KK Novigrad

24.03.2005., četvrtak

UTAKMICA SELEKCIJA ISTRE I PRIMORSKO - GORANSKE ŽUPANIJE 88/89. i 90/91. GODIŠTA

U četvrtak su u Rijeci odigrane dvije utakmice u kojima su se sastale selekcije Grada Rijeke i Istarske županije i to u kategoriji kadeta - igrača 88/89 godišta i predkadeta - igrača 90/91 godišta. Za starije igrače – kadete su za našu Županiju nastupili igrači: Minić, Perović, Tumpić, Ivis, Premasunac, Čakarić i Sablić iz Stoje, Miletić i Sirotić iz Istraplastike, Stojanović iz Novigrada, Franović iz Rovinja i Topani iz Poreča uz trenere Miškovića iz Stoje i Sirotića iz Istraplastike. U selekciji predkadeta za našu Županiju su nastupili Fonović, Ćus, Kličić, Udovičić i Mofardin iz Istraplastike, Erlić iz Novigrada, Kliba iz Pule 1981, Radolović iz Poreča te Barbić i Jeličić iz Stoje.

Prvu utakmicu su odigrali predkadeti. Gostujući igrači bolje započinju susret i vode u prvoj četvrtini ali puno promašuju slobodna bacanja pa nakon ovog perioda igre imaju vodstvo od 14:12. U drugoj četvrtini i dalje bolje igraju gosti ali i dalje imaju velikih problema s pogađanjem slobodnih bacanja koje puno promašuju i ne uspijevaju se rezultatski odvojiti od svojih domaćina pa na poluvremenu Istrani vode s 33:30. Treću četvrtinu domaćini počinju igrati puno bolje a razigrava se visoki Despot preko kojega idu uglavnom sve akcije pa domaćini preokreću rezultat u svoju korist i nakon treće četvrtine imaju vodstvo od 55:43. I u zadnjoj četvrtini su domaćini bolja momčad a gostima kao da ponestaje snage pa domaćini još povećavaju svoju prednost do konačne pobjede od 84:63. Tijekom cijele utakmice gostujući igrači su imali velikih poteškoća s izvođenjem slobodnih bacanja kojih su na kraju promašili čak 21 za razliku od samo 6 promašaja domaćina i tu je nastala razlika u korist domaće momčadi koja je zasluženo pobijedila. Za domaćine su najbolje odigrali visoki Despot postigavši 22 koša te uz njega Babić s 15 i Kaurin s 14 koševa dok su kod gostiju najbolji bili Ćus s 19, Fonović s 13 i Jeličić s 12 koševa.

Drugu su utakmicu odigrali dvije godine stariji igrači u kojoj su domaćini već od samog početka pokazali da ne namjeravaju izgubiti. Vrlo agresivnom igrom u obrani zatvaraju prilaze svom košu a nakon osvojene lopte vrlo brzim i preciznim napadom dolaze do prednosti koja nakon prve četvrtine iznosi 26:16. Druga četvrtina se igra izjednačeno nakon nešto bolje igre gostiju koji igraju zonsku obranu ali nakon odmora u trećoj četvrtini domaćini ponovno igraju puno bolje pa povećavaju svoje vodstvo. U zadnjoj četvrtini selekcija Rijeke vrlo sigurnom igrom kontrolira rezultat te na kraju potpuno zasluženo dolazi do pobjede od 94:71. Najbolji su kod pobjednika bili Pilepić s 18, Vukić s 12 i Buterin s 10 koševa dok su kod gostiju najviše postigli Ivis 17, Miletić 16 i Minić 9 koševa.

Rijeka, 24.3.2005., dvorana OŠ Srdoči, gledatelja oko 50, suci: Z. Žagar, R. Milin (oba Rijeka)