GRUPA 1: HNK SUHOPOLJE Suhopolje, NK MLADOST Ždralovi, NK HAJDUK Pakrac, NK GRANIČAR Đurđevac, NK ČAZMA Čazma

GRUPA 2: NK VIROVITICA Virovitica, NK UDARNIK Velika Gorica, NK KRIŽEVCI Križevci, NK PODRAVAC Virje, NK ROVIŠČE Rovišče

Dvije prvoplasirane ekipe ulaze u glavni turnir.

GRUPA A: NK DINAMO Zagreb, NK KARLOVAC Karlovac, Mađarska ekipa 1, NK SLAVONAC-Vukovje Sl. Brod, Kvalifikant 1/1

GRUPA B: NK OSIJEK Osijek, NK LOKOMOTIVA Zagreb, NK HRVATSKI DRAGOVOLJAC Zagreb, Mađarska ekipa 2, Kvalifikant 1/2

GRUPA C: NK KUSTOŠIJA Zagreb, NK SLAVEN BELUPO Koprivnica, NK BORAC JELAH-BIH, HNK DARUVAR Daruvar, Kvalifikant 2/1

GRUPA D: HNK HAJDUK Split, NK DUBRAVA Zagreb, NK BJELOVAR Bjelovar, ŠN K-7 Velika Mlaka, Kvalifikant 2/2
  • 13:24 - Komentari (0) - Isprintaj - #
  • 30.05.2009., subota

PRVENSTVENA UTAKMICA:ZELINA-UDARNIK

U subotnjoj prvenstvenoj utakmici sastali su se NK Zelina i NK Udarnik. Dosadna kiša vjerojatno je spriječila puno bolju igru oba sudionika. Na početku susreta naši su igrači bili potpuno nezainteresirani za susret. Bilo je tu nekoliko dobrih akcija ali lopta neće u gol. Naravno da su to domaćini kaznili te su dobar dio prvog poluvremena vodili s 1:0. Naravno da to tako ne može ostati jer smo po statistici davanja golova druga momčad na ljestvici, te na odmor odlazimo s 1:1. Trener Marko Rus u drugom poluvremenu pojačava ritam i to domaćin ne može nikako pratiti. Bilo je samo pitanje koliko će ih gosti zabiti. Na kraju sa znakom sučevog zvižduka rezultat 1:5 za NK Udarnik. Pohvala igračima jedne i druge ekipe na pokazanom znanju igranja nogometa po ne baš idealnom vremenu.
    Golove su redom postigli: Fran (11 m), Lukas, Filip, Lukas i Leonardo.
    OCJENE: Karas 7, Dino 7, Tarik 7, Matej 7, Filip 7, Fran 7.5, Krešo 7, Leonardo 7, Lukas 7.5, Marko 7, Vid 7 i Denis 7.

• PRVENSTVENA UTAKMICA:UDARNIK-JASKA

Nedjeljno prijepodne kao stvoreno za nogomet. Bez puno sunca a i temperatura je prihvatljiva. Prije početka susreta gostujući predstavnik kluba zatražio je provjeru knjižica igrača pa kad je napokon skužio da ne švercamo niti jednog igrača mislim da je tužan izašao s terena i otišao kod tete Zdenke na šank da popravi krvnu sliku. Još bi napomenuo da smo svi komentirali prije početka utakmice da momčad NK Jaske nije došla s ekipom iz prvog djela prvenstva. Pa vi sada zaključite što sam htio reći.
    Uraganski početak naših igrača odmah je rezultirao pogotkom. Zaista u prvih nekoliko minuta gosti nisu niti znali što ih je snašlo u Kurilovcu a već su imali četiri komada u mreži. Lagano opuštanje i promjena igrača, te je odmah uslijedila kazna. Na poluvremenu 4:1 uz zaista laganu igru. Tako je bilo i u drugom djelu kad su se naši dečki igrali na terenu. Još smo uspjeli zabiti dva gola te primiti jedan. Izvrsnih 6:2 na kraju, uz osječaj malo jačeg trening. Golove su postigli Filip 4x, Lukas i Leonardo.
    OCJENE: Karas 6.5, Dino 7, Tarik 7, Krešo 7, Leo 7, Fan 7, Filip 7.5, Lukas 7, Matej 7, Marko 7, Vid 6.5, Grga 6.5, Valentino 6.5 i Josip 6.5.

PRVENSTVENA UTAKMICA:DUGO SELO-UDARNIK

Po najvećoj mogućoj vručini u 13 sati sudac je dao znak za početak derbija između NK Dugo Selo i NK Udarnik. Vrlo napet susret koji se uglavnom lomio na sredini terena. Zaista pravi derbi gdje su se nizale prilike i za jedne i za druge. Iz takve jedne poluprilike ipak zabijamo gol te na odmor odlazimo s minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu trener Rus zbija središni dio terena što donosi superijorniji nogomet naspram domaćina. Ipak se domaća ekipa morala otvoriti da postignu pogodak, što naši dečki izvrsno koriste za povećanje vodstva od 0:2 koje zadržavaju do kraja utakmice. Vrlo važna pobjeda i zasluženo osvojena tri boda u srazu s izravnim konkurentom za poziciju broj dva na tablici.
    Jedina zamjerka bi bila oko vremena (13 sati) odigravanja susreta, kad znamo da su prije našeg susreta igrane utakmice mlađih i starijih pionira. Sramotno je da djeca od 9 godina i mlađi moraju igrati po takvoj vručini a ovi stariji ujutro kad još nije tako vruće. Pa valjda postoji neko nepisano pravilo da nogometni dan započinju najmlađi a završavaju najstariji.
    OCJENE: Trener Marko Rus sve igrače nagrađuje s ocjenom 7.5 zbog zalaganja svakog igrača po izuzetno teškim uvjetima za igru.
    IGRAČ EKIPE NK UDARNIK: Isto kao i s ocjenama igrača, trener se ne može odlučiti za pojedinog igrača utakmice već određuje da cijela ekipa zaslužuje tu nagradu.

PRVENSTVENA UTAKMICA:UDARNIK-JAMNICA

Nedjeljno prijepodne kao stvoreno za utakmicu predstavilo nam je ekipe Udarnika i Jamnice. Nakon prvih nekoliko minuta vidljivo je da gosti nisu došli u Kurilovec na izlet već da će pokušati odigrati dobru partiju i pružiti jak otpor domaćinu. Tek u 13-oj minuti Krešo pogađa iz slobodnog udarca za 1:0. Naš golman Karas i danas je u prvom djelu obranio nekoliko zicera. Do kraja prvog poluvremena stvorili smo nekoliko izglednih prilika koje nismo iskoristili te se na odmor odlazi s minimalnom prednošću. U drugom poluvremenu loše izdanje domaćina rezultiralo je time da je gost uspio postići pogodak za 1:1 što je bio krajnji rezultat ove utakmice.
    Želim napomenuti da je ovaj osvojeni bod vrlo bitan tako da ne možemo biti nezadovoljni. Ne mogu naši igrači odigrati svaku utakmicu savršenu, onako kako mi to zamišljamo. Lako je nama s tribina komentirati utakmicu. Jednostavno nam danas nije išlo i to je to.
    OCJENE: Karas 5.5, Marko 5.5, Grga 5.5, Tarik 6, Dino 7, Fran 6.5, Krešo 6.5, Matej 6.5, Leonardo 6, Filip 5.5, Lukas 5.5
    IGRAČ EKIPE NK UDARNIK: Dino
    Ostali su neocjenjeni zbog premale minutaže na utakmici.

PRVENSTVENA UTAKMICA: NAFTAŠ-UDARNIK

Poslije samo jednodnevnog odmora stigla je nova domaća zadaća zvana Naftaš. Vidljivo umorni, teškog koraka ipak su smogli snage da u prvom poluvremenu preko Kreše i Mateja povedu sa 0:2. U drugom poluvremenu domaćin vrši konstantan pritisak na naš gol te su zasluženo izborili penal koji danas odličan Karas brani. Još nekoliko opasnih napada domaćina naš vratar brani, a višak napetosti riješava Marko koji postiže pogodak za 0:3. Vrlo teška utakmica gdje smo protiv odličnog domaćina osvojili nova tri boda.

• 15:55 - Komentari (0) - Isprintaj - #
  • 02.05.2009., subota

TURNIR U ORGANIZACIJI NK CONCORDIA

U petak 01.05.2009. prstići NK Udarnika nastupili su na turniru u organizaciji NK Concordia za godište 2000. Dolaskom na stadion već su se počele odigravati utakmice prvog kola gdje je bila prava atmosfera. Naši su igrači već tada osjetili čar turnirskog nogometa. Natjecanje je organizirano u dvije skupine po šest ekipa gdje igra svaka sa svakim po 12 minuta. Pobjednici skupina odmah igraju finale, a drugoplasinare momčadi igraju za treće i četvrto mjesto.

1.KOLO : NK UDARNIK - ŠF PIKSI

U prvom kolu sastali smo se sa ŠF Piksi iz BIH o kojima putem interneta saznajem da je to jaka škola nogometa i koji su svako malo negde na turniru. Prva utakmica na turniru određuje nastavak turnira zato nam je trebala pobjeda. Tako su i počeli igrati. Stvarale su se prilike i protivnik je imao velikih problema s iznošenjem lopte na našu polovicu. Napokon je iz jedne akcije Leonardo pogodio gredu koja se vjerojatno i danas trese, lopta u visokom luku leti do ruba kaznenog prostora gdje Fran iz voleja pogađa golmanov desni doljnji kut za vodstvo od 1:0. Kaos na tribinama i gromoglasna podrška roditelja samo je još više dala snage našim igračima. U drugom poluvremenu i dalje stvaramo veliki pritisak na goste iz iz jednog kornera Filip glavom pogađa za 2:0 te su nakon toga uglavnom umirili protivnika. Nakon kraja utakmice tri osvojena boda i iščekivanje utakmice protiv vrlo jake ekipe NK Dubrave I.

Nakon odigranog prvog kola turnira započeto je službeno otvaranje turnira.

2. KOLO : NK UDARNIK - NK DAUBRAVA I

Poslije odmora stiže utakmica protiv NK Dubrave I. Pravi derbi gdje i jedna i druga ekipa ima svoje prilike. Sve se lomi oko sredine igrališta i oba sudionika u susretu igraju vrlo oprezno. Tko uzme tri boda vjerojatno nastavlja igrati turnir poslije odigranih pet kola. Kad smo svi mislili da će utakmica završiti bez pobjednika, rodila se jedna prilika s lijeve strane u kojoj Leonardo ubacuje loptu u šumu igrača pred golom NK Dubrave. U toj gužvi najbolje se snalazi Filip koji zabija glavom za konačnih 1:0, jer je sudac odmah svirao kraj. Veliko veselje naših igrača koji znaju da su osvojili važna tri boda.

Nakon svake utakmice uslijedio je zasluženi odmor.

3. KOLO : NK UDARNIK - NK CONCORDIA

Uslijedila je utakmica protiv domaćina turnira koju nažalost nas nekolicina nije mogla gledati jer smo morali peći roštilj za igrače i naravno roditelje. Znam samo da je utakmica završila 3:0 za NK Udarnik. Golove su postigli Krešo i Filip 2 gola. Jednostavna računica poslije utakmice je ta da imamo 9 bodova te da nismo primili niti jedan pogodak. Slike s ove utakmice nemam, pa kad ih prikupim stavljam ih.

RUČAK KOD HELENINIH RODITELJA

Nedaleko igrališta NK Concordia žive roditelji od Helene Janječić koji su nam izašli u susret te nam omogučili da kod njih možemo boraviti nakon utakmice 3. kola. Imali smo pauzu od nekih 3 sata, te smo Danijel ( ZET gore navedenih domaćina), moja malenkost Kumrle, Drags i Lošmi nakon druge utakmice krenuli pripremati ručak. Helena i Danijel su sponzorirali meso, a mi ostali piće. Taman smo ispekli meso a već su počeli pristizati naši igrači i svi roditelji. Već vidljivo gladni, klinci su počeli mlatiti po klopi i vrlo brzo su sve počistili sa stola. Umjesto da poslije ručka malo odmore, oni odmah uzmu loptu te se malo igraju na obližnjoj livadi. Vrlo brzo prođe taj odmor i moramo se zaputiti nazad na turnir.

4. KOLO : NK UDARNIK - NK ČULINEC

Nakon potrebnog ručka i odmora uslijedila je jedna lagana utakmica protiv NK Čulinec. Odmah na početku nekoliko golova tako da trener Marko Rus može promjeniti pola ekipe. Sada već i moja koncentracija popušta tako da sam samo zapamtio da su Marko i Leonardo zabili po jedan gol, a utakmica je završila 6 : 0 za NK Udarnik. Negdje su mi nestala četiti gola ali i to će se naknadno saznati. Nakon odigrane utakmice znamo da prolazimo skupinu dalje bez obzira na ishod protiv NK Dinama. Napokon sam saznao da su golove zabili Lukas, Leonardo, Filip 2X, Marko i Tarik.

5. KOLO: NK UDARNIK - NK DINAMO

Već vidljivo umorni došla je utakmica s Dinamom. Snage smo imali za prvih pet minuta gdje smo ih stisnuli na njihovu polovicu. Nekoliko prilika i nedosuđene penal u našu korist vjerojatno je utjecalo na nastavak susreta. Ne kažem da bi pobjedili Dinamo, jer bi to bilo jako žalosno da jedan seoski klub pobjedi takvu školu nogometa, već govorim o tome da kad ne iskoristiš svoje prilike naravno da će te takva momčad kazniti. Iako smo izgubili 0:7, mogu naši igrači s terena izaći uzdignutih čela jer su pružili pravu partiju.

UTAKMICA ZA 3. MJESTO

Iako smo bili drugi u skupini po turnirskim pravilima bi trebali odigrati polufinalnu utakmicu s prvim iz druge skupine. Međutim to na ovom turniru nije bilo pravilo, već smo odigrali utakmicu s NK Zagorec koji je isto bio drugoplasirani u drugoj skupini. Utakmica puna naboja, nervoze a i umor je dao svoj prilog ovoj utakmici. S malo više sreće i snage priveli smo utakmicu do kraja zabivši pet golova u protivničku mrežu. Golove zabijaju Lukas, Krešo; Filip i Fran 2 gola.
    Nakon sudačkog označavanja kraja utakmice velika erupcija oduševljenih navijača NK Udarnika koja je kroz cijeli turnir pokazala ostalim roditeljima kako se navija za svoj klub. Osvojeno 3. mjesto na prvom turniru ovakvog tipa velik je uspjeh na prstiće NK Udarnika kao i za njihovog trenera Rus Marka koji je zaista pokazao da se ovakvim radom na treninzima može puno postići. Dokazao im je da su ekipa koja se i s puno jačim nogometnim klubovima može boriti i pobjediti i usadio im je veliku disciplinu.
    Još jednom velika Vam hvala prstići NK Udarnika što ste nam pružili takve dobre igre da smo i mi ponosni na Vas. Naravno i velika pohvala za trenera Marka Rusa koji tek sada može reći da je stvorio pravu ekipu uz puno truda i zalaganja. Od silnog uzbuđenja za vrijeme utakmice, ne mogu vjerovati da nisam uslikao niti jednu sliku s utakmice za treće mjesto, ali budem ih ja prikupio od drugih roditelja. Slike prikupljene.

Kad se sve zbroji prvi na turniru u organizaciji NK Concordia je NK DINAMO, drugi je NK ŠPANSKO i treći na turniru je NK UDARNIK. Na podjeli medalja i pehara prisustvovao je i Igor Bišćan koji je uručio i pehar za najboljeg strijelca turnira igraču NK Udarnika Filipu Brzoviću. Bravo Fićo, pored takve konkurencije iz drugih klubova. Malo mi je i fotoaparat zblesirao pa su i slike malo lošije kvalitete ali ću to uskoro ispraviti.

Naravno da je tu moralo uslijediti slikanje a na kraju smo se vratili u staru, već dobro znanu bazu kod Heleninih roditelja gdje smo još malo proslavili te im zbog toga zahvaljujem.

• 12:18 - Komentari (0) - Isprintaj - #