HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

18.12.2011., nedjelja

KK POSUSJE - KK LIVNO 64 - 45

KK Posušje je u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva HB ugostila ekipu Livna i u jednoj tvrdoj utakmici sa malo koševa ostvarilo pobjedu .Posušje bolje otvara utakmicu i u prvoj četvrtini ostvaruje prednost od 13 poena razlike. Nastavak susreta donosi izjednačeniju igru, gosti zonskom obranom ne dopuštaju domaćinima da naprave veću razliku i sve do zadnje tri minute imaju zaostatak od 10 poena, kada domaći kapetan D. Rezo sa šest uzastopni koševa rješava pitanje pobjednika i donosi pobjedu domaćoj ekipi.Pored Reze kod Posušja dobro su odigrali Penava i Šakota dok je kod Livna najbolji bio Džepina.

Posušje GSD
Gledatelja 100
Suci, Nenadić, Jurić, Ćavar
KK POSUŠJE - KK LIVNO 64-45
(22-9, 13-14, 10-12, 19-10)
Posušje, Rezo 17, Begić 3, Jukić, Širić7, Soldo, Penava 12, Grančić, Mustapić 6, Đerek 4, Nenadić 2, Šakota 13
Trener, R. Jurišić
Livno, Barać, Šarić, Dizdar 5, Vidović, M. Džepina, Mandić 7, Pavić 3, Krišto 6, Dronjić 9, A.Džepina 15
Trener, A. Džepina

- 13:07 - Komentari (0) - Isprintaj - #

12.12.2011., ponedjeljak

Neočekivani poraz Posušja... KK Grude - KK Posušje 69-65

KK Posušje je u VIII kolu lige HB izgubilo u derbiju kola od ekipe Gruda.Poslije dobrog nastupa u kupu BiH očekivala se pobjeda u Grudama . Posušje je dobro otvorilo utakmicu i na poluvremenu imali prednost 29-38. U nastavku potpuno druga slika borbeni Gruđani preciznim šutevima za tri poena sustižu prednost Posušja i u tjesnoj završnici koševima L. Vranješa rješavaju susret u svoju korist. Kod Gruda dobro su odigrali Šušak i L Vranješ dok su kod Posušja bolji od ostali bili Šakota i Mustapić.

Grude GSD
KK GRUDE - KK POSUŠJE 69 - 65
(17-16, 12-22, 24-17, 16-10)
Grude, T: Vranješ 6, Leko 8, Palac 4, Brzica 5, Vrdoljak, M. Vranješ 9, L. Vranješ15, Andrijanić 7, Šušak 15, Pezer
Trener, A. Lončar
Posušje, Rezo 6, Begić 3, Jukić, Širić 8, Soldo, Lovrić, Penava 4, Polić, Mustapić 15, Đerek 9, Nenadić 3, Šakota 17

- 11:28 - Komentari (0) - Isprintaj - #

08.12.2011., četvrtak

Posušje namučilo Mladost .... KK POSUŠJE - KK MLADOST 68-73

U osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine KK Posušje je na svome terenu ugostio ekiu Mladosti iz Mrkonjić Grada i pružlio snažan otpor favoriziranom prvoligašu.Posušje je bolje otvorilo susret i kontroliralo rezultat sve do kraja treće četvrtine kada iskusniji gosti koriste umor i izlazak sa parketa zbog osobnih grešaka domaćeg kapetana Reze i sa tri vezane trice smanjuju prednos koja je u jednom trenutku bila nestvarnih 17 razlike za domaćina.Košarkaši Posušja su odigrali vrhunske tri četvrtine u kojima su koševima Mustapića i Šakote stvarali i održavali prednost. Izlazak Reze tri minute do kraja treće četvrtine gosti koriste i vraćaju se u utakmicu. U zadnju četvrtinu se ulazi izjednačenim rezultatom što iskusniji gosti koriste i koševima Trikića i Kežića rješavaju pitanje pobjednika.Kod Posušja treba izdvojiti dobru igru cijele petorke Mustapić,Šakota ,Penava, Širić i Rezo dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Jovanović i Trikić.

Posušje, GSD
KK POSUŠJE - KK MLADOST 68-73
(19-13, 16-16, 13-19, 19-24)
Suci, Obradović, Marić, Drmić
Gledatelja, 400

KK Posušje, Rezo 10, Begić, Jukić, Širić 9, Soldo, Penava 11, Polić, Mustapić 22, Đerek, Nenadić 2, Šakota 14
KK Mladost, P. Jovanović 3, M. Jovanović 15, Radanović 2, Milošević 9, Lerić 6, Trikić 15, Vidović 4, Kežić 12, Velimirović 7, Ignjatović, Aleksić
Trener, G. Sladojević

- 13:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.12.2011., nedjelja

KK POSUŠJE - KK RAMA 87 - 72

KK Posušje je u VII kolu lige HB ugostilo ekipu iz Rame i poslije dobre igre u tri četvrtine pobjedilo sa 15 poena razlike. Posušje je samo u zadnjoj četvrtini odigralo malo lošije što gosti iz Rame koriste i dobrom igrom u tom periodu spašavaju se od uvjerljivog poraza.KK Posušje otvara dobro utakmicu i stvara prednost 9-0 koju do kraja četvrtine zadržava. U nastavku ta prednost raste pa je rezultat na poluvremenu 47-29.Treći period donosi još bolju i efikasniju igru Posušja , a rezultat te igre je najveća prednost na utakmici 77-42. Gostujuću ekipu iz Rame od teškog poraz spašava zadnja četvrtina koju su odigrali bolje od domaćina. Posušje je u svakoj od tri četvrtine imala jednog raspoloženog strijelca u prvoj je to bio J. Penava sa 9 poena, u drugoj K. Mustapić (11) a u trećoj A. Begić (13), dok u zadnjoj nitko nije bio raspoložen. Pored gore trojice navedeni u domaćpj ekipi dobri su bili Širić, Šakota i Rezo a u ekipi Rame bolji od ostalih bili su Čališ i Grozdić.
KK Posušje iduće srijede 7.12.na svom parketu u 1/8 finala Kupa BiH ugošćuje ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada , utakmica počima u 19:30 h .
KK POSUŠJE poziva sve svoje vjerne navijače da dođu i podrže svoj klub.

(27-20, 20-9, 30-13, 10-30)