Image Hosted by ImageShack.us

Create your own banner at mybannermaker.com!

nedjelja, 10.01.2010.

Vragovi izvukli samo bod

Priliku da prestignu prvoplasiranog Chelsea danas nisu iskoristili nogometaši Manchester Uniteda koji su na gostovanju kod Birminghama odigrali 1:1.

Tim sa Old Trafforda je vrlo dobro ušao u prvo poluvrijeme čijim je većim tokom dominirao, ali sve ono što gosti nisu iskoristili domaći su krunisali u 39. minuti. Tada loše čišćenje Jonnya Evansa koristi Cameron Jerome koji loptu sa pet metara zapucava u mrežu Uniteda.

Ipak, dobro otvaranje drugog poluvremena se aktuelnom prvaku Engleske konačno isplatilo u 64. minuti kada nakon ubačaja Patricea Evre vlastitu mrežu zatresa Scott Dann koji je nespretno pokušao da loptu ispuca ispred Ji-Sung Parka.

Sam izjednačujući gol Uniteda je donio veliku dozu kontroverznosti jer je linijski sudija podigao svoju zastavicu smatrajući da se Wayne Rooney nalazio u ofsajdu, ali je glavni sudija Mark Clattenburg smatrao da je ofsajd bio pasivan i pokazao na centar.

Ostatak meča je donio nešto bolji nastup gostiju no ipak nisu uspjeli slomiti otpor Birminghama koji je tako nastavio da obara klupski rekord, a on sada iznosi 12 prvenstvenih utakmica bez poraza.