Komentari

krvavipleskomunista.blog.hr

Dodaj komentar (1)

Marketing


 • BEZ ŠTIT-a NEMA PRAVDE

  http://partizanskospomengroblje.blog.hr

  VEĆ TREĆI PUT OBNAVLJA SE PARTIZANSKO SPOMEN GROBLJE U PARKU „BORIK“ - IAKO KOMUNIZAM VIŠE NE POSTOJI,

  GRADSKA UPRAVA - GRADA BJELOVARA USKRSAVA PARTIZANE

  Dok troši se novac građana na uljepšavanje bivšeg komunističko-partizanskog groblja, građani žive bez posla i u neimaštini. Kraj svih poduzeća koja su nestala, mi Bjelovarčani ne sjećamo se kad je koja firma otvorena. Uglavnom, svi su masovno nezaposleni, ali nitko se i ne buni – da hoće raditi. Sve više ima prosjačenja po gradu i sve više onih (ima) koji kopaju po kontejnerima i smeću… Oni koji rade u državnim službama, za vrijeme lijepog radnog dana, mogu se vidjeti kako sjede na terasama caffe barova. To su uglavnom policajci, odvjetnici, suci, … itd. Kakva smo mi to država? I kakav smo to mi narod? I kakva se tu politika vodi? Očito je da odgovornosti nema i da radi tko što hoće.

  Prava kriza u našem društvu se sakriva. Pitamo se: zašto je gradu interes da izdvaja toliki novac za obnovu i proširenje partizanskih groblja iz drugog svjetskog rada od NOB-a. Čemu i kome ta ideologija dalje služi. Ovo je priča o Hrvatima i drugim ljudima koji žive na rubu društva. To bi trebala biti tema dana a ne surova birokratska neuračunljivost. Zašto i mediji o svemu tome šute, te ne promiču prave i istinske vrednote. Živimo u najgorim vremenima nelagode i frustracije. Za svu opću propast neki ljudi iz bivšeg socijalističkog sistema su nagrađeni sa visokim političkim pozicijama i funkcijama. Dok građanima oni i dalje nude svoj „ideološki mrak“ u kojem su bili navodno sretni. Bili smo poznati grad po proizvodnji mlijeka („Sirela), mesa („Cromax“)… i drugih prehrambenih proizvoda, danas nemamo ništa.

  U ovoj smutnji neki pojedinci su se obogatili i to protuzakonito. Ali u bezakonju nema zakona, ili bolje rečeno ima samo za one male. Sramotno je, da već godinama stoje napušteni pogoni bivših poduzeća. Sve je to šteta, koja naružuje naš grad. Mnogi građani žive u koncentričnoj (ne)prosvijetljenosti. Očito je da imamo „novu formulu“ za preljevanje iz šupljeg u prazno. Kada smo već kod spomen groblja u parku „Borik“, i kada se postavljaju imena onih ljudi koji su tu streljani, odnosno koji su pogubljeni od Trećeg Rajha i NDH. Ja sam osobno istražio te žrtve. Neki uopće nisu tu pogubljeni, tj. nikada nisu ni bili u Bjelovaru. S brojem upisanih na kamenim spomenicima se manipulira. Neke osobe su nestale između Poljske i tadašnje Čehoslovačke, nikada nisu ni bile na ovim prostorima Hrvatske. Ali njihove obitelji cijelo vrijeme su imale razne privilegije i koriste.

  Sve to postavljanje kipova po parkovima i gradskim ulicama plaća iovako obespravljen i pokraden narod. Frapantno je to – da političare nitko ne dodiruje i za ništa ne pita. Oni lijepo bezbrižno žive i ničime ne oskudijevaju. I dalje liju se ditirambi* i slavi se „krah desnice“ u Bjelovarsko-bilogorskoj županiji. Tako i u cijeloj Hrvatskoj – hoda se samo po Jasenovcu i lažu nam se stare priče. A uglavnom je da smo postali grad koji je dobio Biskupiju i biskupa Vjekoslava Huzjaka. Svi ćemo se lijepo moliti i ništa nećemo raditi. Živjeti ćemo u „blaženstvu iluzije“. U Gradu Bjelovaru pola ulica zove se po komunistima, a pola ulica po biskupima i svećenicima. Eto, oni su zadovoljni i fino su se podijelili. A što ima od toga svega slijepi narod?

  U Bjelovaru, 31. 05. 2010.
  HRVATSKI POKRET ŠTIT
  Branko Stojković
  http://bjelovarskiklan.blog.hr
  http://brankostojkovicosebi.blog.hr
  http://komunjarekomunjare.blog.hr

  --------------------------------------------------------------------

  23.07.2010., petak
  ČITAJTE ŠTO PIŠE BRANKO STOJKOVIĆ - ŠTIT
  TEKSTOVE MOŽETE NAČI TAKO DA
  NASLOVNICU UKUCATE U GOOGLE PRETRAŽIVAČ

  TEKSTOVI BRANKA STOJKOVIĆA OBJAVLJENI U GLASNIKU HRVATSKOG ULJUDBENOG POKRETA

  BROJ:
  1. ---------------------
  2. ---------------------
  3. ---------------------
  4. ---------------------
  5. Je li Stjepan Mesić ratni zločinac? (1) dio
  6. Je li Stjepan Mesić ratni zločinac (2) dio
  7. Kada će Stjepan Mesić već jednom sjesti na optuženičku klupu?
  8. ---------------------
  9. ---------------------
  10. Mesićeva predsjednička afera vrhovni komandant
  11. ---------------------
  12. Stjepan Mesić kao prava pošast !
  13. Zločinac a počasni građanin ?
  14. Komunisti su se premaskirali u velike hrvate
  15. Najmanje 10.000 hrvatske djece umrlo je zbog Mesićeve surove i sirotinjske politike
  16. Marko Marčinko izašao je iz zatvora dvije i pol godine prije, jer ga je Mesić pomilovao
  17. Dosta nam je komunista
  17.Laži koje svakodnevno narod guta od bivših komunista
  18. Dosta nam je laži
  19. Sve je bila meta Mesićevih barbara
  20. Čas ustaša čas partizan
  20. Upravljači krize
  21. Politika gladi i straha
  22. Gospodar života i smrti
  23. Hrvatima Mesić priredio velike muke sad im je još dođe kao Bog
  24. Dvorska luda prerušena u predsjednika
  25. Kako mi netko može biti predsjednik – a srušio mi je kuću?
  25. Mesić prima sve one koji nam č

  avatar

  08.08.2010. (20:16)    -   -   -   -  

 •  
učitavam...

Blog.hr koristi kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Postavke kolačića mogu se kontrolirati i konfigurirati u vašem web pregledniku. Više o kolačićima možete pročitati ovdje. Nastavkom pregleda web stranice Blog.hr slažete se s korištenjem kolačića. Za nastavak pregleda i korištenja web stranice Blog.hr kliknite na gumb "Slažem se".Slažem se