HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

28.04.2011., četvrtak

Pobjeda Posušja u Vitezu... KK VITEZ - KK POSUŠJE 72-80

KK Posušje je u četvrtom kolu "lige 3" gostovalo u Vitezu i poslije bolje igre tijekom cijele utakmice zabilježilo pobjedu kojom su ponovo došli na prvo mjesto.Košarkaši Posušja bolje otvaraju utakmicu i u prvoj četvrtini ostvaruju prednost koja na kraju iznosi 11 poena (11-22). U nastavku utakmice ista slika Posušje nastavlja sa dobrom igrom i odlazi na najveću prednost od 19 poena razlike koju domaćin pred kraj poluvremena sa osvojenim loptama i dvije trice smanjuje i na odmor se odlazi rezultatom 27-40. U drugom poluvremenu domaćin igra agresivnije i nošen navijačima smanjuje razliku i treću četvrtinu završava u svoju korist ( 26-19 ) .U zadnjoj četvrtini Vitez smanjuje prednost i 6 minuta do kraja poravnava rezultat na 64-64, da nedođe do potpunog preokreta pobrinuo se Ivo Begić koji koševima donosi prednost Posušju i u završnici slobodnim bacanjima Danijel Rezo i Begić osiguravaju pobjedu svojoj ekipi.Pored Reze koji je predvodio ekipu sa 22 poena i Begića(19) dobro su odigrali Keser(17) Leko((10), i Širić.Kod domaćina bolji od ostalih bili su Dedić (24) i Suljić (14).U idućem kolu KK Posušje na svom parketu igra sa ekipom KK Grude.

Vitez, GSD, Gledatelja 500
KK VITEZ - KK POSUŠJE 72-80 Suci; Miličević, Drmić, Stapić
(11-22, 16-18, 26-19, 19-21)
Vitez: Blaškan, Pojavnik, Frljić 2, Mlakić, Suljić 14, Križanović 4, Šero 9, Šimić 4, Hajder 5, Dedić 24, Palavra 10, Biogradlija
Trener: Josip Pandža
Posušje: Rezo 22, Soldo, Širić 3, Nenadić, Begić 19, Penava 2, Čutura 5, Vranješ, Đerek 2, Leko 10, Keser 17
Trener: Robert Jurišić

- 09:29 - Komentari (0) - Isprintaj - #

20.04.2011., srijeda

Poraz Posušja u Grudama KK GRUDE - KK POSUŠJE 85-73

U drugom kolu lige za prvaka HB KK Posušje je gostovalo u Grudama i doživjelo poraz od u ovoj utakmici boljeg domaćina ekipe KK Gruda. Utakmicu su obiljezila dva različita poluvremena , u prvom je ekipa KK Posušja igrala bolje i imala stalnu prednost dok su domaćini u drugom dijelu odigrali na iskustvo i potpuno preokrenuli rezultat u svoju korist i na kraju zasluženo pobjedili. Pojačanje Gruda centar M. Perajica je dominirao pod oba obruča i uz iskusnog Jelčića donio je pobjedu ekipi KK Gruda. KK Posušje je bilo oslabljeno u ovom susretu neigranjem prvog playa Reze koji je ujedno i najiskusni igrač Posušja što je na kraju i presudilo pitanje pobjednika. U Grudama pored Peraice i Jelčića dobro su odigrali Vranješ i Šakota dok je kod Posušja najbolji bio Begić koji je ujedno bio i najbolji na utakmici .

Grude, GSD Grude, Gledatelja 55
KK GRUDE - KK POSUŠJE 85-73 Suci: Miličević, Drmić, Okuka
(22-23, 14-18, 23-13, 26-19)
Grude: L. Vranješ, Brzica, Vrdoljak, M. Vranješ 10, Jelčić 22, Andrijanić, Perajica 21, Šušak 8, Šakota 11, Škegro 13
Trener: G. Jelčić
Posušje: Rezo, Ramljak 2, Širić 7, Nenadić, Begić 29, Penava, Čutura 13, Đerek 1, Leko 5, Keser 16
Trener: R. Jurišić

- 23:40 - Komentari (3) - Isprintaj - #

17.04.2011., nedjelja

KK Posušje pobjedom otvorilo ligu za prvaka... KK POSUŠJE - KK VITEZ 72-59

KK Posušje je u prvom kolu lige za prvaka HB na svom parketu pobjedilo ekipu Viteza rezultatom 72-59.Posušje bolje otvara susret i u prvoj četvrtini ostvaruje prednost koja na kraju iznosi 9 poena (24-15). U tom periodu raspoložen je bio Keser koji daje 13 poena . U nastavku susreta gosti tricama smanjuju prednost i na odmor se odlazi rezultatom 39-35. U nastavku susreta Keseru se pridruzuju Rezo i Begić koji održavaju i povećavaju prednost Posušja i zaključuju utakmicu sa konačnih 72-59.Gosti su u ovom susretu bili šuterski raspoloženiji pogodili su 8 trica (Palavra 5) dok je domaćin pogodio dvije (Đerek, Begić) .

Posušje, GSD, Gledatelja 500
KK POSUŠJE - KK VITEZ 72-59 Suci: Miličević, Marić, Lovrić
(24-15, 15-20, 17-14, 16-10)
Posušje: Rezo 15, Ramljak 2, Širić, Jukić, Begić 22, Penava 4, Čutura 8, Vranješ, Đerek 4, Leko 2, Keser 15
Vitez: Pojavnik, Mlakić, Suljić 7, Križanović 7, Ivanković, Šero 5, Šimić 6, Hajder 2, Dedić 9, Palavra 23, Biogradlija
Trener: J. Pandža

- 11:41 - Komentari (3) - Isprintaj - #

12.04.2011., utorak

U Subotu počinje Liga za prvaka Herceg-Bosne..............

>

U subotu 16.04 u 19.00 sati Posušje igra prvu utakmicu u Ligi za prvaka protiv ekipe Viteza. U Ligu tri su se plasirale uz Posušje i Vitez i ekipa Gruda koju je Posušje prošlog vikenda i svladalo u gostima. Posušje u završnicu ulazi kao prvak iz prvog dijela prvenstva što znači da je laganoj prednosti , ali sve to treba ponovo dokazati na parketu . Trener Jurišić je izjavio da on i njegova ekipa dati sve od sebe da se ponovo vrate u društvo prvoligaša što i dokazuje pojačanje ekipe Antom Čuturom , koji je sezonu proveo u redovima Čitlučkog Brotnja, ali isto tako zabrinjava ozljeda ponajboljega igrača Posušja ove sezone Danijela Reze koji bi se trebao oporavit do utakmice sa Vitezom. Ali kako doznajemo bez pojačanja neće ostati i ostale ekipe tako da će sama završnica biti jako zanimljiva i da će se igrati prava košarka kao što publika u ovim krajevima to i zaslužuje....

Kao što smo već gore najvili prvi susret je na rasporedu u Subotu 16.04, u 19.00 sati. Iz kluba KK Posušje pozivaju sve svoje vijerene navijače da dođu i podrže svoju ekipu.

- 11:59 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.04.2011., ponedjeljak

Pobjeda Posušja u Grudama.... KK GRUDE - KK POSUŠJE 77-84

Posušje je u zadnjem kolu lige HB ostvarilo pobjedu na gostovanju u Grudama. Iako su igrali bez dva najiskusnija igrača Mustapića i Danijela Reze, mladi igrači dobro su odigrali i iskoristili su šansu koju im je trener dao. Košarkaši iz Gruda su bolje odigrali prvo poluvrijeme u kojem su vodili cijelo vrijeme i na kraju prvog dijela imali su prednost od 7 poena (42-35). U nastavku dolazi do preokreta u kojem značajnu ulogu odigravaju Ivica Širić i Ante Ramljak koji uz Ivu Begića i Milana Kesera donose pobjedu Posušju. U subotu kreće doigravanje za ulazak u prvu ligu BiH a KK Posušje na svome parketu igra sa ekipom Viteza.