nedjelja, 22.06.2014.

Brežice (SLO) - 1.mjesto!

Ekipa NK Bjelovara 1999 tek što se je vratila sa državnog prvenstva iz Svetog Martina na Muri danas je otišla na međunarodni turnir u Brežice (Slovenija) koji se održava povodom 95. godina postojanja kluba NK Brežice 1919 . I naravno... osvojila prvo mjesto!

golovi: Čupić i Rajić

Čestitke igračima i treneru! Trebalo je odigrati 7 utakmica bez ijednog primljenog gola....

Objavljeno u 20:31 • Komentari (0) • Isprintaj#

četvrtak, 19.06.2014.

Državno prvenstvo - dan četvrti

Od Sezona 2013/14

Posljednji dan sudjelovanja ekipe NK Bjelovara U-15 na državnom prvenstvu u Svetom Martinu na Muri završio je još jednim porazom. U utakmici protiv HNK Rijeke gotovo da se ponavlja ista priča od prijašnjih dana. Bjelovar je poveo golom Marija Rajića i sa rezultatom 1 : 0 otišao na odmor. U drugom poluvremenu Rijeka daje gol za izjednačenje, a nakon nekoliko minuta i povede rezultatom 2 : 1. Tim je rezultatom utakmica i završila.

NK Bjelovar - HNK Rijeka 1 : 2
HNK Hajduk - NK Osijek 2 : 0

U ovim trenucima naša ekipa je na putu kući, a za sutra su još preostale dvije utakmice: GNK Dinamo - HNK Hajduk, te NK Osijek - HNK Rijeka. Rezultati tih utakmica će odlučiti konačni poredak i državnog prvaka Hrvatske u kategoriji U-15. Na petom mjestu je NK Bjelovar.

Trenutni poredak:

GNK Dinamo 3 2 1 0 7
HNK Hajduk 3 2 1 0 7
NK Osijek 3 1 1 1 4
HNK Rijeka 3 1 1 1 4
NK Bjelovar 4 0 0 4 0

Na državnom prvenstvu dušu na terenu ostavili su: Karlo Darojković, Filip Ocvirek, Mateo Jakšić, Nikola Kozić, Marin Nikolić, Juraj Fanton, Siniša Đipalo, Marijo Rajić, Marino Jedvaj, Filip Makopek, Franko Kovačević, Marko Čupić, Marijano Prodanić, Luka Mikšec, Alessandro Kos, Marko Knežević, Marko Jozić i Patrik Šantalab.
Čestitke igračima bez obzira na 4 izgubljene utakmice. Zasluženo ste sudjelovali na natjecanju sa najboljim ekipama u Hrvatskoj i peto mjesto na državnom prvenstvu je također rezultat koji treba respektirati, pogotovo što je NK Bjelovar mali klub sa puno entuzijazma i velikim srcem.

Također treba zahvaliti i roditeljima - navijačima koji su svakodnevno dolazili na utakmice i bodrili našu ekipu.

Nadamo se skorom osvrtu trenera Kosa na nastup naše ekipe na državnom prvenstvu.

Objavljeno u 22:57 • Komentari (0) • Isprintaj#

srijeda, 18.06.2014.

Državno prvenstvo - dan treći

Današnja utakmica naše ekipe protiv HNK Hajduk završila je pobjedom Hajduka rezultatom 4 : 3. Naši dečki krenuli su od samog početka silovito prema Hajdukovom golu i nije dugo trebalo čekati gol. Prvi gol postigao je Franko, a na 2 : 0 povisio je Mateo. No, ekipa Hajduka dočekala je pad pritiska naših i uspjela prije odlaska na odmor smanjiti na 2 : 1. U nastavku se je dogodilio ono čega smo se pribojavali. Bjelovar nije nastavio sa pritiskom, štoviše, sredinu terena prepustio je Hajduku. Hajduk je vješto iskoristio kontre, te izjednačio, a zatim i poveo sa 4 : 2. Bjelovar je ipak uspio krajem drugog poluvremena golom Karla smanjiti prednost Hajduka na 4 : 3, ali ništa više od toga. Čestitamo dečkima na prikazanoj igri, i u ovoj utakmici dali su sve od sebe, a zaradili su i nove ozljede. Juraj sutra neće biti na golu protiv Rijeke, a nadamo se da će svi ostali sutra igrati. Eventualna pobjeda protiv Rijeke pozicionirala bi Bjelovar na 4 mjesto. Možemo li to?

NK Bjelovar - HNK Hajduk 3 : 4
GNK Dinamo - NK Osijek 0 : 0

Objavljeno u 23:16 • Komentari (0) • Isprintaj#

utorak, 17.06.2014.

Državno prvenstvo - dan drugi

U Svetom Martinu na Muri naši dečki odigrali su danas i drugu utakmicu i nažalost upisali još jedan poraz. Nakon jučerašnje vrlo oštre i grube utakmice protiv Osijeka ostali smo bez ozlijeđenog Franka i pocrvenjelog Marina, a da o umoru i ostalim ozljedama u ekipi ne govorimo. Takva ekipa danas nije mogla parirati odličnom Dinamu koji je pobjedio rezultatom 5 : 0. Bez obzira na rezultat igrači NK Bjelovara trebaju biti ponosni na sve do sada učinjeno i ne pokleknuti. Dečki, glavu gore, treba odigrati još dvije utakmice, dati sve od sebe i dokazati da se niste slučajno našli na državnom prvenstvu među pet najboljih ekipa u Hrvatskoj.

Dakle, danas su odigrane dvije utakmice:

17:00 NK Bjelovar - GNK Dinamo 0 : 5
18:30 HNK Hajduk - HNK Rijeka 2 : 2

Sutra u 17:00 naša ekipa sastati će se sa HNK Hajdukom, a u 18:30 igraju GNK Dinamo i NK Osijek.

Objavljeno u 22:39 • Komentari (0) • Isprintaj#

ponedjeljak, 16.06.2014.

Državno prvenstvo - dan prvi

Danas ujutro naša je ekipa otputovala u Sveti Martin na Muri na državno prvenstvo za uzrast U-15. Smjestila se je u apartmanskom naselju koji je u sklopu toplica Sveti Martin na Muri.

Već danas odigrane su dvije utakmice na terenu NK Polet u Svetom Martinu na Muri:

17:00 GNK Dinamo - HNK Rijeka 1 : 0

18:30 NK Bjelovar - NK Osijek 1 : 2

Naša ekipa povela u prvom poluvremenu tako što je Karlo Darojković uspješno izveo kazneni udarac sa 11 metara, a nakon što je u 16 metara srušen Franko Kovačević. Tek u drugom poluvremenu Osijek uspjeva izjednačiti, a zatim i povesti. Nećemo trošiti riječi na čudno suđenje, ali ćemo pohvaliti naše dečke za odličnu i borbenu utakmicu.

Sutra naši dečki igraju u 17:00 sati protiv GNK Dinama.

Objavljeno u 23:39 • Komentari (0) • Isprintaj#

subota, 14.06.2014.

Danas na Logoru...

Kako se danas i sutra na Logoru održava 12. MEMORIJALNI MEĐUNARODNI TURNIR LIMAČA "dr Anđelko Višić", tako je je prilikom otvorenja turnira bila prigoda da se ekipama U-12 i U-14 te treneru Kosu dodjele medalje i pehari za osvojena prva mjesta u I.HNL sjever.

10. NK Križevci 26 1 0 25 13 - 161 3

Obzirom da su se nekoliko kola prije kraja prvenstva kadetima priključili igrači 1999. godišta i da je ekipu kadeta preuzeo trener Kos možemo biti prezadovoljni rezultatima koji najavljuju puno bolji plasman u slijedećoj sezoni.

Igrači 1999. godišta (U-15) pripremaju se svakodnevno za državno prvenstvo koje počinje u Svetom Martinu na Muri u ponedjeljak 16.06. Na državnom prvenstvu bi osim naše ekipe trebali sudjelovati prvaci ostalih središta: GNK Dinamo, HNK Hajduk, HNK Rijeka i NK Osijek. Čim bude bio poznat raspored odigravanja utakmica isti ću objaviti ovdje na blogu, a trener Kos na svom FB profilu.

U subotu 14.06. u 10 sati na gradskom stadionu ekipe 1999. i 2001. godišta koje su osvojile prva mjesta u I.HNL Sjever u kategorijama U-14 i U-12 pod vodstvom trenera Kosa primiti će medalje i pehare u vrijeme održavanja 12. memorijalnog međunarodnog turnira "Anđelko Višić" za kategorije U-9 i U-10.

B.F.

Objavljeno u 23:42 • Komentari (0) • Isprintaj#

Školu nogometa "dr Anđelko Višić" u Bjelovaru polazi nekoliko godišta malih nogometaša, a jedni od najuspješnijih su oni rođeni 1999. godine. Pod stručnim nadzorom i budnim okom svojeg učitelja, trenera i nadasve prijatelja djece Maria Kosa ostvarili su već zavidne sportske rezultate. Blog je otvoren sa namjerom da na ovom mjestu zajedno pratimo sportske uspjehe (i neuspjehe) naših malih nogometaša i saznajemo informacije o rasporedima treninga i utakmica. Postovima će se javljati trener Mario i zainteresirani roditelji, a nadamo se i prigodnim i konstruktivnim komentarima i prijedlozima, sve u cilju da damo maksimalnu podršku našim nogometašima i treneru.