće 2009.

N.K. "KARLOVAC"-veterani & N.K. "DOBRA"-veterani Novigrad ...... 0 : 3 ... b.b.

....... Jučer se na umjetnoj travi sportskog kompleksa stadiona "Branko Čavlović-Čavlek trebela odigrati utakmica 17. kola Lige veterana NSKŽ. Kako ekipa domaćina nije došla u dovoljnom broju, utakmica je registrirana u korist N.K. "Dobre"-veterani 0:3. b.b.
Neodigrana utakmica dobro je došla za održavanje treninga pa smo se nakon kraćeg zagrijavanja podijelili i odigrali međusobni susret stari-mladi, u kojem su naravno bolji bili iskusniji "stari lisci", koji su po vjetrovitom vremenu i na momente kiši pružili prejak otpor mladima. Nakon utakmice održano je i kraće druženje u kafiću stadiona.

GLAS NARODA:

............. Od danas otvoren je i glasački kutak jer sam u dvojbi kome pripisati ova tri gola na listi strijelaca kluba, jer je inače naš novi iskusni novopečeni igrač i strijelac M.M. nažalost igrao u momčadi mladih, koji su izgubili jučerašnji prijateljski dvoboj stari-mladi pa tako nebi bilo u redu da se poraženima da još i ta privilegija upisivanja službenih golova. Da čujem sad glas naroda.

- 14:37 - Komentari (6) - Isprintaj - #

OBAVIJEST IGRAČIMA I NAVIJAČIMA KLUBA

Utakmica 21. kola 2. Županijske nogometne lige NS KŽ između

N.K. "RAKOVAC" & N.K. "DOBRA" Novigrad

igra se u nedjelju 10. svibnja 2009. godine u 17,00 sati na stadionu u Novigradu

............ Danas je i službeno u prostorije Nogometnog saveza Karlovačke Županije i na adresu kluba, stigao dopis N.K. "Rakovac" iz Karlovca, u kojem stoji da se na temelju međusobnog dogovora i sporazuma gore navedenih klubova, utakmica 21. kola 2. ŽNL NSKŽ, umjesto u Mostanju igra na stadionu u Novigradu u nedjelju 10. svibnja 2009. godine u terminu od 17,00 sati. Domaćin utakmice bit će N.K. "Rakovac" koji će snositi troškove sudaca i delegata pomenute utakmice. Na temelju istog dopisa, Komisija za natjecanja pri NS KŽ donijela je odluku te se složila da se utakmica odigra kako je i predloženo u nerečenom dopisom.

- 14:20 - Komentari (3) - Isprintaj - #

04.05.2009., ponedjeljak

20. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 03. 05. 2009. godine
N.K. "DOBRA" n/d - N.K. "MLADOST" Rečica ....... 3 : 2 .. ( 1 : 1 )

Gledatelja oko 150, Teren travnat, dobar za igru, vrijeme: poluoblačno

Suci: glavni-Damir Brcković, pomoćnici: Valentino Kasunić i Miroslav Fudurić
Delegat: Rudolf Krznarić
Strijelci: 1:0 Poturica (38.min), 1:1 Valentić (43.min - 11 m) 1:2 Valentić ( 46 min.) 2:2 Luke D. (72.min) 3:2 Mržljak (88.min)

N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T. (od 80.Petančić), Martišković ( od 73. Sukanec), Ivšić-cap, Babić, Škarjak, Mejaški M., ( od 62. Vranešić), Mržljak, Luke D. (od 85. Furač M.), Grčić, Poturica.
N.K. „MLADOST“Rečica: Terentuta, Rajilić, Klešić, Mikešić, Sekulić, Fištrović, Frklić, Begović, Valentić, Vukić, Baćak. (još su igrali: Novosel, Vuković, Horvatić )

Lijepo vrijeme, ugodan ambijent i veoma dobra posjećenost gledatelja opravdali su očekivanja i epitet derbija kola na stadionu u Novigradu. U takvoj atmosferi nije izostala niti veoma dopadljiva igra i može se reći da su svi akteri mogli uživati u ovoj utakmici. Očekivano tvrda utakmica, veoma dobro tehnički i taktički pripremljena ekipa iz Rečice i nadasve motivirani domaći igrači garantirali su danas dobar nogomet uz rijeku Dobru. U takvoj tvrdoj utakmici na momente nervoznoj, dolazilo se u lijepe prigode, no malo više koncenracije s obje strane a poglavito s naše, i gledatelji su mogli vidjeti još nekoliko pogodaka u mrežama vratara. Šanse su se izmjenjivale s obje strane sve do 38. minute kada je Poturica nagovjestio da će ova utakmica ipak obilovati pogocima i u maniri vrsnog strijelca doveo domaćina u vodstvo od 1:0. Samo šest minuta kasnije, šok. Prošlo jesenski scenario iz Rečice sada je odigran u Novigradu. Brzi Valentić bježi našoj obrani ulazi u kazneni prostor gdje ga sapliće kapetan Ivšić, sudac pokazuje na 11.metara i crveni karton nešem kapetanu. Sa bijele točke Valentić poravnava na 1:1 s kojim se rezultatom otišlo na odmor. U nastavku drugod dijela utakmce, nažalost nismo krenuli kako smo se dogovorili i već u 46.minuti 1:2 za goste iz Rečice, opet strijelac brzi i neugodni Valentić. Iako s deset igrača, u nastavku utakmice dominiramo, nižemo nekoliko prekrasnih šansi no mreža gostiju kao začarana ostaje netaknuta. Da utakmica nije gotova pokazao je Lude D. koji u 72. minuti poravnava na 2:2. I onda na scenu stupa karakter, motiviranost i sve ono lijepo šta tijekom cijele sezone krasi našu ekipu. Zajedničkim srcem i ostavljenim zadnjim atomom snage na igralištu stvaraju nekoliko prekrasnih šansi, najprije Škarjak, pa Vranešić, pa opet Škarjak iz slobodnjaka pogađa stativu. Bio je to nagovještaj, očekivanje i pitanje trenutka kada će lopta odsjesti u mreži gostiju za našu pobjedu. I upravo iz jedne izgledne situacije Mržljak prekrasnim i preciznim udarcem sa lijeve strane vrha kaznenog prostora pogađa suprotni kut vratara gostiju za naše vodstvo 3:2. Euforija na terenu, među igračima i mnogobrojnim posjetiteljima. Predstava dostojna derbija i prikazanog vrhunskog nogometa viđena je danas na stadionu u Novigradu. Hvala navijačima koji su i danas bili naš dvanasti igrač a drugo poluvrijeme i jedanaesti. Hvala igračima koji su pokazali karakter. Ovo je velika pobjeda, dan za pamćenje.

ZA VIKEND DVOSTRUKI PROGRAM NA STADIONU U NOVIGRADU

Naredni vikend na stadionu u Novigradu imamo dvostruki prvenstveni ogled naših klubova koji se natječu u 2. ŽNL NSKŽ.

U kategoriji juniora, na rasporedu je utakmica 10. kola:

N.K. "DOBRA" - N.K. "ŠIŠLJAVIĆ" ...... 10 : 0 ...... igrano u subotu 02.05.09. s početkom u 17,00 sati

Seniori nastavljaju prvenstvo derbi utakmicom 20.kola:

N.K."DOBRA" - N.K. "MLADOST" iz Rečice ...... 3 : 2 ..... igrano u nedjelju 03.05.09. s početkom u 17,00 sati

IZVJEŠĆE SA DERBIJA KOLA USKORO !!!

- 18:16 - Komentari (3) - Isprintaj - #

2. KOLO HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA ZA PODRUČJE NSKŽ - JUNIORI

30.travanj 2009. godine - JUNIORI

N.K. "DOBRA" - N.K. "KRNJAK" ..... 7 : 1

Jučer je u Novigradu odigrana utakmica 2. kola Hrvatskog nogometnog kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke Županije u kategoriji juniora. Naši juniori su pružili zaista sjajnu partiju i zasluženo savladali goste iz Krnjaka rezultatom 7:1 i plasirali se u 3. kolo.
Ipak posebno mjesto za pohvalu ima Boro koji je postigao svoj prvi službeni zgoditak u dresu NK Dobre. Svim igračima a posebno njemu čestitke na uspjehu.

- 18:11 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.