KK Novigrad

10.01.2005., ponedjeljak

Nakon školskih i novogodišnjih praznika nastavljeno je prvenstvo košarkaša za juniore i kadete.

U Puli su u subotu odigrane tri utakmice kadetske lige a momčad Poreča je gostovala kod vodeće Stoje. Osim poraza Porečana sve ostalo bi bilo čudo jer momčad Stoje još u prvenstvu ne zna za poraz. Tako je bilo i ovoga puta kad domaćini odlično započinju utakmicu i već nakon prve četvrtine vode s 24:10. Drugu četvrtinu igrači Poreča se oslobađaju pritiska domaćina te igraju odlično i uspijevaju ovaj dio igre riješiti u svoju korist s 23:21 ali domaćini na poluvremenu imaju vodstvo od 45:33. U drugom poluvremenu domaćini ponovno započinju igrati bolje i efikasnije pa u trećoj četvrtini još povećavaju vodstvo za 12 koševa a jednako dobrom igrom u zadnjoj četvrtini za još 8 koševa pa na kraju zasluženo pobjeđuju s 85:53.
Nova momčad u ligi Pula 1981 ugostila je momčad Rovinja jednu od najmlađih momčadi lige. Odličnom igrom u obrani domaćini ne dozvoljavaju gostima da postignu više od 10 koševa po četvrtini a efikasnim napadom već na poluvremenu vode s 30 koševa prednosti 48:18. Tu je utakmica praktično već riješena pa se drugo poluvrijeme igra opuštenije ali niti u takvoj igri igrači Rovinja ne uspijevaju postići više koševa pa domaćini na kraju zasluženo slave pobjedu od 71:32.
U trećoj utakmici u Puli igrale su momčadi Stoje II i Istraplastike iz Pazina. Druga momčad Stoje igra s mlađim igračima dok je Istraplastika drugoplasirana momčad lige pa niti u ovoj utakmici nije bilo previše uzbuđenja. U početku utakmice gosti dolaze do laganog vodstva u prvoj četvrtini a još nešto boljom igrom do poluvremena imaju vodstvo od 14 koševa 34:20. Treću četvrtinu domaćini daju sve od sebe pa ju čak dobivaju i smanjuju vodstvo Pazinaca za 2 koša ali u zadnjem dijelu gosti ponovno postižu 10 koševa više od domaćina pa na kraju Istraplastika pobjeđuje sa 67:45.
U nedjelju je u Novigradu odigran susjedski derbi a gostovali su kadeti Poreča. Bila je to vrlo napeta i izjednačena utakmica dvije momčadi koje se dobro poznaju. U ravnopravnoj igri u prvoj četvrtini nešto bolje se snalaze gostujući igrači pa na kraju četvrtine imaju minimalno vodstvo od 19:18. Drugu četvrtinu domaćini igraju odličnu obranu na najboljem gostujućem igraču Radoloviću a razigravaju se svi igrači koji postižu 28 koševa u ovom periodu igre dok kod gostiju sve akcije vodi efikasni Vukovac koji ne može sve sam pa tako Novigrad na poluvremenu prelazi u vodstvo od 46:35. Treću četvrtinu gosti igraju odlično a domaćini dolaze u probleme s osobnim pogreškama što gosti vrlo dobro koriste pa vrlo efikasnom igrom postižu čak 30 koševa u ovoj četvrtini i smanjuju vodstvo na samo 3 koša razlike i tako se ulazi u zadnji period igre. Dobrom igrom Porečani nastavljaju i u zadnjoj četvrtini pa nakon par minuta prelaze u vodstvo i utakmica postaje vrlo neizvjesna. Obje momčadi su u problemima s osobnim greškama, rezultat izjednačen a malo vremena do kraja susreta pa je najvažnije ne napraviti pogrešku. U takvoj igri bolje se snalaze domaćini jer zbog 5 osobnih pogrešaka kod gostiju izlazi iz igre visoki Umičević a nešto kasnije i Radolović a kod domaćih Ikač. U takvom odnosu snaga Novigrađani konačno uspijevaju zaustaviti izuzetno efikasnog Vukovca a preko raspoloženog kapetana Stojanovića prelaze u vodstvo koje uspijevaju sačuvati do kraja te se vesele pobjedi od 91:83. Konačnih 8 koševa razlike nije realna slika odnosa snaga jer su gosti u zadnjoj minuti igrali na sve ili ništa što su domaćini vrlo vješto iskoristili i postigli nekoliko lakih pogodaka. Realno bi bilo da je utakmica završila neriješeno ali toga u košarci nema. U svakoj momčadi su dobro odigrala po četvorica igrača a pobjednike je predvodio kapetan Stojanović s 46 koševa i 25 skokova, Ikač i Melon s po 11 koševa te Popović s 10 koševa, dok su kod gostiju najefikasniji bili odlični Vukovac s 35, Radolović sa 17, Topani s 15 i Sopta s 10 koševa.

Rezultati:
Kadeti:

Stoja – Poreč 85:53 (24:10; 21:23; 20:8; 20:12)
Novigrad – Poreč 91:83 (18:19; 28:16; 22:30; 23:18)
Pula 1981 – Rovinj 71:32 (26:9; 22:9; 13:8; 10:6)
Stoja II – Istraplastika 45:67 (9:13; 11:21; 15:13; 10:20)

Novigradski juniori su u nedjelju odigrali prvenstvenu utakmicu kod kuće s momčadi Istraplastike. Očekivala se izjednačena utakmica međutim ona to nije bila niti u jednom svom dijelu. Gostujući igrači vrlo agresivnom igrom u polovini domaćina ne dozvoljavaju domaćinima da odigraju nešto smišljeno već ih tjeraju u pogreške. Sami igraju vrlo efikasno u napadu a pogađaju i 4 trice za vodstvo u prvoj četvrtini od 33:16. U drugoj četvrtini se domaćini nešto bolje snalaze a gosti igraju jednako dobro i efikasno pa u tom dijelu pogađaju još 5 trica i na poluvremenu vode sa 66:38. Nastavak utakmice se igra nešto izjednačenije ali ostaje visoko vodstvo gostiju kod kojih su svi igrači raspoloženi za igru a također i vrlo efikasni pa se jednakim vodstvom ulazi u zadnju četvrtinu. Ona se također igra izjednačeno a gosti znalački održavaju stečenu prednost te na kraju vrlo uvjerljivo pobjeđuju sa 116:84. U odličnoj momčadi Istraplastike, čiji igrači su pogodili čak 14 trica, najbolji su bili Brajković s 40 koševa od čega 7 trica, Miletić s 24, P. Ćus s 15 i Bolanac s 14 koševa dok su kod slabih domaćina nešto bolji bili Stojnić s 32, Stojanović s 15, Šegon s 13 koševa i 22 skoka te Popović s 12 koševa.U subotu juniori Novigrada gostuju u Puli a sastaju se s momčadi Istre. Nakon toga slijedi dvotjedna pauza u prvenstvu kadeta i juniora zbog drugog dijela zimskih školskih praznika.

Juniori:

Novigrad – Istraplastika 84:116 (16:33; 22:33; 21:27; 25:23)

Sljedećeg vikenda na rasporedu je 12. kolo kadeta a sastaju se Rovinj – Tinjan, Poreč – Pula 1981, Novigrad – Oliva i Klasičar – Stoja. Poreč i Novigrad svoje utakmice igraju u subotu jer u nedjelju obje momčadi s predkadetima igraju u Austriji na drugom u nizu ovogodišnjeg ciklusa turnira «No border basketball» a domaćin je Feldkirchen.

- 10:49 - Komentari (0) - Isprintaj - #