HRVATSKI KOŠARKAŠKI KLUB POSUŠJE

01.04.2012., nedjelja

KK Posušje bolje od Gruda... KK POSUŠJE - KK GRUDE 89-78

Košarkaši Posušja su u derbiju XVII kola prve lige HB pobjedili ekipu Gruda . Ovom pobjedom Posušje je osiguralo drugu pozicju pred nastupajuće doigravanje za ulazak u prvu ligu BiH. Posušje svoju prednost u visini dobro koristi na ovoj utakmici i preko Šakote i Vlajčića u prvom i Mustapića u drugom poluvremenu stvaraju prednost koja je tijekom cijelog susreta bila na strani domaćina. Ekipa Gruda je na ovoj utakmici imala dosta dobar postotak ubačaja za tri poena i sa 11 pogođenih trica koliko toliko održavala rezultatsku neizvjesnost ali za neki preokret nisu imali snage. Kod Posušja dobro su odigrali Rezo,Penava i spomenuta trojka visokih igrača , dok je kod Gruda najbolji bio T. Vranješ.

Posušje, GSD. Gledatelja 150
Suci , Prskalo, Vlaho, Rotim

KK POSUŠJE - KK GRUDE 89-78
(23-19, 27-19, 20-24, 20-16)

Posušje, Rezo 16, Begić 7, Jukić, Širić 2, Ramljak, Leko, Penava 10, Vlajčić 11, Mustapić 19, Đerek, Nenadić, Šakota 24
Trener, T. Mustapić

Grude, T. Vranješ 19, Leko,10, Palac 2, Bizaca 4, Vrdoljak, M. Vranješ 2, Pezer, Andrijanić 11, Galić 10, Šušak 18, N. Vranješ 2
Trener, A. Lončar

- 14:12 - Komentari (0) - Isprintaj - #

25.03.2012., nedjelja

Pobjeda Posušja u Rami KK RAMA - KK POSUŠJE 70-95

U XVI kolu prve lige HB KK Posušje je ostvarilo još jednu pobjedu, ovaj put su bili bolji od KK Rama iz Rame.Ovom pobjedom KK Posušje je osiguralo drugu poziciju pred ligu 4 .Utakmicu su obilježila dva različita poluvremena gdje je Posušje dominiralo u prvom a domaća ekipa Rame je bolje odigrala drugo poluvrijeme i uspjela ublažiti visoku prednos gostiju iz Posušja.Od samog početka košarkaši Posušja boljom igrom stvaraju prednost koja na kraju prve četvrtine iznosi 16-27.Drugu četvrtinu Posušje nastavlja u istom ritmu i preko najboljeg igrača utakmice I. Širića koji je postigao 36 poena puni koš domaćina i na poluvrijeme odlaze sa visokom prednošću od 37 koševa prednosti.(22-59). U nastavku susreta oba trenera daju šansu svim igračima što domaćin koristi i ublažuje prednost i spašava se od visokog poraza.Kod Posušja pored Širića dobro su odigrali Rezo i Begić, dok su kod domaćina najbolji bili Nikolić i Brekalo.

RAMA GSD, Gledatelja 100
Suci, Stapić, Vlaho Sesar
KK RAMA - KK POSUŠJE 70-95
(16-27, 6-32, 26-20, 22-16)
Rama, P. Zelenika 1, Biloš 7, Habibija 2, R. Zelenika, Čilaš 5, Brekalo 18, Grozdić 12, Nikolić 19, Topić 2, Knježević, Burić 2, Kmetaš 2
Trener, I. Vukoja
Posušje, Rezo 14, Begić 8, Jukić, Širić 36, Ramljak, Lovrić, Penava 7, Vlajčić 8, Mustapić 8, Nenadić 5, Šakota 9

- 13:17 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.03.2012., nedjelja

KK KISELJAK - KK POSUŠJE 61-88

KK Posušje je u XIV kolu lige HB zabilježilo pobjedu na gostovanj kod dobre ekipe Kiseljaka.Sama utakmica je prošla u izjednačenoj borbi što se nebi moglo zaključiti po krajnjem rezultatu. Utakmica je rješena u zadnjoj četvrtini koju su gosti iz Posušja uvjerljivo dobili rezultatom 13-34.Posušje bolje otvara utakmicu i u prvoj četvrtini ostvaruje prednost od 9 poena.Druga četvrtina donosi malo opuštanje Posušja što domaćin koristi i preko svog najboljeg igrača Oroza smanjuje prednost i na odmor se odlazi sa plus 5 za KK Posušje.Početkom drugog poluvremena Kiseljak dolazi do izjenačenja, što je razbudilo goste koji u završnici treće četvrtine ostvaruju prednos koju u već spomenutoj zadnjoj četvrtini samo povećavaju i na kraju uvjerljivo pobjeđuju.U ekipi Posušja petorka Rezo ,Begić,Širić,Mustapić,Vlajčić dobro je odigrala cijeli susret, treba još spomenuti Šakotu najraspoloženijeg strijelca i Jukića koji je sve svoje poene dao u drugom poluvremenu. Kod Kiseljaka najbolji su bili Oroz i Jurić.

Kiseljak, GSD Gledatelja 200
Suci. Lovrić, Prskalo, Ivanković
(17-26, 17-13, 14-15,13-34)
KISELJAK Šilić, Biščević 8, Mutap 2, Čondrić 7, Bejtić, Jurić 15, Kristić, Drpljanin, Oroz 23, Vujačić 4, Kučuk 2, Bilić
Trener, F. Cvitan
POSUŠJE Rezo 9, Begić 8, Jukić 10, Širić 19, Polić, Lovrić, Vlajčić 10, Ramljak, Mustapić 10, Đerek, Nenadić, Šakota 22

- 15:28 - Komentari (1) - Isprintaj - #

25.02.2012., subota

KK POSUŠJE - KK BUSOVAČA 78-65

U XII kolu prve lige HB KK Posušje je ugostilo ekipu Busovače i teže od očekivanog pobjedilo rezultatom 78-65.Košarkaši Posušja su prelomili utakmicu u trećoj četvrtini u kojoj su stvorili prednost od 12 poena što su do kraja sačuvali . Prvo poluvrijeme je prošlo u izjednačenoj borbi. Posušje bolje otvara susret i koševima Jukića i Šakote ostvaruje prednost od 6 poena (10-4). Nastavak susreta donosi bolju igru Busovače koja stiže prednost i prelazi u vodstvo i prvo poluvrijeme završava sa pola koša prednosti (36-37).U trećoj četvrtini Posušje boljom igrom odlazi na plus 12 i rješava pitanje pobjednika. Pored Jukića i Šakote dobro su odigrali Širić, Mustapić i Begić a kod gostiju najbolji su bili Jezildžić i Brnada.

(20-21, 16-16,25-12, 17-16)
Posušje, GSD. Gledatelja 300
Suci, Miličević,Marić,Grbavac

KK POSUŠJE, Rezo 3,Begić 8, Jukić 7, Širić 17, Polić, Vlajčić, Penava,A. Ramljak 1, Mustapić 16, Đerek, P.Ramljak, Šakota 26

KK BUSOVAČA, Brnada 13, Biogradlija 6, Dizdarević, Mihaljević, Lovrić 3, Marić 11, Karanović 5, Katava, Jezildžić 17, Gudelj 10
Trener, J. Križanović

- 13:04 - Komentari (0) - Isprintaj - #

10.02.2012., petak

Posušje zamrznuto na -15

Uvjerljiva pobjeda gostiju iz Širokog.

U okviru 10. kola A1 Košarkaške lige Herceg - Bosne košarkaši Posušja izgubili su pred svojim navijačima od susjeda iz Širokog Brijega, Širokog II rezultatom 48-63. Ovo je bio neočekivan i neugodan poraz naših košarkaša.http://www.radioposusje.ba/sport/1254-a1-koarkaka-liga-h-b-posuje-zamrznuto-na-15.html

- 12:21 - Komentari (0) - Isprintaj - #

18.12.2011., nedjelja

KK POSUSJE - KK LIVNO 64 - 45

KK Posušje je u zadnjem kolu prvog dijela prvenstva HB ugostila ekipu Livna i u jednoj tvrdoj utakmici sa malo koševa ostvarilo pobjedu .Posušje bolje otvara utakmicu i u prvoj četvrtini ostvaruje prednost od 13 poena razlike. Nastavak susreta donosi izjednačeniju igru, gosti zonskom obranom ne dopuštaju domaćinima da naprave veću razliku i sve do zadnje tri minute imaju zaostatak od 10 poena, kada domaći kapetan D. Rezo sa šest uzastopni koševa rješava pitanje pobjednika i donosi pobjedu domaćoj ekipi.Pored Reze kod Posušja dobro su odigrali Penava i Šakota dok je kod Livna najbolji bio Džepina.

Posušje GSD
Gledatelja 100
Suci, Nenadić, Jurić, Ćavar
KK POSUŠJE - KK LIVNO 64-45
(22-9, 13-14, 10-12, 19-10)
Posušje, Rezo 17, Begić 3, Jukić, Širić7, Soldo, Penava 12, Grančić, Mustapić 6, Đerek 4, Nenadić 2, Šakota 13
Trener, R. Jurišić
Livno, Barać, Šarić, Dizdar 5, Vidović, M. Džepina, Mandić 7, Pavić 3, Krišto 6, Dronjić 9, A.Džepina 15
Trener, A. Džepina

- 13:07 - Komentari (0) - Isprintaj - #

12.12.2011., ponedjeljak

Neočekivani poraz Posušja... KK Grude - KK Posušje 69-65

KK Posušje je u VIII kolu lige HB izgubilo u derbiju kola od ekipe Gruda.Poslije dobrog nastupa u kupu BiH očekivala se pobjeda u Grudama . Posušje je dobro otvorilo utakmicu i na poluvremenu imali prednost 29-38. U nastavku potpuno druga slika borbeni Gruđani preciznim šutevima za tri poena sustižu prednost Posušja i u tjesnoj završnici koševima L. Vranješa rješavaju susret u svoju korist. Kod Gruda dobro su odigrali Šušak i L Vranješ dok su kod Posušja bolji od ostali bili Šakota i Mustapić.

Grude GSD
KK GRUDE - KK POSUŠJE 69 - 65
(17-16, 12-22, 24-17, 16-10)
Grude, T: Vranješ 6, Leko 8, Palac 4, Brzica 5, Vrdoljak, M. Vranješ 9, L. Vranješ15, Andrijanić 7, Šušak 15, Pezer
Posušje, Rezo 6, Begić 3, Jukić, Širić 8, Soldo, Lovrić, Penava 4, Polić, Mustapić 15, Đerek 9, Nenadić 3, Šakota 17

- 11:28 - Komentari (0) - Isprintaj - #

08.12.2011., četvrtak

Posušje namučilo Mladost .... KK POSUŠJE - KK MLADOST 68-73

U osmini finala Kupa Bosne i Hercegovine KK Posušje je na svome terenu ugostio ekiu Mladosti iz Mrkonjić Grada i pružlio snažan otpor favoriziranom prvoligašu.Posušje je bolje otvorilo susret i kontroliralo rezultat sve do kraja treće četvrtine kada iskusniji gosti koriste umor i izlazak sa parketa zbog osobnih grešaka domaćeg kapetana Reze i sa tri vezane trice smanjuju prednos koja je u jednom trenutku bila nestvarnih 17 razlike za domaćina.Košarkaši Posušja su odigrali vrhunske tri četvrtine u kojima su koševima Mustapića i Šakote stvarali i održavali prednost. Izlazak Reze tri minute do kraja treće četvrtine gosti koriste i vraćaju se u utakmicu. U zadnju četvrtinu se ulazi izjednačenim rezultatom što iskusniji gosti koriste i koševima Trikića i Kežića rješavaju pitanje pobjednika.Kod Posušja treba izdvojiti dobru igru cijele petorke Mustapić,Šakota ,Penava, Širić i Rezo dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Jovanović i Trikić.

Posušje, GSD
KK POSUŠJE - KK MLADOST 68-73
(19-13, 16-16, 13-19, 19-24)
Suci, Obradović, Marić, Drmić
Gledatelja, 400

KK Posušje, Rezo 10, Begić, Jukić, Širić 9, Soldo, Penava 11, Polić, Mustapić 22, Đerek, Nenadić 2, Šakota 14
KK Mladost, P. Jovanović 3, M. Jovanović 15, Radanović 2, Milošević 9, Lerić 6, Trikić 15, Vidović 4, Kežić 12, Velimirović 7, Ignjatović, Aleksić
Trener, G. Sladojević

- 13:01 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.12.2011., nedjelja

KK POSUŠJE - KK RAMA 87 - 72

KK Posušje je u VII kolu lige HB ugostilo ekipu iz Rame i poslije dobre igre u tri četvrtine pobjedilo sa 15 poena razlike. Posušje je samo u zadnjoj četvrtini odigralo malo lošije što gosti iz Rame koriste i dobrom igrom u tom periodu spašavaju se od uvjerljivog poraza.KK Posušje otvara dobro utakmicu i stvara prednost 9-0 koju do kraja četvrtine zadržava. U nastavku ta prednost raste pa je rezultat na poluvremenu 47-29.Treći period donosi još bolju i efikasniju igru Posušja , a rezultat te igre je najveća prednost na utakmici 77-42. Gostujuću ekipu iz Rame od teškog poraz spašava zadnja četvrtina koju su odigrali bolje od domaćina. Posušje je u svakoj od tri četvrtine imala jednog raspoloženog strijelca u prvoj je to bio J. Penava sa 9 poena, u drugoj K. Mustapić (11) a u trećoj A. Begić (13), dok u zadnjoj nitko nije bio raspoložen. Pored gore trojice navedeni u domaćpj ekipi dobri su bili Širić, Šakota i Rezo a u ekipi Rame bolji od ostalih bili su Čališ i Grozdić.
KK Posušje iduće srijede 7.12.na svom parketu u 1/8 finala Kupa BiH ugošćuje ekipu Mladosti iz Mrkonjić Grada , utakmica počima u 19:30 h .
KK POSUŠJE poziva sve svoje vjerne navijače da dođu i podrže svoj klub.

(27-20, 20-9, 30-13, 10-30)
Suci, Ćavar, Prskalo, Rotim
Gledatelja 200

KK Posušje, Rezo 9, Begić 15, Jukić, Širić 12, Maras, Soldo, Penava 13, Polić 1, Mustapić 19, Đerek 4, Grančić 3, Šakota 11
KK Rama, P. Zelenika 4, Biloš 3, N. Nikolić 9, R. Zelenika 4, Čališ 14, Brekalo 9, Grozdić 12, I. Nikolić 8, Habibija 2, Topić 3, Burić 4, Kmetaš

- 20:47 - Komentari (0) - Isprintaj - #

27.11.2011., nedjelja

Pobjeda KK POSUŠJA u Tomislavgradu.... KK TOMISLAV - KK POSUŠJE 65-90

Košarkaši Posušja su u sklopu VI kola lige HB ostvarili pobjedu kod ekipe iz Tomislavgrada.Od samog početka susreta gosti stvaraju prednost i do kraja poluvremena ostvaruju razliku od 27 poena prednosti (27-53) . Nastavak susreta donosi dosta izmjena i bolju igru Tomislava koji drugo poluvrijeme rješavaju u svoju korist (38-37). Kod Posušja najraspoloženiji su bili Šakota i Mustapić a kod Tomislava Radoš i Baković.

TOMISLAVGRAD, Gledatelja 100

KK TOMISLAV - KK POSUŠJE 65 - 90 Suci, Stapić, Lovrić, Kajan
(14-23, 13-30, 15-21, 23-16)

Tomislav: Parlov 4, Rezo 6, Radoš 21, Delać 4, Prskalo 3, Mašić 2, M. Baković, A. Baković 20, Đikić 5
Trener. D. Đikić
Posušje: Rezo 10, Begić, Jukić 2, Širić 12, Maras 5, Soldo 7, Penava 5, Polić, Mustapić 19, Đerek 5, Nenadić, Šakota 25
Trener: R. Jurišić

- 20:41 - Komentari (0) - Isprintaj - #

24.11.2011., četvrtak

KK POSUŠJE - KK KISELJAK 110-71

KK Posušje je u IV kolu lige HB na svom parketu ugostilo ekipu iz Kiseljaka i uvjerljivo pobjedilo.Od samog početka susreta Posušje dobrom obranom i efikasnim napadom stvara prednost koju tijekom susreta povećava do konačnih 110 - 71.Gosti koji su nastupili bez svoga najboljeg igrača Oroza pružaju otpor jedino u drugoj četvrtini koja završava 24-21 za domaćina. U ekipi Posušja svi igrači su dobili šansu za igru , što koriste i dobrom igrom ostvaruju pobjedu. Najbolji kod Posušja je bio Rezo koji postiže 19 poena (5 trica), njemu uz bok bili su Širić(18), Šakota(17) Penava(16) i Begić (14) dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Nikolić, Jokić i Jurić.