HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

28.11.2010., nedjelja

KK Posušje - KK Tomislav 99:61

U VI U VI kolu Lige kolu Lige Heceg-Bosne ekipa Posušja je lagano svladala goste iz Tomislava rezultatom 99:61. Domaćini su na samom početku susreta agresivnom igrom dotukli goste te prvi period igre dobili sa 33:13. U nastavku nešto bolja igra Tomislava ali najviše zahvaljujući lošom odbranom domaćina , te koševima najboljeg igrača gostiju Radoša (17) uspijevaju odrzati minus od 20 poena te rezultatom 51:31 završava prvo poluvrijeme. U drugom dijelu utakmice momci Roberta Jurišića ubacuju u drugu brzinu , te odličnom igrom Begića , Leke uspijevaju dotući protivnika i dignuti rezultat na plus 35. Do kraja utakmice rezultat je se laganio samo povećavao bez obzira što je trener Jurišić uveo svoje mlade snage od kojih je se najviše istakao Širić (11) i Ramljak (9) .
U sljedećem kolu Posušje gostuje u Mostaru kod neugodne ekipe Zrinjskog II od kojeg smo u pripremnim utakmicama već gubili.

POSUŠJE. GSD, Gledatelj 500, KK Posušje - KK Tomislav 99:61 (33:13, 18:18, 27:12, 21:18) Suci: Nenadić, Lovrić, Jurić

Posušje: Širić 11, Ramljak 9, Šljuka 10, Jukić 3, Begić 26, Penava 3, Vranješ, Mustapič 4, Derek, Leko 21, Keser 12, Nenadić
Trener: R.Jurišić

Tomislav: Čuić, Prskalo, Rezo 11, Radoš 17, Vidović 8, Mašić, Kraljević, Ivanković 9, Mioč 3, Parlov, Baković 13, Vidović
Trener: P. Parlov

- 09:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #

22.11.2010., ponedjeljak

Cure lagano do pobjede u Mostaru! ŽKK ZRINJSKI : ŽKK POSUŠJE 29 : 72

Ovog vikenda je odigrano 2.kolo Lige Herceg-Bosne za Žene.ŽKK Posušje je svladalo ekipu Zrinjski 2010. Na samom početku nase cure su krenule agresivno i odlucno u utakmicu što je rezultiralo vodstvom u prvoj četvrtini (9:20)! U drugoj četvrtini naće kosarkasice su nastavili u istom ritmu te su na odmor otisle s rezultatom (17:39) i već u prvom poluvremenu su opravdali ulogu favorita.Nastavak utakmce su naše cure otvorile malo lošije,ali su ipak ostvarile prednost i u tom periodu igre (9 :12). U zadnjoj četvrtini je trener Mario Karoglan izveo kombinirani sastav u glavnom sastavljen od mlađih igračica koje su odlicno iskoristile svoju šansu,te posljednju čertvrtinu stvorili prednost od 18 razlike (3:21) što je rezultiralo konačnom pobjedom 29:72! Kod domaćina su se istakle Katarina Pavlović (10 )i Andrea Pavlović sa (8) poena, kod ŽKK Posušje su se istakle Melanie Budimir (19), Ana Bešlić(16),Marija Penava (11) i Ana Ramljak (11) ! S ovom pobjedom ŽKK Posušje je zasjelo na prvo mjesto lige H-B !

Mostar, dvorana Đački dom, gledatelja 50. ŽKK Zrinjski 2010 : ŽKK Posušje 29 :72 (9 : 20, 8 :19, 9:12, 3:21)
Suci : Prskalo, Mišura

ŽKK ZRINJSKI 2010 :Filipović, Perić, Ćorluka 2, Petrić 4, Ravlić, Rašić M. 3, Rezo 2, Drinova, Pavlović K. 10, Kolovrat, Rajić, Pavlović A. 8
Trener : Nikolina Mustapić

ŽKK POSUŠJE :A.Jurišić , A.Ramljak 3, Bakula 4, Begić, Lončar, Galić 4, I.Jurišić 5, Budimir 19, Bešlić 16, Penava 11, Čamber, Ramljak 11.
Trener : Mario Karoglan

- 11:43 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Poraz u Vitezu..... KK Vitez - KK Posušje 67:64

U V kolu lige Herceg-Bosne ekipa Posušja je pretrpjela prvi poraz u sezoni i to od izravnog konkurenta za ulazak u prvu ligu BiH ekipe Viteza. U utakmici koja je bila neizvijesna do samoga kraja u kojoj su se izmijnjivala vodstva sa obe strane, ipak je domaćinska ekipa Viteza ovaj put izvukla deblji kraj te a kraju slavila sa 3 koša prednosti. Ekipa Posušja je bolje ušla u susret , zonskim presingom su odmah napravili seriju od 9:2 da bi trener domaćih Pandza zvao time out , što je domaćine vratilo u susret koševima najboljeg igrača susreta Krizanovića i odličnoga Palavre za kojih igrači Roberta Jurišića nisu imali riješenje. U nastavku susreta utakmica izijednačena uz dosta promasaja sa obe strane i grubu igru što je rezultiralo dosta osobnih pogrešaka sa obe strane . U drugom poluvrijemenu igra Posušja se raspada te Vitezani preuzimaju incijativu
i uspijevaju prijeći u lagano vodstvo što su uspijeli zadrzati do samog kraja . Moramo spomenuti da je Posušje imalo priliku za pobijedu ali preko 10 promašenih slobodnih bacanja u zadnjoj četvrtini i lošoj igri nisu uspijeli slomiti raspolozenog protivnika.

Vitez, GSD , Gledatelja 600 KK Vitez - KK Posušje 67:64 (15:23, 20:14, 15:9, 17:18) Suci: Drmić, Stapić, Lovrić

Vitez: Blaškan 3, Mlakić, J.Šero 2, I.Šero 12, Smajlović, Krizanović 19, Ivanković, Frljić, Šimić 2, Hajder 10, Palavra 19, Biogradlija
Trener: Josip Pandza

Posušje: Rezo 11, Ramljak, Jukić, Šljuka 14, Begić 10, Penava 6, Vranješ, Mustapić 4, Derek, Leko 6, Keser 13, Nenadić
Trener: Robert Jurišić

- 11:06 - Komentari (1) - Isprintaj - #

14.11.2010., nedjelja

ŽKK Posusje otvorilo sezonu pobjedom

ŽKK Posušje je startalo s pobjedom u novoj sezoni protiv favoriziranih lanjskih pobjednica Lige Herceg-Bosne ekipe Violete iz Livna! Domaće košarkašice su otvorile utakmicu agresivnom i jakom obranom što je rezultiralo vodstvom u prvoj četvrtini 18:9! Druga četvrtina je išla istim tokom te su domaće košarkašice na odmor otišle s prednošću od 20 koševa razlike (40 : 20). U drugom poluvremenu trener ŽKK Posušje Mario Karoglan je dao šansu mlađim košarkašcama što su one odlično iskoristile i održavale spomenutu prednost tijekom drugog poluvremena ! Kod domaće ekipe su se istakle M Budimir sa 28 poena. a uz nju su dobru partiju pokazale M.Penava, I.Jurišić i A.Ramljak ! Kod gostiju su se istakle S.Velić, LJ.Vuletić i M.Krišto ! ŽKK Posušje je tako ostvarilo pobjedu lakše nego što je očekivano!

G.S.D POSUŠJE GLEDATELJA:150 ŽKK POSUŠJE-ŽKK VIOLETA LIVNO 65:42 (18:9, 22:11, 15:8, 10 : 14) Suci: D.Ćorić i V.Rotim

ŽKK POSUŠJE : Petric 2, Bakula, Brgić 3, Bešlić 2, Ramljak, I.Jurišić 4, Budimir 28, A.Jurišić, Penava 14, Čamber, A.Ramljak 10
Trener: Mario Karoglan

ŽKK VIOLETA LIVNO : Bolotin, Velić 15, Mehmedov, Mihaljević, M.Mihaljević, Krišto 12, Janković, Triso, Puskar ,Milak 2 , Vuletić 13
Trener: Edo Doračić

- 17:59 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Lagano do pobijede.. KK Posušje - KK Busovača 78:60

U VI kolu Lige Herceg-Bosne Posušje je upisali i četvrtu pobijedu za redom od isto odigranih susreta i tako osatala vodeća momčad u Ligi. Zuti su susret otvorili agresivno sa sto posto snage i odma na početku napravili seriju od 7:0 , da bi prva četvrtina završila 30:11 . U nastavku trener Jurišić pomladuje ekipu , gosti lagano smanjuju razliku ali posuška mladost nije dala da se rezultat spusti ispod 20 razlike. U drugom poluvrijemenu posušje je laganim tempom krenula u nastavak i odrzavala prednost koju je stekla u prvom dijelu susreta , tek u zadnjoj četvrtini gosti iz Busovače su pokazali nešto bolju igru te uspili dobiti taj dio utakmice i smanjiti konačni rezultat na -18 koševa razlike. Kod domaće ekipe Posušja opet je se istakako kapetan Begić sa 22 koša te Leko koji je dodao 11 poena. Kod gostiju bolji od drugih su bili Bambur 12 i Šabanović 11 poena.
U petom kolu će se odigrati derbi Lige u kojem Posušje ide u goste ekipi iz Viteza koji je vijerovatno direktni konkurent za ulaz u prvu Ligu Bosne i Hercegovine.

Posušje, Gradska sportska dvorana, Gledatelja 500 KK Posušje - KK Busovača 78:60 (30:11, 19:14, 18:15, 11:20) Suci: Kajan , Sesar, Ivanković

Posušje: Rezo 2, Ramljak 6, Šljuka 6, Jukić 2, Begić 22, Penava 6, Vranješ, Mustapić 7, Derek 6, Leko 11, Keser 8, Soldo 2

Busovača: Keranović 4, Brnada 8, Petrović, Šabanović 11, Katava 9, M. Štrbac 8, Štrbac, I.Petrović, Marić 8, Bambur 12
Trener: J.Krizanović

- 09:57 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.11.2010., četvrtak

Počinje sezona I Lige Herceg-Bosne za Žene.... ŽKK Posušje - ŽKK Livno Nedjelja 14.11. u 16.00 sati

Sljedeći vikend počinje nova sezona prvenstva Herceg-Bosne za žene , u kojem će se takmičiti i naše cure. Već u prvom kolu će se predstaviti Posuškoj publici kada nam u goste dolazi ekipa ženskog košarkaškog kluba iz Livna. Nadamo se da će naše cure dobrom predstavom doći do prvih bodova te tako otvoriti sezonu pobijedom, ali isto tako bi bilo lijepo kada bi imale potporu tribina te vas sve pozivamo da dođete na ovaj susret i podržite naše mlade cure.
Ponavljamo utakmica se igra u NEDJELJU 14.11. u 16.00 sati.

- 21:13 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Najava utakmice: KK Posušje - KK Busovača Subota 13.11. u 19.00 sati

U IV kolu Lige Herceg-Bosne ekipa Posušja dočekuje goste iz Busovače i tako pokušati pobijediti i u četvrtom susretu za redom i zadržati vodeću poziciju na tablici. Busovača koja se nalazi pri samom dnu tablice u ligi , ne bi trebao biti težak protivnik raspoloženoj ekipi Posušja koja ove sezone još ne zna za poraz. Ipak kako doznajemo trener Jurišić je izjavio da neće podcijeniti niti jednog protivnika te da će u susret ući sa maksimalnom ozbiljnošću da bi izborio nove bodove za svoju momčad, i da se nada potpori sa tribina kao i u dosadašnjim susretima.
Tako u ime kluba pozivamo sve naše vijerne navijače i ljubitelje sporta da dođu u SUBOTU 13.11. u 19.00 sati , i da pođrže žute u ovom susretu.

- 20:58 - Komentari (0) - Isprintaj - #

07.11.2010., nedjelja

Posušje nastavlja sa pobijedama... KK Kiseljak - KK Posušje 56:74

U III kolu Lige Herceg-Bosne Posušje nastavlja pobijednički niz a u Subotu je pao i Kiseljak kojeg su momci Roberta Jurišića bez velikih napora pobijedili i tako došli do prve pozicije u Ligi. Utakmica je počela izijednačeno , momčadi su se izmijenjivali u vodsvu da bi prva četvrtina završila minimalnim vodstvom gostiju. U nastavku susreta naši su čvršćom obranom uništili domaćine koji su u drugoj četvrtini zabili samo jedan poen dok je Posušje sedamnaest. U drugom poluvrijemenu je sve već bilo i riješeno samo je pitanje bilo sa koliko će razlike Posušje pobijediti. U jednom je momentu bilo i 30 razlike ali tada trener Jurišić uvodi pomladak kojeg je domaća momčad iskoristila i smanjila vodstvo ipak utakmica je završila sa +18 za Posušje kojima je to trća pobijeda za redom i prvo mjesto na tablici. Moramo spomenuti Begića 21 ,koji je odugrao odličnu utakmicu pa zatim Leku 10 i odličnoga veterana Danijela Rezu..

KISELJAK, Gradska sportska dvorana, KK Kiseljak - KK Posušje 56:74 (15:16, 1:17, 18:23, 22:16) Suci: Ćorić, Kajan i Knezović

Kiseljak: Smajlović, Biščević, Mutap 2, Čondrić 5, Dejtić 4, Jurić 12, Bencun, Đelil, Oroz 17, Marković, Nikolić 16, Jokić
Trener: F. Cvitan

Posušje: Rezo 10, Ramljak 2, Jukić, Šljuka 6, Begić 21, Penava 7, Vranješ, Mustapić 6, Đerek 5, Leko 10, Keser 7, Širić
undefined
- 19:49 - Komentari (0) - Isprintaj - #

KK Posušje - KK Široki II 70:62

U II Kolu Lige Herceg-Bosne ekipa Posušja je na domaćem parketu uspijela doći do očekivane pobijede protiv mlade i perspektivne ekipe Širokog II. Pobijeda iako očekivana nije došla olako jer ove sezone ekipu Širokog II vodi iskusni Jakša Vulić koji je odlično pripremio i vodio svoju ekipu, što se i rezultatski može primjetiti. U našoj ekipi su se najviše istakli mladi kapetan Begić (19), Leko (11) te ovogodišnje pojačanje iskusni Milan Keser koji je dodao (13) poena. Kod ekipe gostiju naj više su pokazali Leko 16 i Bošnjak 12 poena.

POSUŠJE, Gradska sportska dvorana. KK Posušje - KK Široki II 70:62 (14:10, 17:18, 26:17, 13:17) Gledatenja 350 , Suci: Ćorić, Kajan, Vlaho

Posušje: Rezo 4, Ramljak, Šljuka 5, Jukić, Begić 19, Penava 6, Vranješ, Mustapić 5, Đerek 6, Leko 11, Keser 13

Široki II : Penavić, Soldo , Pavlović 3, Babić 7, Bubalo 6, Topalović 9, Leko 16, Škrobo 1, Ivišić, Galić 8, Barać, Bošnjak 12
Trener: Jakša Vulić