KICKBOXING

utorak, 25.05.2010.

Viktoria Hrvatski Sokol u Szegedu

Od 20. do 23. svibnja 2010. u Szegedu (Mađarska) održavao se 16. Svjetski kickboxing kup. Nastupilo je oko 1000 boraca s oko 1100 startova iz 22 zemlje.

Za kickboxing klub "Viktoria-Hrvatski sokol", pod zastavom grada Osijeka nastupili su Danijel Bjelobrk i Tihomir Bruner.

Danijel Bjelobrk nastupio je u kategoriji juniora u light contactu -74 kg i, osvojio je 5.mjesto.

Tihomir Bruner (Tihamer Brunner) Mađar iz Pečuha hrvatskih korijena, koji je predao zahtijev za dvojno državljanstvo i registriran je za osiječki klub, borio se u full contactu +91 kg u seniorskoj konkurenciji. U finalu je jednoglasno pobjedio poznatog profi borca iz Finske, osvajača niza turnira Jukka Saarienena i osvojio prvo mjesto, zlatnu medalju i pehar.

Natjecatelje su vodili sportski direktor i trener Vjekoslav Beck i trener Vladimir Stevanović.