BARANJSKI KOŠARKAŠI SKUPO PRODALI KOŽU U DEVETOM KOLU LIGE ZA PRVAKA

Isključena čak petorica igrača!

Vrijednosnice OS Darda 68Cedevita 95
DARDA - Dvorana Osnovne škole. Gledatelja: 400. Suci: Vovk, Holjevac (oba Sl. Brod), Knez (Požega).
VRIJEDNOSNICE OS DARDA: Komadina 3 (1-2), Neznarić, Ridl 5 (2-4), Katavić 2 (2-2), Lozančić 4, Dogan 1 (1-2), Krolo 16 (4-6), Mandić 15 (1-1), Gamma 5 (3-4), Ćutuk, Čamagajevac, Krešić 2 (0-1).
CEDEVITA: Subotić, Krasić 7, Žižić 5 (3-4), Rudež 15, Petrović 10 (3-4), Kovačević, Anderson 15 (6-6), Marsh 22 (2-6), Kaštropil, Opačak, Butorac 6, Baždarić 15 (4-5).
REZULTAT PO ČETVRTINAMA: 18:20, 18:21, 19:25, 13:29
Nisu košarkaši Vrijednosnica OS Darda zaslužili poraz od čak 27 poena razlike u srazu s favoriziranom Cedevitom. Jučer je u Baranji otpor domaćina trajao gotovo tri četvrtine, a tko zna da se nije zbio incident u 21. minuti dokle bi potrajala kakva-takva rezultatska neizvjesnost. Na kraju je završeno onako kako se i očekivalo, favorit je upisao planirane bodove. Domaćin je iznimno motivirano ušao u sraz protiv momčadi koja je trenutno drugoplasirana na ljestvici Lige za prvaka. S druge strane, bilo je vidljivo da Zagrepčani ne idu punim gasom, stoga je razumljivo da njihova prednost ni jednog trenutka nije bila veća od pet poena. Upravo se s tom razlikom otišlo na odmor, a prve koševe u nastavku postižu domaćini, nakon čega je ubrzo došlo do nepotrebnog incidenta. Igrala se 21. minuta, u jednoj borbi za loptu ispod gostujućeg koša u hrvačkom su se zahvatu našli Gamma i Krasić koji su završili na parketu. Došlo je do međusobnog koškanja, a potom je u gužvu uletio prvo ostatak petorke zagrebačke momčadi, a u nesportskom ponašanju prednjačio je Andrija Žižić koji je nogom udario domaćeg centra. Ubrzo je gužva na parketu postala još veća, a nakon što su se strasti smirile suci su odlazak prije vremena u svlačionicu pokazali Gammi i Kataviću kod “brokera” a s druge strane utakmica je bila gotova za Krasića, Žižića i Kaštropila. Suci ne bi pogriješili da su na tuširanje ranije poslali i tamnoputog braniča Andersona koji je također bio jedan od aktivnijih sudionika u gužvi. Nakon toga bilo je jasno da će otpor domaće momčadi potrajati još samo koju minutu. Mnogo kvalitetniji igrački kadar Cedevite brzo je svoju superiornost pokazao i na parketu. Na isteku treće četvrtine Zagrepčani prvi put imaju dvoznamenkastu prednost (55:66), a u preostalih deset minuta razlika je još više narasla. Na kraju zaslužena, ali ipak preuvjerljiva pobjeda Cedevite.

| komentari (0) | print | # |

ponedjeljak, 19.04.2010.

:(:(:(:(

Premijera u Pregradi: Darda bez šansi u Zagorju

Darda je na gostovanju u Pregradi, gdje se odigrala prva prvoligaška utakmica, u igri bila tek u prvih 10 minuta.

U utakmici koju su odigrali u dvorani u Pregradi košarkaši Zaboka bez većih su problema sa 88:62 u sklopu sedmog kola A-1 Lige za prvaka pobijedili Dardu.

"U utakmici smo bili samo u prvih 10 minuta. Zabok je potom u dvije-tri minute druge četvrtine prelomio susret i otišao na 15-ak razlike i tu je bio kraj naših današnjih ambicija u vezi dolaska do pobjede. Zabok je odigrao čvrsto i kontrolirano, a mi smo pokušali zonu, koja je danas bila jalova. Nismo imali rješenja za napadački dio igre domaćih, dok smo u napadu bili prespori i prestatični", rekao je strateg Darde Damir Voloder, u čijoj se momčadi znatno osjetio izostanak Ridla i Mandića. "Uz njih dvojicu i Gamma igra nezaliječen s distorzijom zgloba. Ovaj ritam utakmica srijeda – subota kod nas uzima danak jer mi nemamo dugu rotaciju kao što to ima Zabok."

Sjajni Pilepić i prekid niza poraza Svjetlosti
U derbiju začelja Svjetlost je na domaćem parketu porazila Dardu 90:81 što je prva domaća pobjeda jednog od ova dva kluba u četiri međusobna susreta ove sezone.

Nakon šest uzasopnih poraza u Ligi za prvaka, košarkaši Svjetlosti u 8. kolu su stigli do druge pobjede. I ovaj trijumf ostvaren je protiv Darde, a ključnu rolu u pobjedi odigrao je Novljanin Fran Pilepić koji je u prve tri četvrtine ubacio 30 od svoja 32 poena.

Početak je pripao Dardi koja je preko Ridla i Krole došla do početnog vodstva koje je u prvoj dionici u dva navrata iznosilo +8, isto kao i na kraju prve četvrtine koja je završila 18:26. Pilepić je u prvom napadu druge četvrtine tricom uz faul prepolovio zaostatak, da bi Svjetlost prednost gostiju sustigla u 15. minuti.

Opet je na sceni bio odlični Pilepić, vezao je polaganje, koš-faul i tricu za 36:33. Pa iako je Pilepić u prvom dijelu ubacio 16 poena, a Karlović 10, na odmoru je vodila Darda 47:48. Najzaslužniji za to bio je iskusni Ridl koji je uz pomoć trice Meznarića te dva ubačaja Gamme vratio Baranjce u prednost.

Domaćini koji su igrali bez svog najučinkovitijeg igrača Jurice Spahije su se u nastavku ipak uspjeli odlijepiti i to sredinom treće četvrtine. Pilepić, koji je u trećoj četvrtini stavio 14 koševa i imao 30 poena u prvih 30 minuta utakmice, prvo je stavio tri bacanja nakon iznuđenog faula na trici, potom je odmah vezao koš-faul pa zabio u kontri nakon krađe Karlovića za 69:58 u 27. minuti.

Gosti su priključak držali zahvaljujući koševima Meznarića i dvije trice Ridla, no bliže od 80:74 nisu mogli. Pri tom rezultatu, tri minute prije kraja Krolo je promašio oba bacanja, a na drugoj strani Vukičević zabija uz dodatno. Meznarić na to odgovara tricom, a nakon timeouta tricu stavlja i Kljajić (njegov jedini ubačaj) pa je pitanje pobjednika bilo riješeno.

Osim Pilepića, dvoznamenkasti kod Brođana bili su Karlović s 20 koševa te Vukičević sa 17 uz 8 skokova. Kod gostiju je Ridl zabio 26, a Meznarić je na kraju završio s 20 poena.

| komentari (1) | print | # |

nedjelja, 11.04.2010.

Darda u stilu do prve pobjede

Pošto od utorka nisam bio kod kuće nisam pisao o utakmici Cibona:Darda. To je već stara vijest ali ću ipak napisati par riječi.
Cibona je predvođena iznimno raspoloženim Bojanom Bogdanovićem s uvjerljivih (98:54) u Draženovu domu svladala Vrijednosnice OS Dardu.

Prvo ime susreta bio je Bojan Bogdanović, koji je za 31 minutu igre ubacio 29 poena. Ovako uvjerljiva pobjeda osigurana je zahvaljujući igri Cibone u posljednjoj četvrtini, koju su „Vukovi“ dobili s (30:2). Košarkaši Darde držali su rezultatski priključak u prvih pet minuta, no ni u nastavku nisu pali potpuno, u 23. minuti bilo je (52:39), a nakon što je Cibona povećala na (64:41), darđani su još jednom zaigrali nešto bolje i minutu prije kraja treće četvrtine došli na prihvatljivijih (66:52). No, onda je uslijedio raspad. Bogdanović je 10 od svojih 29 koševa ubacio samo u tih zadnjih 10 minuta. Osim Bogdanovića, koji je uz 29 poena imao i pet skokova i četiri osvojene lopte, u momčadi Cibosa najbolji su bili Radošević, Marko Tomas, Andrić i Vukušić, svi s po 11 poena. Najefikasniji košarkaš Darde bio je Ivan Krolo (16 poena, 6 skokova). Dvocifreni broj poena ubilježili su Dejan Meznarić i Danijel Katavić, obojica po 11.

Sinoć je odigrano 6. kolo Lige za prvaka u školskoj dvorani OŠ "Darda". Utakmica je bila super, evo izvještaj:
Baranjci su odigrali fantastično prvo poluvrijeme u kojem su iz igre šutirali preko 68 posto, ubacili 61 poen i protiv oslabljenih Trogirana imali 29 koševa viška.

Već su uvodne minute najavile napadački vatromet jer su obje momčadi do 11:11 iskoristile pet od svojih prvih šest napada. No nakon tog uvoda gosti su stali, a Darda postala još efikasnija. Predvodili su ih Meznarić i Katavić koji su ubacili sljedećih 19 poena domaće ekipe. Prvi je ubacio 10 poena, Katavić stavio tri trice i Darda je povela 30:18, a nakon prve dionice imala 35:20.

Kod gostiju je Bizaca ubacio 12 poena u prvih 10 minuta, no niti jedan u drugoj četvrtini u kojoj je tek Drezga povećavao gostujući konto na semaforu. Samo su trojica Trogirana (Drezga, Bizaca i Blajić) postigli poene do 20. minute i trice Ante Bilića. No, do tada su Meznarić i Gamma sami kreirali seriju 12-2 za vodstvo 53:25, a na odmor se otišlo sa 61:32.

Očekivano, u nastavku je intenzitet splasnuo. Strijelci su na obje strane ostali isti - Meznarić (32p, 5sk, 5as), Gamma (19p, 7sk) i Katavić (18p) kod domaćina, a Bizaca (21p), Drezga (22p), Blajić (18p, 5as) te s još tri trice Bilić (12p) su uspjeli ublažiti poraz gostiju.

ponedjeljak, 05.04.2010.

KK Zadar prvi puta u Baranji

Darda je odradila odličnih prvih deset minuta i bila na samo -4 (26:30). No tricom Hrvoja Perića i polaganjem Marka Cara Zadar se odvaja na devet razlike (28:37), a kada su domaći bacanjima Dejana Meznarića i Ivana Krole stigli na samo 36:39 tricu zabija i Damir Rančić za 36:42 u 17. minuti.

Darda je preko Krole i Danijela Katavića još dvaput stigla na -3 do odmora, no s četiri vezana poena odgovara im Rok Stipčević za 41:46 na poluvremenu. Početkom nastavka Zadar se novom tricom, ovaj put Cara, odvaja na osam razlike, pa nešto kasnije istim receptom i na devet (45:54).

Barijera od deset razlike napokon je probijena u 27. minuti kada Perić zabija iza linije 6,25 i postavlja 52:63. Svojom serijom trica Stipčević vodi goste na 56:71, a još jednim projektilom Car postavlja ogromnih 54:75 nakon tri četvrtine.

Sve do kraja bilo je odrađivanje posla za goste, a priliku su dobili i Miro Bilan, Jure Škifić, Marino Šarlija i Pavle Marčinković na jednoj, a Dino Dogman, Luka Ćutuk, Franjo Krešić i Ivan Komadina na drugoj strani. Domaćoj klupi pripala je ta utješna dionica (22:19) za konačnih 76:94.

Zadrani su pogodili 14 puta iza linije za tri poena, dok su i za dvicu bili izuzetno precizni (21/28). Dobili su i bitku u skoku (20:29), a svih im se 11 igrača upisalo u strijelce. Najviše je zabio Tomislav Ružić (23p, 8sk), 17 je dodao Car koji je zabio pet trica, 15 Stipčević, a 14 Perić.

Kod domaćih nije igrao član početne petorke Kamaldin Gamma, a Komadina je ostao jedini bez poena. Veteran Zvonimir Ridl zabio je 24 poena uz osam skokova, Krolo dodao 13 uz šest.

četvrtak, 01.04.2010.

Darđani dobro namučili Zagreb CO!

Košarkaši Zagreba CO su na gostovanju u Baranji stigli i do druge pobjede u Ligi za prvaka. I bez bekovskog dvojca Mulaomerović - Simon Mravi su očekivano svladali VROS Dardu rezultatom 62:86.

Domaćini su napadima Zagreba uspijevali odoljevati tek u prvoj četvrtini koju su završili u svoju korist minimalnom prednošću 18:17. Motiviranoj Dardi je u tim trenucima najveći problem predstavljao Luka Žorić koji je prvu dionicu susreta završio sa devet poena, no kada su se razigrali i ostali igrači u Bajramovićevoj momčadi utakmica je otišla u očekivanom pravcu.

Do poluvremena se od Mrava na parketu samo Andrej Štimac nije upisao u strijelce, a u poenima je prednjačio Damir Miljković. Bek Zagreba je protiv Darde odigrao svoju statistički najbolju utakmicu od svog povratka u Trnsko, a njegovih devet poena u drugoj četvrtini osiguralo je Mravima istu toliku prednost pred početak drugog poluvremena (33:42).

Odmah su početkom nastavka Mravi stigli i do dvoznamenkastog vodstva, sa njom se i zadovoljili pa se do same završnice susreta razlika kretala na tih desetak poena. Tada je strateg gostiju na parket poslao startnu petorku Krstić, Barać, Mašić, Štimac i Žorić, a ona mu se odužila serijom 16:1 za najviših +24 na samom kraju utakmice.

Kod Zagreba je odličan bio Žorić koji je ubacio 30 poena te uhvatio 11 skokova, a uz njega je jednini dvoznamenkasti među Mravima bio Barać sa 13 poena. Kod domaćina je najučinkovitiji bio Dejan Meznarić sa 19 poena.