HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

30.01.2011., nedjelja

Rezultati mlađih kategorija iz Stoca

U subotu je KK Posušje gostovalo sa kadetima i predkadetima u Stocu gdje su zabilježili polovičan uspijeh. Kadeti su ubilježili pobjedu dok su predkadeti tijesno izgubili u završnici utakmice.

KK POSUŠJE-KK LIVNO 81-72

Posušje je u XII kolu lige HB na svom parketu teže nego što se očekivalo pobjedilo vrlo dobre goste iz Livna. Posušje je na početku susreta povelo rezltatom 7-2 ali uporni gosti tricama Periše i Dronjića odrzavaju priključak i prvu četvrtinu završavaju u svoju korist 23-24. U drugoj četvrtini ekipe se izmjenjuju u vodstvu, a na poluvrijeme se odlazi minimalnom prednošću domaćina 40-39.
U nastavku susreta stvari dolaze na svoje mjesto, gdje ekipa Posušja pravi osjetniju razliku i ima najveću prednost u susretu 72-56, da bi gosti završnicu odigrali bolje i do kraja smanjuju prednost na 9 poena razlike. Kod gostju najbolji su bili Dronjić (22), Dizdar (16) i Džepina (12) a kod domaćina Keser (22), Šljuka (15) pet trica i Begić (15)

POSUŠJE GSD Gledatelja 200
KK POSUŠJE - KK LIVNO 81-72 (23-24, 17-15, 19-11, 22-22 ) Suci: Križanac, Prskalo, Sesar
Posušje: Rezo 2, Ramljak 2, Šljuka 15, Jukić, Begić 15, Penava 4, Soldo, Mustapić 5, Đerek 4, Leko 9, Keser 22, Širić 3
Trener: R. Jurišić
Livno: Periša 11, Grabovac, Šarić, Dizdar 16, Kovač, Ojvan 8, Mandić, Vrdoljak 3, Semren, Dronić 22, Džepina 12
Trener: A. Džepina

- 15:26 - Komentari (1) - Isprintaj - #

24.01.2011., ponedjeljak

Pobjeda Posušja u derbiju KK Posušje-KK Grude 87-79

U derbiju XI kola lige HB u Posušju ekipa KK Posušje je nadigrala ekipu Gruda. Gosti bolje otvaraju ovaj susret i zonskom obranom i preciznim šutevima za tri poena ostvaruju prednost koja je sredinom druge četvrtina iznosila 15 poena (20-35). Ekipa Posušja pravi seriju 13-0 i smanjuje prednost (33-35) da bi pred kraj poluvremena tricom M. Vranješa i polaganjem Evića ekipa Gruda odlazi na odmor sa prednošću 35-45. U trećoj četvrtini nastupa potpuni preokret , domaćin na krilima veterana T. Mustapića (19) i najboljeg igrača susreta M. Kesera (26) koji uz pomoć I. Begića (21) donose rezultatsku prednost ekipi Posušja (59-56). U zadnjoj četvrtini domaćin znalački zadrzava prednost i rutinski privodi utakmicu kraju.Kod gostiju dobro su odigrali Škegro (16) i Šakota (19), dok kod domacina uz već spomenuti trojac bolji od ostalih bio je N. Šljuka (11).Ovom pobjedom ekipa KK Posušja ostaje sama na čelu lige HB.

POSUŠJE GSD Gledatelja 400.
KK POSUŠJE - KK GUDE 87-79 (16-23, 19-22, 24-11, 28-23 ) Suci: Kajan, Prskalo, Knezović
Posušje: Rezo, Ramljak, Šljuka 11, Jukić, Begić 21, Penava 4, Vranješ, Mustapić 19, Đerek 3, Leko 2, Keser 26, Širić 1.
Trener: Robert Jurišić
Grude: I. Ević 8, L. Vranješ, Z. Ević, Vrdoljak, M. Vranješ 14, Jelčić 11, Andrijanić, Palac, Barać 11, Šakota 19, Škegro 16, Brzica.
Trener: Goran Jelčić

- 14:34 - Komentari (5) - Isprintaj - #

19.01.2011., srijeda

Najava utakmice:KK Posušje-KK Grude.Subota 22.01. u 19:00 h

U XI kolu Lige Herceg-Bosne ekipa Posušja dočekuje goste iz Gruda. Ekipe Posušja i Gruda dijele prvu poziciju u ligi HB sa po jednim porazom u dosadašnjem dijelu prvenstva , pa je ovo derbi prvog djela lige. Ovom putem pozivamo sve vjerne navijače i ljubitelje sporta da u sto većem broju dođu i podrže KK Posušje u još jednoj pobjedi. Susret se igra u subotu sa početkom u 19:00 h
- 10:40 - Komentari (3) - Isprintaj - #

18.01.2011., utorak

Liga mlađih kategorija

Posušje je ovoga vikenda ugostilo ekipu Brotnja iz Čitluka u sklopu petog kola lige mlađih kategorija i zabilježilo sve tri pobjede.U prvoj utakmici predkadeti Posušja su pobjedili vršnjake iz Čitluka rezultatom 63-46. Kadeti su imali najlakši posao i zabiljezili uvjerljivu pobjedu, dok je trća utakmice bila najzanimljivija i rezultatski izjednačena do smoga kraja. Zadnju četvrtinu juniori Posušja su dobili sa 20-4, i na kraju slave rezultatom 70-54.
JUNIORI
KK Posušje - KK Brotnjo 70-54 (14-17,20-16,16-17,20-4) Suci; Lovrić, Ćavar
Posušje;Soldo 4,Ramljak 23,Kevilj 2, Širić 13, Jukić 10, Lebo 8, Begić, Grančić 2, Matković, Nenadić 8, Penava
Brotnjo; Šarac 2, Ivanković 7, Škegro, Stojić 7, Kordić 15, Volarić 7, Barbarić 16, Zubac, Raguž, Prskalo
Trener: J. Dugandžić
KADETI
KK Posušje - KK Brotnjo 91-47 (31-4,16-10,23-13,21-20) Suci:Lovrić,Ćavar
Posušje:Begić 16, Ramljak 6, Širić 17, Penava, Lebo 11, Karačić 15, Grančić 8, Jukić 6, Šušak 2, P. Bešlić 10
Trener: S. Rezo
Brotnjo: Raguž 2, Prskalo 4, I. Ivanković 2, I. Buljan 2, T. Buljan, Zubac 12, M. Buljan 5, Zovko 9, B. Ivanković, Buntić 1, Šaravanja 10
Trener: I. Buntić
PREDKADETI
KK Posušje - KK Brotnjo 63-46 (19-7,16-8,14-15,14-16) Suci:Lovrić, Ćavar
Posušje: Bakula, A. Mitar 10, K. Bago, Martić, P. Bago 4, M. Širić, I. Širić2, M. Mitar, Lončar 6, A. Ramljak 26, Šušak 13, J. Ramljak 2
Trener: M. Karoglan
Brotnjo: Buljan, Ivanković, Barbarić 9, Panović 17, Ćavar 13, Zubac, Cvitanović, Rotim 4

- 10:52 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Rezultati mladih kategorija iz Mostara

KK Posušje je gostovalo u Mostaru sa mladima i odigralo tri utakmice u kojima su zabiljezeni sljedeci rezultati.