28.03.2009., subota

PRVENSTVENA UTAKMICA:UDARNIK-BISTRA

Danas nam je u goste stigla ekipa iz gornjeg dijela tablice. Znali smo da će ova utakmica biti neizvjesna do samog kraja, da će biti prilika s jedne i druge strane. U prvom poluvremenu imali smo 5-6 stopostotnih šansi za gol, ali lopta neće završiti iza vratarevih leđa. Imamo sreće što nam se takva nemoć u realizaciji nije osvetila. Utakmica je bila puna naboja. Niti jedna ekipa nije mogla sebi dopustiti poraz u ovom kolu zbog ostanka u vrhu tablice. Na kraju nepopularan rezultat od 0:0 u principu nas ne može zadovoljiti, jer u zadnja dva kola osvojili smo samo jedan bod. U narednom kolu gostujemo u Vrbovcu gdje lovimo zadnji vlak u utrci za prvaka.

PRVENSTVENA UTAKMICA:INTER-UDARNIK

Nakon prve utakmice u drugom dijelu prvenstva više nismo prvi na tablici. Nema velike tuge zbog izgubljene utakmice, već zbog toga što je igra bila neshvatljivo neprepoznatljiva. Jednostavno je Inter iskoristio svoje šanse i to je to. Što se vremena tiče, ta se utakmica trebala odgoditi jer ipak su to mali klinci i samo nam treba to da budu bolesni. Zlobnici će komentirati da se izvlačimo na vrijeme. Ma da je bilo lijepo i sunčano s ovakvom igrom nemamo što tražiti u Zaprešiću. Treba još puno više trenirati i proliti znoj da nema takvih oscilacija u igri. Treba vidjeti što se dogodilo i okrenuti se novoj utakmici. Čestitamo Interu i već u drugom kolu idemo pokazati da znamo igrati nogomet.

• 10:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #
  • 14.03.2009., subota

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Po prekrasnom sunčanom vremenu na igralištu NK Ponikve odigrana je prijateljska utakmica između istoimenog domaćina i NK Udarnika. Danas nisam mogao biti na utakmici, ali u razgovoru s roditeljima koji su prisustvovali utakmici domaćin je na teren izašao s godištem 00 kao što je i naša ekipa (prstići tj. zagići) ali to su kod domaćina igrači koji još nisu registrirani. Tako barem kažu. I nam i njima je utakmica potrebna zbog dizanja forme i uigravanja momčadi. Očekivao sam jaku i neizvjesnu utakmicu protiv ekipe koja ima jako dobru školu nogometa. Međutim, na poluvremenu je već odlučen susret u našu korist, gdje smo mrežu zatresli 4 puta. U nastavku slijedi prava slika našg kluba i prekrasna igra. Napokon da su se malo trgnuli i počeli igrati. Na kraju je utakmica završila 14:0 za NK Udarnik. Bez obzira protiv koga igrali, toliki broj postignutih golova je iznimka u nogometu jer se na svaki gol trebalo u prosjeku čekati nešto manje od 3 minute. Još jednom im čestitam.
  • 10:40 - Komentari (0) - Isprintaj - #
  • 13.03.2009., petak

U srijedu je odigrana prijateljska utakmica u Kurilovcu protiv mještovite ekipe (limači i prstići) NK Mladost Obrezina. Iako su gosti u prvom poluvremenu izašli s ekipom limača teško su radili akcije protiv naših prstića. Niti naša igra nije bila zadovoljavajuća, ali ipak je to prva utakmica na travi poslije zimske stanke. U drugom dijelu susreta gosti su izašli na teren s ravnopravnom (po godinama) ekipom te su naši dečki prikazali malo bolju igru. Na kraju zaslužena pobjeda domaćina 4:1. U ovoj utakmici se vidjelo da naša ekipa još spava zimski san i da to nije igra iz jesenskog dijela sezone. Međutim, s dolazećim pripremnim utakmicama vjerujem da će se sve kockice posložiti.
    Za subotu je najavljena utakmica protiv NK Ponikve u 9 sati koja ima izuzetno jaku omladinsku školu, što će nama biti velika provjera za nadolazeće utakmice.
  • 08:36 - Komentari (0) - Isprintaj - #
  • 10.03.2009., utorak

Kad smo svi mislili da će s dolaskom lijepog vremena započeti i treninzi vani, svaki put pred trening vremenska prognoza se pogoršava i svaki put kiša pada. Ali kako je nama tako je i drugima. Treba odraditi nekoliko kvalitetnih prijateljskih utakmica i mislim da će biti spremni za proljetni dio sezone. U srijedu je najavljena utakmica protiv Obrezine u 19 i 30. Naravno ako će dopustiti vremenski uvjeti.
    Ali da se vratim nekoliko mjeseci unazad. Na 11. Božićnom turniru u malom nogometu koji se održavao u srednjoškolskom centru "Bakarić" osvojili smo 1. mjesto u kategoriji prstića koji su u finalnoj utakmici na penale pobjedili vrlo dobu ekipu NK Gorice. Na tom turniru i naš prvi i jedini golman Karas osvojio je nagradu za najboljeg golmana.
    Naravno da su se i dalje obavljale obveze treniranja u NC Panadić, gdje je u nekoliko navrata odigran mini prijateljski turnir gdje su sudjelovale ekipe NK Gorice, NC Šalata i NK Udarnik.
    U proljetni dio prvenstva ulazimo s 3 boda prednosti nad NK Interom s kojim se sastajemo u prvom kolu. Ostati neporažen u toj utakmici i osvojiti tri boda protiv Bistre bit će presudno za nastavak prvenstva i osvajanje prvog mjesta.

• 10:32 - Komentari (2) - Isprintaj - #