HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

14.11.2010., nedjelja

Lagano do pobijede.. KK Posušje - KK Busovača 78:60

U VI kolu Lige Herceg-Bosne Posušje je upisali i četvrtu pobijedu za redom od isto odigranih susreta i tako osatala vodeća momčad u Ligi. Zuti su susret otvorili agresivno sa sto posto snage i odma na početku napravili seriju od 7:0 , da bi prva četvrtina završila 30:11 . U nastavku trener Jurišić pomladuje ekipu , gosti lagano smanjuju razliku ali posuška mladost nije dala da se rezultat spusti ispod 20 razlike. U drugom poluvrijemenu posušje je laganim tempom krenula u nastavak i odrzavala prednost koju je stekla u prvom dijelu susreta , tek u zadnjoj četvrtini gosti iz Busovače su pokazali nešto bolju igru te uspili dobiti taj dio utakmice i smanjiti konačni rezultat na -18 koševa razlike. Kod domaće ekipe Posušja opet je se istakako kapetan Begić sa 22 koša te Leko koji je dodao 11 poena. Kod gostiju bolji od drugih su bili Bambur 12 i Šabanović 11 poena.
U petom kolu će se odigrati derbi Lige u kojem Posušje ide u goste ekipi iz Viteza koji je vijerovatno direktni konkurent za ulaz u prvu Ligu Bosne i Hercegovine.

Posušje, Gradska sportska dvorana, Gledatelja 500 KK Posušje - KK Busovača 78:60 (30:11, 19:14, 18:15, 11:20) Suci: Kajan , Sesar, Ivanković

Posušje: Rezo 2, Ramljak 6, Šljuka 6, Jukić 2, Begić 22, Penava 6, Vranješ, Mustapić 7, Derek 6, Leko 11, Keser 8, Soldo 2
Trener: R.Jurišić

Busovača: Keranović 4, Brnada 8, Petrović, Šabanović 11, Katava 9, M. Štrbac 8, Štrbac, I.Petrović, Marić 8, Bambur 12
Trener: J.Krizanović

- 09:57 - Komentari (0) - Isprintaj - #