KICKBOXING

nedjelja, 25.10.2009.

Bravo Ana, bravo Željana, bravo Nives, bravo Boris ...

... ma bravo svima!

zadnjega dana Svjetskog kickboxing prvenstva radosne vijesti stižu iz austrijskog Villacha. Hrvatska je osvojila 4 zlatne medalje:

- ANA ZNAOR u disciplini light contact, -70 kg
- BORIS MIŠKOVIĆ u disciplini light contact, -94 kg
- ŽELJANA PITEŠA u disciplini low kick, -52 kg
- NIVES RADIĆ u disciplini low kick, -70 kg

Sjajan uspjeh naših sportaša. Čestitke.

Osim naših zlatnih, sjajan uspjeh ostvarili su i ostali članovi reprezentacije, osvojivši još 1 srebrnu i 7 brončanih medalja.

IVAN DRAGANIĆ u disciplini light contact za veterane, -69 kg

Pozivnicu za 1. Svjetske igre borilačkih sportova, tzv. Olimpijadu borilačkih sportova, koje će se održati od 28. kolovoza do 4. rujna 2010. u Pekingu - osigurao je FRANE RADNIĆ.

U ukupnom poretku - Hrvatska je u light contactu zauzela 6. mjesto (a kada se pribroje veteranske medalje tada je na 7. mjestu), u low kicku odlično 4. mjesto, a u K1 14. mjesto. U ukupnom poretku među 48 zemalja Hrvatska je 6.

Na ovom svjetskom prvenstvu sudjelovala su ukupno 604 natjecatelja iz 48 zemalja svijeta, a iz Hrvatske nastupila su 32 sportaša, dok je ukupno hrvatska delegacija brojila 47 članova koje je vodio prof. Predrag Znaor, predsjednik Hrvatskog kickboxing saveza.

Pred hrvatskim kickboksačima još je drugi dio Svjetskog prvenstva, u disciplinama semi contact, full contact, glazbene forme i aero kickboxing, a koji će se održati u Italiji u mjestu Lignano Sabbiadoro od 24. do 29. studenog 2009.