Život u Libiji prije agresije
Živjeli su kao mali bogovi. Libija ima 6,5 milijuna stanovnika, a ima 14 milijuna registriranih automobila. Ako neko hoće da studira u bilo kojoj državi u svjetu on podnosi molbu i država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno školovanje i mjesečnu stipendiju od 2300 dolara. U Libiji se ne plaća voda, struja, gas, porez, krediti se daju bez kamata. Ako u roku od pet godina ne možete da vratite kredit država ga otpisuje ili vraća za vas. Svaki punoljetni gradanin Libije kada napuni 18 godina dobija ključeve od stana. Ako hoćete da kupite auto vi dajete 20,30 posto od cijene ostalo subvencionira država. U Libiji za 10 dolara možete da kupite 85 litara benzina ili nafte. U Libiji je hrana gotovo dzabe, 10kg kruha košta 0,15 dolara. U Libiji njihovi građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci.


Libija

22.03.2012., četvrtak

Kako se Ekvador riješio dužničkog ropstva

Pogledajte kako je nastao koncept nepoštenog duga na osnovu kojeg su se mnoge države u prošlosti riješili lihvarskog dugovanja. Situacija identična našoj, samo trebamo vođu koji služi narodu.




- 10:19 - Komentari (0) - Isprintaj - #

13.03.2012., utorak

Štakori došli na svoje - Libija pretvoreno u smetlište




- 13:20 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Pukovnik Gaddafi financirao predsjedničku kampanju Sarkozy-ja sa 50 mil eura

Nicolas Sarkozy je 2007. godine od svrgnutog i ubijenog libijskog vođe Moamera Gadafija za kampanju dobio oko 50 milijuna eura. Jučer je u javnosti objavljen dokaz kojim se potvrđuje da je Gadafi ilegalno financirao Sarkozyja pred izbore. Mediapart je objavio dokument kojim se dokazuje da su Sarkozy i njegovi kolege nekoliko puta išli u Libiju kako bi osigurali taj novac, piše Daily Mail.

U jednoj poruci datiranoj na 6. listopada 2005. godine piše "za kampanju NS", što označava Nicolasa Sarkozyja. U to vrijeme je Sarkozy bio ambiciozan ministar unutarnjih poslova koji je skupljao novac za predsjedničku kampanju. Ukoliko je zaista uzeo novac od libijskog diktatora, prekršio je zakon o financiranju kampanje.

Mediapart tvrdi kako se 50 milijuna eura "opralo" preko bankovnih računa u Panami i Švicarskoj. Švicarski račun je otvoren na ime sestre Jean-Francoisa Cope, jednog od lidera Sarkozyjeve vladajuće stranke UMP te "desne ruke" predsjednika Francuske. Novac je navodno išao preko trgovca oružjem Ziada Takieddinea, koji je bio posrednik između arapskih vođa i francuskih političara.
Gadafijev sin i nesuđeni nasljednik Said je prošle godine kazao da je Libija financirala Sarkozyja. "Sarkozy prvo mora vratiti novac koji je uzeo od Libije za financiranje kampanje", kazao je Said koji je uhićen nakon pada režima njegova oca. "Imamo sve detalje i spremni smo ih objaviti", dodao je Said.

Mnogima je bilo čudno zašto je s tolikim počastima Moamer Gadafi 2007. godine primljen u državnički posjet Parizu. Francuzi su ga nazivali "bratskim vođom" te je smio postaviti svoj beduinski šator blizu Elizejske palače. Do inkriminirajućih dokaza se došlo u istrazi o poslovima trgovca oružjem.




index.hr, dailymail.co.uk

- 13:16 - Komentari (0) - Isprintaj - #

08.03.2012., četvrtak

Otvoreno priznanje plaćenika u Siriji

Kao što je napisano mnogo puta, SAD plaćenici, naoružani i trenirani od Amerike, pripadaju naciji terorista i sada su na zadatku destabilizacije i slabljenja Sirije. Na videu plaćenik otvoreno priznaje da mu neprijatelji Sirije šalju oružje kako bi napadali sigurnosne i vladine organizacije. Jer on je samo plaćenik.




- 10:56 - Komentari (0) - Isprintaj - #

07.03.2012., srijeda

Pobunjenici priznaju: Gaddafi je bio u pravu!

Nakon proglašenja neovisnosti istočne Libije, u novoj 'prijestolnici' Benghazi sukobljavaju se prosvjednici za i protiv nove države. Na facebook stranici bivši pobunjenici priznaju da je cijeli rat bio beskoristan i da je planiran zbog rascjepkavanja Libije što potvrđuje istinitost Gaddafijeve izjave o međunarodnoj zavjeri protiv Libije prije početka agresije.




- 13:51 - Komentari (0) - Isprintaj - #

06.03.2012., utorak

Istočna Libija, regija Cirenaika, proglasila autonomiju




Cirenaika, istočna regija Libije, izabrala je regionalni kongres koji je danas proglasio autonomiju od glavnog grada Tripolija.
Prema pisanju RT-a, tisuće plemenskih vođa i pripadnika pobunjeničke vojske prisustovalo je današnjoj proslavi u centru grada Bengazi.
Kongres navodi kako će Cirenaika od sada biti slobodna jer je "desetljećima trpila zanemarivanje za vrijeme vladavine Muammar Gaddafija".
Regija, iznimno bogata naftom, proteže se od obalnog grada Sirte do egipatske granice.
Libijski NTC, koji je započeo pobunu protiv Gaddafija i u konačnici zavladao zemljom uz direktnu pomoć NATO saveza, preselio je svoja sjedišta u Tripoli - glasno su se protivili svakom pokušaju proglašavanja autonomije na istoku zemlje.
Iz NTC-a tvrde kako bi transformacija u federaciju zasigurno, u konačnici, dovelo do razdvajanja Libije na dvije zasebne države.
Reporter BBC-a, Gabriel Gatehouse, nalazi se u Bengaziju i prenosi kako su na odluku o uspostavi autonomije najviše utjecali plemenski vođe. U izvještaju također navodi kako još uvijek nije jasno koliku autonomiju će Cirenaika zatražiti, pretpostavlja se da će to biti glavna tema pregovora na relaciji Tripoli-Bengazi u slijedećim mjesecima.
Prosvjednici u Bengaziju (5.3.2012.), dio njih se žestoko protivi proglašenju autonomije, tvrde kako je Libija ujedinjena.
Al Arabiya prenosi kako, unatoč današnjoj odluci, nije sasvim jasno koliki postotak stanovnika istočne Libije zapravo odobrava ovakav potez. Prenose kako je nekoliko tisuća ljudi jučer marširalo u Bengaziju kao znak protivljenja takvom planu. Prosvjednici su uzvikivali "Libija je ujedinjena ! Ne lomite Libiju !".
Reuters također prenosi kako se desio prosvjed od nekoliko tisuća ljudi.
Abdullah Bin Idriss, član gradskog vijeća u gradu Jalu, na istoku zemlje, tvrdi kako je protiv ovakve odluke. Napominje kako pojedini naftovodi koji pumpaju naftu prema terminalima prolaze kroz njegov distrikt i pritom kaže "Ako Bengazi odluči proglasiti autonomiju, zatvorit ćemo im dovod nafte", prenosi Reuters.
Naziv Cirenaika potječe od riječi Cirena ili Kirena (grč. Cyrene), koja je bila starogrčka kolonija. Za vrijeme islamske vlasti prostor je bio zvan Barqa (po istoimenom gradu), no za vrijeme talijanske okupacije (1927-1943) ponovno se vraća ime Cirenaika. Glavni i regionalni centar je grad Bengazi, drugi veći gradovi u regiji su Bayda, Tobruk, Derna, Ajdabiya i Marj.

advance.hr

- 18:17 - Komentari (0) - Isprintaj - #

02.03.2012., petak

Nasilje nad mrtvima

Nakon tzv. oslobođenja, na red su došli mrtvaci da osjete dobrobiti demokracije koja je došla u Libiju. Razlog može biti to što pripadaju drugoj vjeri. Može li se nešto ovako zamisliti u Gaddafijevom dobu?




- 15:15 - Komentari (0) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima.

< ožujak, 2012  
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Ožujak 2012 (7)
Veljača 2012 (7)
Siječanj 2012 (11)
Prosinac 2011 (8)
Studeni 2011 (14)
Listopad 2011 (93)
Rujan 2011 (1)

Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
OYO.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Opis bloga
Vijesti iz Libije, pogled na situaciju s jedne druge strane, pomoć u sagledavanju prave istine
Spotovi