HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

24.01.2011., ponedjeljak

Pobjeda Posušja u derbiju KK Posušje-KK Grude 87-79

U derbiju XI kola lige HB u Posušju ekipa KK Posušje je nadigrala ekipu Gruda. Gosti bolje otvaraju ovaj susret i zonskom obranom i preciznim šutevima za tri poena ostvaruju prednost koja je sredinom druge četvrtina iznosila 15 poena (20-35). Ekipa Posušja pravi seriju 13-0 i smanjuje prednost (33-35) da bi pred kraj poluvremena tricom M. Vranješa i polaganjem Evića ekipa Gruda odlazi na odmor sa prednošću 35-45. U trećoj četvrtini nastupa potpuni preokret , domaćin na krilima veterana T. Mustapića (19) i najboljeg igrača susreta M. Kesera (26) koji uz pomoć I. Begića (21) donose rezultatsku prednost ekipi Posušja (59-56). U zadnjoj četvrtini domaćin znalački zadrzava prednost i rutinski privodi utakmicu kraju.Kod gostiju dobro su odigrali Škegro (16) i Šakota (19), dok kod domacina uz već spomenuti trojac bolji od ostalih bio je N. Šljuka (11).Ovom pobjedom ekipa KK Posušja ostaje sama na čelu lige HB.

POSUŠJE GSD Gledatelja 400.
KK POSUŠJE - KK GUDE 87-79 (16-23, 19-22, 24-11, 28-23 ) Suci: Kajan, Prskalo, Knezović
Posušje: Rezo, Ramljak, Šljuka 11, Jukić, Begić 21, Penava 4, Vranješ, Mustapić 19, Đerek 3, Leko 2, Keser 26, Širić 1.
Trener: Robert Jurišić
Grude: I. Ević 8, L. Vranješ, Z. Ević, Vrdoljak, M. Vranješ 14, Jelčić 11, Andrijanić, Palac, Barać 11, Šakota 19, Škegro 16, Brzica.
Trener: Goran Jelčić

- 14:34 - Komentari (5) - Isprintaj - #