KK Novigrad

09.05.2005., ponedjeljak

Završena juniorska liga

U subotu su igrali ijuniori Novigrada a odigrali su posljednju utakmicu međunarodne lige Alpe – Adria u Trstu s momčadi Bor. Utakmicu bolje započinju Novigrađani ali domaćini se ne predaju već pogocima iz daljine, s tri trice drže priključak a nakon prve četvrtine imaju minimalno vodstvo od 23:22. Drugu četvrtinu gosti poboljšavaju igru u obrani i zaustavljaju šut domaćina koji pogađaju samo jednu tricu, a u napadu igraju brzim kontrama i preciznim šutom pa na poluvremenu Novigrad ima vodstvo od 54:38. Nakon solidnog vodstva gostujući igrači se opuštaju a domaćini to koriste pa ponovno dalekometnim šutom pogađaju koš Novigrada. Samo u ovoj četvrtini juniori Bora pogađaju pet trica pa smanjuju vodstvo Novigrada na 8 koševa, 83:75. Zadnja četvrtina sliči drugoj kad opet novigradski igrači zaustavljaju trice domaćina jer ovi pogađaju samo jednom a to je i rješenje za pobjedu protiv domaćina jer opet brzim i preciznim akcijama igrači Novigrada dolaze do sigurne pobjede od 103:87. Kod raspoloženih igrača Novigrada najviše koševa je postigao Tomas 37 uz 21 skok, Erlić 21 te Šegon 12 koševa i 11 skokova dok je najkorisniji bio Stojnić ostvarivši triple double učinak s 25 koševa, 13 asistencija i 11 skokova, dok su kod domaćina koji su pogodili 10 trica najbolji bili Crevatin s 34 koša (5 trica), Trevisan s 19 (5 trica), te Batich sa 16 i Sossi s 10 koševa.

Trst, 7.5.2005., dvorana 1. maggio Bor – Novigrad 87:103 (23:22; 15:32; 37:29; 12;20)

Bor: Bronzato 6, Crevatin 34, Trevisan 19, Sassi 10, Batich 16trener: P. Mura
Novigrad: Ikač, Ošaben 6, Stojnić 25, Stojanović, Stanivuković 2, Popović, P. Brusić, Erlić 21, Melon, F. Brusić, Tomas 37, Šegon 12.trener: Z. Kulišić
slobodna bacanja: Bor 5 – 12, Novigrad 4 – 8;
tri poena: Bor 10 (Crevatin 5, Trevisan 5), Novigrad 1 (Šegon);
osobne pogreške: Bor 12, Novigrad 16

U nedjelju je u Novigradu odigrana prvenstvena utakmica županijskog prvenstva a igran je uvijek zanimljiv susret susjednih momčadi, domaćina i Porečana. Nakon neugodnog i iznenađujućeg poraza u Poreču otprije mjesec dana novigradski juniori su odlučili pokazati što znaju i mogu. Od samog početka domaćini agresivnom i čvrstom obranom ne dozvoljavaju gostima da dođu u povoljnu poziciju za šut tako da Porečani u prvoj četvrtini pogađaju samo tri puta iz igre a ostalo s crte slobodnih bacanja. Za razliku od njih domaćini su vrlo raspoloženi i precizni u napadu i pogađaju tri trice i čiste šutove pa nakon ovog dijela utakmice imaju vodstvo od 26:12. U drugoj četvrtini domaći košarkaši su jednako raspoloženi za šut a predvode ih Tomas i Erlić koji pogađaju svaki po pet trica na utakmici. Zahvaljujući odličnom šutu ali i dobroj obrani domaćini već na poluvremenu imaju uvjerljivo vodstvo od 58:33. Ritam igre je u trećoj četvrtini nešto slabiji jer trener domaćina daje priliku igračima s klupe koji inače igraju manje ali i oni se dobro nose s gostima pa i dalje ostaje visoko vodstvo domaćina. U zadnjoj četvrtini najbolji igrači Novigrada opet igraju nadahnuto i raznovrsno a vidjeli smo i tri zakucavanja kapetana Šegona. Na kraju domaćini obilno uzvraćaju Porečanima za nedavni poraz i pobjeđuju uvjerljivo s 98:60. Standardno najviše pogodaka je kod Novigrada postigao Tomas 37 uz 15 skokova, Erlić je postigao 23 a Šegon je pridodao 12 uz 10 skokova, dok je svoj treći ovosezonski triple double učinak imao Stojnić sa 16 koševa, 12 skokova i 11 asista. Kod gostiju iz Poreča se itekako osjetilo ne igranje visokog Balaža koji je bio junak utakmice u Poreču kada je bio glavni pod koševima. Bez njega su gosti bili slabiji u skoku a najviše koševa su postigli Zirdum 16, Behlulović 11 te Radolović i Vukovac po 8 koševa.Ovom pobjedom juniori Novigrada su osigurali četvrto mjesto na tablici dok Poreču još predstoji utakmica s Istraplastikom a trenutno su u donjem dijelu tablice s Klasičarom i Pulom 1981, dok su na čelu pulske momčadi Istra i Stoja te pazinska Istraplastika na trećem mjestu.

Novigrad, 8.5.2005., dvorana OŠ Rivarela, gledatelja oko 20, suci: A. Hadžić, A. Bile - Perić (oboje Pula)
Novigrad – Poreč 98:60 (26:12; 32:21; 17:13; 23:14)
Novigrad: Ikač 3, P. Brusić, Stojnić 16, Stojanović, Stanivuković 2, Popović 3, Ošaben 2, Erlić 23, Melon, F. Brusić, Tomas 37, Šegon 12.trener: Z. Kulišić
Poreč: Vukovac 8, Topani 4, Behlulović 11, Zirdum 16, Radolović 8, Kljajić, Balaž, Soldo 2, Sopta 4, Topani 7. trener: Z. Marčinko slobodna bacanja: Novigrad 5 – 12, Poreč 9 – 16;
tri poena: Novigrad 11 (Tomas i Erlić 5, Popović 1), Poreč 1 (Behluluvić);
osobne pogreške: Novigrad 20, Poreč 12; pet osobnih pogrešaka: Sopta

- 20:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #