Igralište:105x68 m
Pripada:Fc Barceloni

FC BARCELONA

F. C. Barcelona je osnovana 29.11.1899. godine, a osnovao ju je Hans Gamper s 36 profesionalaca. Nalazi se u dijelu Catalonie .

Španjolsko prvenstvo su osvojili 18 puta, Copa Del Rey su osvojili 24 puta , Španjolski super kup 18 puta, Liga kup 2 puta, Copa Oro Argetina 4 puta, Liga Prvaka 2 puta, Kup UEFA 4 puta, Europski superkup, Kup pobjednika kupova 4 puta i Copa Latina 2 puta.

Trenutačno najpoznatiji igrači Barcelone su: Maradona, Romario, Ronaldo, Stojičkov, Cocu, Cruyff, Kluivert, Koeman, Figo, Hagi, Urruti i Larsson. Tim igračima bi se mogli priključiti i: Messi, Ronaldinho, Puyol, Eto'o, Inesta, itd.

Liga Prvaka je najveće europsko natjecanje koje se održava od daleke 1955. godine. Prvi Barcelonin naslov u tom natjecanju je bio 29.5.1992. godine u Londonu protiv Sampdorie UC. Bilo je 0:0, igrali su se produžeci kada je Koeman u 112. minuti zatresao mrežu Sampdorie za FC Barcelona Sampdoria UC 1:0.

Drugo osvajanje Lige Prvaka Barcelona je doživjela u sezoni 2005–2006. To je bilo 17.5.2006. U Parisu na stadionu Stade de France protiv Arsenala. Arsenal je poveo pogotkom Sol Campbella, no Barceloni su preokret i pobjedu donijeli pogoci Samuela Eto'a i Juliana Bellettia.

Barcin moto je: 'Mes que un Club!' što na hrvatskom jeziku znači 'Više od kluba!'