NK TRNSKI Nova Rača

ponedjeljak, 22.08.2011.

TRNSKI - MLADOST (Ž) 2:2

Jedan lokalni tjednik donosi sljedeći tekst u vezi pripremne utakmice protiv Mladosti iz Ždralova...

Povodom blagdana Velike Gospe u Novoj Rači je odigrana tradicionalna nogometna utakmica, a Trnskom je ove godine u goste došao novi trećeligaš iz Ždralova. Iako je Mladost trećeligaš, a Trnski je u zadnjim kolima prošlog prvenstva spašavao status županijskog ligaša, neka posebno velika razlika nije se mogla primijetiti. Istina, Mladost je bila bolja momčad, imala je veliki postotak u držanju lopte, imala je inicijativu i terensku nadmoć, ali usprkos svim tim elementima nije uspjela pobijediti žilavi i u ponedjeljak posebno nadahnuti Trnski.
Kako će Redsi imati problema vidjelo se već na startu utakmice. Olako shvaćeno, bez trke i želje za igrom odigrali su nogometaši Nikole Papca prvo poluvrijeme. Čak ni nesnosno visoka temperatura nije opravdanje za taj period igre koji su Redsi odigrali u možda najjačem sastavu. S druge strane momčad Trnskog djelovala je čvrsto, zdravo, lukavo postavljeno na sredini igrališta gdje su čekali bezidejne Mladostaše. Upravo takva igra rezultirala je ranim vodstvom Trnskog koji je već u 12. minuti poveo s 2:0.
Prvi pogodak djelo je iskusnog Cajnera koji se nakon brze akcije po desnoj strani i centaršuta Jukovića najbolje snašao pored uspavane obrane Redsa. I drugi pogodak postigao je Cajner. Ovaj puta nakon proigravanja s Vargićem i šuta koji je za Gavranovića bio neobranjiv. Zadnjih 15 minuta Mladost je bila potpuno nadmoćna i njihovi napadi okrunjeni su penalom nakon što je Žunac nesmotreno igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Pavec je s bijele točke bio neumoljiv.
Drugi dio utakmice bio je rezerviran za mlađe igrače koji usprkos potpunoj dominaciji nisu znali postići pogodak. Ipak, pokretljivi Bobek uspio je jedan kontra napad iz drugog pokušaja pretvoriti u pogodak za izjednačenje, nakon što je prvim šutem pogodio domaćeg vratara.

NK TRNSKI: Srbić, Žager, Žunac, Piragić, Juković, Grđijan, Cajner, Barišić, Dragosavljević, Vargić, Dokmanović
Još su igrali: Baršić, Maričić, Brnić M., Brnić I., Debač, Sabolović, Gluhak

Izbornik: Dario Jaušić

22.08.2011. u 10:34 • 1 KomentaraPrint#