HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

30.10.2011., nedjelja

KK POSUŠJE - KK VITEZ 63-66

Košarkaši Posušja su nakon pobjede u Širokom na svom parketu izgubili od ekipe Viteza koja im je i najozbiljni konkurent za osvajanje lige HB. U nervoznoj utakmici sa puno promašaja ekipa Viteza bolje se snašla i na kraju zasluženo pobjedila. Iskusni gosti dobro otvaraju susret i ostvaruju prednost od 17 poena (4-21) u 8 min. koju zadržavaju do kraja. Domaći košarkaši cijeli susret stizu prednost gostiju i čekaju priliku za preokret koja je se ukazala 2 minute do kraja pri rezultatu 59-61, ali Rezo promašuje zicer a gosti tricom Frljića rješavaju susret u svoju korist. Kod pobjednika su se istakli Blaškan,Krizanović i Palavra a kod Posušja Vlajčić i Rezo .

Posušje, GSD. Gledatelja 200
(8-21, 12-12, 23-15, 20-18 )
Posusje: Rezo 16, Begić 5, Jukić, Širić 8, Lebo, Soldo, Penava 11, Vlajčić13, Mustapić 5, Đerek 4, Nenadić, Šakota 4
Trener: R. Jurišić
Vitez: Blaškan 16, Šimić, Raič, Frljić 7, Mlakić, Križanović 15, Ivanković, Fejzagić 2, Šero 4, Dedić 6, Palavra 16
Trener: J. Pandža

- 20:12 - Komentari (1) - Isprintaj - #

27.10.2011., četvrtak

KK ŠIROKI II - KK POSUŠJE 72-76

U I kolu lige HB KK Posušje je ubilježilo pobjedu kod ekipe Široki II rezultatom 76-72.Utakmica je imala dva različita poluvremena, u prvom je dominirala mlađa i uigranija ekipa Širokog dok su iskusniji gosti iz Posušja boljom igrom u drugom poluvrmenu dosli do prve pobjede u ligi HB.Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini Široki pravi značajniju prednost i na odmor se odlazi rezultatom 45-34. Nastavak susreta donosi sasvim drugu sliku, gosti sa zonskom obranom i kontrama smanjuju prednost i prelaze u vodsto . Zadnja četvrtina donosi izjednačenu igru sve do tri minute do kraja kada iskusni gosti rade seriju 8-0 i rješavaju pitanje pobjednika . Najbolji kod Posušja bili su Rezo, Vlajčić i Mustapić a kod Širokog Zovko i Bokšić.