HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

30.03.2010., utorak

U veličanstvenoj atmosferi u Čitluku derbi Brotnju.....

U XVIII kolu Lige Herceg-Bosne U Čitluku je odigrana definitvno daleko naj bolja utakmica u dosadašnjem dijelu prvenstva imeđu domaćinske ekipe Brotnja i Posušja.
Brotnjo je otvorilo otakmicu onako kako su i priželjkivali , poveli su sa 6:0 , ali gosti uzvraćaju preko iskusnog i ponjboljeg igrača Mustapića te poravnavaju rezultat na 18:18, da bi Buhač zaključio prvu četvrtinu sa 21:18 za domaćine.
U nastavku utakmice gosti prave seriju 4:0 te dolaze u prednost 22:21. Nošeni na leđima preko 400 vijernih navijača ekipa Posušja je preko tandema Rezo-Čutura stalno održavala rezultat u neizvjesnosti, te ekipa Brotnja odlazi na poluvrijeme sa minimalnom prednošću 35:34.
U drugom dijelu utakmice isti dvojac donosi prednost od +4, tada trener Zelenika zove time-out, što je njegova momčad i iskoristila te pravi seriju od 7:0. Otpor gostujuće ekipe je se tek slomio pred sami kraj utkmice gdje je se primjetio umor na cijeloj petorci trenera Roberta Jurišića.
Moramo spomenuti i pohvaliti odlične navijače Posušja "žute mrave", koji su se u velikom broju odazvali na ovaj spektakl te sa svojim navijanjem i korektnošću održali sportsku lekciju navijačima Brtonja takozvanima Grdanima. Idući susret Posušje igra pred svojim navijačima za dva tjedna, kada bi u Posušju trebala gostovati ekipa Rame.

ČITLUK. Gradska sportska dvorana. Gledatelja 900. Brotnjo - Posušje 79:70 (21:18, 14:16, 26:21, 18:15) Suci: Obradović, Okuka, Drmić

Brotnjo: Barbarić, Grbavac, Rubin 6, Volarić, Lesko 25, Brečić 19, Ćorić, Buntić 2, Kordić, Buhač 15, Planinić 12, Bevanda
Trener: N.Zelenika
Posušje: Rezo 14, A.Ramljak, Čutura 12, Jukić, Begić 11, J.Penava 2, M.Ramljak 12, Mustapić 19, Vranješ, I.Ramljak, I.Penava
Trener: R.Jurišić

- 11:36 - Komentari (8) - Isprintaj - #