KK Novigrad

13.12.2004., ponedjeljak

Odigrano poslednje kolo prvog dijela županijskog prvenstva za kadete

Novigradski kadeti su kod kuće dočekali momčad Pule 1981 a ta je utakmica direktno odlučivala o trećem mjestu na tablici na polovini prvenstva. Obje momčadi počinju susret vrlo nervozno i neprecizno ali se gosti ipak bolje snalaze pa prvi dolaze do vodstva koje na kraju prve četvrtine iznosi 18:14. Drugu četvrtinu domaćini nastoje zonskom obranom okrenuti u svoju korist i u tome čak i uspijevaju ali su u fazi napada vrlo loši pa dosta lopti gube na pogrešna dodavanja što gosti vješto koriste pa na poluvrijeme odlaze s vodstvom od 34:26. Drugo poluvrijeme domaćini konačno počinju igrati kako treba pa sustižu vodstvo gostiju a na kraju treće četvrtine čak imaju i vodstvo od 52:51 pa se očekuje neizvjesna završnica. Do sredine zadnje četvrtine se igra izjednačeno a tada domaćini gube koncentraciju pa kao u prvom dijelu utakmice gube dosta lopti na kriva dodavanja i greške u koracima što smireniji gosti vrlo vješto koriste pa laganim pogocima dolaze do prednosti koja se pokazuje nedostižna za domaćine tako da gosti iz Pule iznenađujuće ali potpuno zasluženo odlaze kući s pobjedom od 79:71. Najbolji su kod pobjednika bili kapetan Urošević s 31, Radolović s 12 i Miljak s 10 koševa, dok su kod slabih domaćina jedini raspoloženi bili Stojanović s 29 koševa i 21 skokom te Ikač s 18 koševa dok su svi ostali zakazali a ukupno je momčad Novigrada imala čak 42 izgubljene lopte i 17 promašenih slobodnih bacanja a s takvom igrom se ne može računati na pozitivan ishod utakmice.

Novigrad, 12.12.2004., dvorana Osnovne škole, gledatelja oko 20, suci: A. Percan (Pula), T. Blaško (Buje)

Novigrad – Pula 1981 71:79 (14:18; 12:16; 26:17; 19:28)

Novigrad: Popović 10, Ošaben 2, Erlić 10, Stojanović 29, Ikač 18, Stanivuković 2, Regić, Melon, Kljajić, Paštar, Brusić, Jelčić.
trener: Z. Kulišić

Pula 1981: Debeljak 9, Antić 8, Tomić, Macakanja, Miljak 10, Maksimović 7, Urošević 31, Stehlik 2, Radolović 12, Brkljača.
treneri: M. Milekić A. Tomić

Osobne greške: Novigrad 18, Pula 1981 27; slobodna bacanja: Novigrad 25:42, Pula 1981 11:21

Košarkaši Poreča su gostovali u Puli a igrali su s drugom momčadi Stoje. Domaćini već od samog početka igraju borbenije i preciznije pa već nakon prve četvrtine dolaze do 10 koševa prednosti 22:12. Druga četvrtina se igra izjednačeno pa na poluvremenu Stoja II i dalje ima prednost od 38:27. U trećoj četvrtini domaćini odlučuju riješiti susret i u tome uspijevaju jer vrlo angažiranom igrom u napadu i odličnom obranom svoju prednost povećavaju na 25 koševa što je nedostižno za goste iz Poreča. Zadnja četvrtina se igra kao i druga, izjednačeno, a domaćini sigurnom igrom čuvaju svoju prednost te na kraju potpuno zasluženo pobjeđuju rezultatom 74:51.U Rovinju je gostovala vodeća momčad lige, Stoja, i tu nije bilo mjesta iznenađenju jer mladi igrači domaćina nisu imali nikakve šanse protiv još neporaženih gostiju. Puljani su pokazali zašto su vodeća momčad lige pa već u prvoj četvrtini postižu visoko vodstvo od 34:14. Do poluvremena još povećavaju vodstvo koje iznosi 57:33. U trećoj četvrtini gosti preciznom igrom još povećavaju prednost za 11 koševa, a u zadnjem dijelu igre gostujući trener daje priliku svim svojim igračima da zaigraju a oni održavaju stečenu prednost pa na kraju Stoja odnosi pobjedu i iz Rovinja rezultatom 97:60.

Nakon prvog dijela prvenstva u vodstvu je Stoja koja još nije izgubila utakmicu ispred Istraplastike s jednim porazom. Treća je Pula 1981 a slijede tri momčadi Tinjan, Klasičar i Novigrad sa po 4 pobjede, dok su u donjem dijelu Poreč i Stoja II s 3 pobjede, Rovinj ima dvije dok je posljednja Oliva iz Vodnjana koja još nije okusila slast pobjede. Idućeg vikenda nastavlja se prvenstvo kadeta a igraju i juniori. Kod kadeta na rasporedu je 10. kolo a sastaju se Tinjan – Pula 1981, Novigrad – Rovinj, Stoja – Poreč, Stoja II – Oliva te Istraplastika – Klasičar.

- 10:55 - Komentari (0) - Isprintaj - #