KK Novigrad

31.05.2005., utorak

Prijateljska utakmica juniora

U subotu je odigrana prijateljska utakmica juniora Novigrada i Istraplastike iz Pazina a Novigrad je bio domaćin u novoj dvorani osnovne škole Mate Balote u Bujama.Nakon nervoznog početka obje momčadi Novigrađani ipak prije upoznaju novu dvoranu pa prvi dolaze do vodstva koje nakon prve četvrtine iznosi 21:12. U drugoj četvrtini bolje se snalaze gosti koji preciznim šutovima i preko odličnog Miletića dobivaju ovaj dio igre ali Novigrad i dalje ima prednost na poluvremenu od 43:39. Nakon odmora domaćini još bolje igraju u obrani a nakon toga brzim kontranapadima još podižu prednost za 11 koševa pa nakon treće četvrtine vode sa 69:54. Zadnju četvrtinu igra samo jedna momčad i to ona domaća jer gostima ništa ne polazi za rukom što koriste domaćini koji nakon dobre obrane brzim i efikasnim napadima pune koš gostiju i stalno povećavaju prednost do konačne pobjede od 103:63. Kod odličnih igrača Novigrada dvojica igrača su ostvarila triple double učinak i to Tomas postigavši 32 koša uz čak 25 skokova i 10 asistencija te Stojnić s 18 koševa, 11 skokova i 11 asistencija. Uz njih dvojicu još su dobri bili kapetan Šegon sa 17 koševa i 10 skokova te Erlić s 14 i Ikač s 12 koševa dok je kod Istraplastike najbolji bio visoki Miletić postigavši 27 koševa i Despot sa 14 koševa.

Buje, 28.5.2005., dvorana OŠ Mate Balote, gledatelja oko 20, suci: A. Percan, A. Ivković (oba Pula) Novigrad – Istraplastika 103:63 (21:12; 22:27; 26:15; 34:9)
Novigrad: Ikač 12, Rakar 4, Stojnić 18, Stojanović 6, Stanivuković, Popović, Ošaben, Erlić 14, Melon, P. Brusić, F. Brusić, Tomas 32, Šegon 17.trener: Z. Kulišić I
straplastika: T. Zgrablić 9, Tupeci, Miletić 27, Brajković 9, A. Zgrablić, Fonović 2, Češić 2, Despot 14. trener: D. Ćus
slobodna bacanja: Novigrad 13 – 20, Istraplastika 5 – 10;
tri poena: Novigrad 6 (Šegon 3, Ikač 2, Erlić 1), Istraplastika 3 (Miletić 2, T. Zgrablić);
osobne pogreške: Novigrad 10, Istraplastika 18;
- 20:33 - Komentari (1) - Isprintaj - #