KK Novigrad

04.04.2005., ponedjeljak

Zbog školskih praznika nije bilo redovnih prvenstvenih utakmica košarkaša. Ipak da vikend ne ostane bez košarke pobrinuli su se novigradski juniori koji su kod kuće odigrali zaostalu utakmicu s Istrom iz Pule. Nakon izjednačenog početka utakmice domaćini u drugom dijelu prve četvrtine igraju bolje i završavaju taj dio igre u svoju korist s 23:17. Kad se očekivao nastavak dobre igre domaćina dolazi do preokreta. Domaćini u ovom dijelu igre puno griješe, pogotovo iz slobodnih bacanja, i ne postižu koševe pa gostujući igrači to koriste te sustižu domaćine a boljom igrom i prelaze u vodstvo koje na poluvremenu iznosi 36:32 za Puljane. Nakon odmora se igra dosta izjednačeno no domaćini ipak igraju malo bolje pa smanjuju vodstvo gostiju na minimum 51:50. Zadnja četvrtina donosi odluku. Momčadi igraju izjednačeno a sredinom ove četvrtine domaćini počinju igrati nešto agresivnije u obrani a plod takve igre je i vodstvo od 5 koševa. Međutim novigradski igrači ne uspijevaju zadržati ovakav ritam igre a promašuju i dosta slobodnih bacanja pa uporni gosti dostižu vodstvo domaćina pa se u završnicu susreta ulazi s izjednačenim rezultatom. Do kraja utakmice gosti prelaze u vodstvo a domaćini pokušavaju prekršajima omesti gostujuću momčad. To im ne uspijeva jer su gosti izuzetno precizni s linije slobodnih bacanja tako da Istra dolazi do pobjede od 74:70. Upravo je razlika u izvođenju slobodnih bacanja donijela gostima prednost jer su oni pogodili 10 od 12 pokušaja dok su domaćini u ovoj utakmici pogodili samo 2 od 11 pokušaja što je uz još neke druge slabosti donijelo pobjedu gostima. Kod pobjednika koji je cijelu utakmicu odigrao s pet igrača cijela petorka je odigrala dobro a koševe su postigli Maras 20, Gligorović 18, Božić i Matešković po 13 te Maksimović 10 koševa dok su kod domaćina trojica bila raspoložena za igru i to Tomas s 25, Stojanović s 19 i Stojnić s 13 koševa. Ovom pobjedom Istra je i dalje u vodstvu bez poraza a u slijedećem kolu u subotu Novigrad gostuje kod susjeda u Poreču.
- 23:08 - Komentari (0) - Isprintaj - #