Slibe.com - Free Image Picture Photo Hosting Service - Click to enlarge mostar Free Image Hosting at www.ImageShack.us ultrasi Free Image Hosting at www.ImageShack.us još jednom ultrasi

- HŠK ZRINJSKI MOSTAR -

SVE PROLAZI SVE SE MIJENJA, IDU DANI IDU GODINE, SAMO ZRINJSKI OSTAJE PONOS MOJE HERCEGOVINE

ponedjeljak, 25.09.2006.

BORAC - ZRINJSKI 1:0

Nažalost nogometaši Zrinjskog su nas još jednom neugodno iznenadili. Nakon ispadanja iz kupa BiH u srijedu, večeras su opet poraženi od istog protivnika ovaj put u prvenstvu i to rezultatom 1-0. Ovim porazom Zrinjski je prepustio vrh prvenstvene ljestice Sarajevu koje je slavilo u Orašju. Neshvatljivo je kako jedna nesumnjivo kavlitetnija momčad gubi dvije utakmice od istog protivnika, ali rezultat se piše, a bodovi ostaju u Banjaluci.

Pred oko 2500 gledatelja na Gradskom stadionu u Banjaluci Zrinjski istrčava u slijedećem sastavu:

Marić, Vidić, I.Džidić, D.Džidić, Nikolić, Žuržinov, Landeka, Smajić, Žižović, Matko i Diarra.

Prvo poluvrijeme prošlo je u ispitivanju snaga i sa lagom prednošću domaćina ali rezultat se nije mijenjao. Drugo poluvrijeme donosi vodstvo domaćina i u igru ulaze Đurić, Kordić i Joldić ali do kraja rezultat se ne mijenja.

Jedina svijetla točka susreti su Ultrasi koji su cijeli meč glasno bodrili svoje ljubimce koji im nažalost nisu uzvrtili dobrom igrom. Razloge poraza svakako ćemo tražiti nakon prespavane noći, ali ova mini turneja u Banjaluci je totalni neuspjeh Zrinjskog.

zrinjski.info

- 20:29 - Komentari (0) - Isprintaj - #

nedjelja, 17.09.2006.

ZRINJSKI - ČELIK 1:0

Iako utakmica sa Čelikom nije završila poput dvije predhodne sa puno pogodaka, ipak su navijači Zrinjskog otišli kući zadovoljni i minimalnom pobjedom nad tvrdom momčadi Čelika. Kada se sve sabere i oduzme ipak su na kontu tri nova boda koja su vratila Zrinjski na vrh tabele. Cijeli dan Mostar je zasipala kiša tako da uvijeti i nisu bili baš nogometni, prije bi ovakvo vrijeme odgovaralo nekim drugim sportovima. Naravno to je i uticalo na večerašnju posjetu i tek oko 3500 do 4000 gledatelja došlo je uprkos takvim uvjetima. Oko 400 Ultrasa bilo je na svom standardnom mijestu i cijeli tijek meča davalo glasnu potporu svojim ljubimcima.

Trener Simunić je došao tu da proba osvojiti bar bod i postavio je malo defanzivniju varijantu. Slišković je na teren izveo slijedeći sastav:

Marić, Vidić, Nikolić, Branković, Landeka,D. Džidić, Smajić, Đurić, Žižović, Diarra i Matko.

Od prvog sučevog zvižduka igrači Zrinjskog su krenuli ka golu gostiju ne bi li što prije došli u prednost. Već nakon nekoliko minuta teren se pretvorio u kaljužu i zaista su uvjeti bili preteški za igru. Prvu prigodu bilježimo u 6 minuti kada Džidić dobro šutira iz slobodnjaka ali rezultat se ne mijenja.

Gosti su se orijentirali na svoj gol i takav igra im je uspijevala jer težak teren je onemugućavao brzu pas igru Zrinjskog. U 19 minuti Matko je imao sjajnu prigodu, ali golaman je obranio njegov udarac. Žižović pokušava u 21 minuti ali njrgov udarac iz slobodnjaka gostujući golman skreće u korner. U 30 minuti gledatelji su negodovali zbog poništenog pogotka koji je postigao Žižović.

Nedugo zatim Smajić dobro proigrava Landeku koji šalje upotrebljiv šut u gostujući peterac i nažalost naši napadači su ostali kratki. 36 minuta nosi dobar pokušaj Smajića ali su se ispriječili gostujući vratar i vratnica. Zatim pokušava Džidić izdaleka a nedugo zatim Landeka pogađa prečku dobrim udarcem.

Zatim Matko sjajno prodire sve do protivničkog peterca, ali nažalost i ovaj put bez završnice. I kada se očekivao kraj poluvremena erupcija u gledateljstvu u 44 minuti, Diarra je sjajno proigrao Žižovića koji šalje povrtanu loptu za Đurića, a ovaj je šalje u mrežu za 1-0. Tim rezultatom se odlzi i na odmor.

Drugi dio počinje sa malo uzbuđenja, jer teren je već u totalno lošem stanju gosti pokušavaju neke akcije ne bi li ugrozili gol Zrinjskog ali im to baš ne polazi za nogom. Uglavnom ništa se nije događalo sve tamo do 67 minute kada ispraćen burnim aplauzom izlazi Matko a ulazi Kordić.

Nedugo zatim Kordić i ima dvije prigode, ali u oba slučaja gostujući vratar izlazi kao pobjednik. U 70 minuti pokušava i Smajić ali lopta ide pored gola, a zatim dalekometno pokušava i Landeka bez uspjeha. Igru napušta Branković, a ulazi Žuržinov, a malo poslije i Jurić mijenja Diarru.

Zatim bilježimo dobar pokušaj Đurića iz velike udaljenosti, golman odbija do Kordića a ovaj opet nije precizan. Do kraja vrijdi još spomenuti dobro proigravanje Žižovića za Kordića, ali opet je mreža gostiju ostala netaknuta. I gosti su se pred kraj osokolili ali njihovi pokušaji bili su uzaludni jer je obrana Zrinjskog sve na vrijeme otklonila.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Zrinjskog, bodovi su ostali u Mostaru a samim time i vrh premierligaške ljestvice. Gosti čvrst protivnik, premda im je u prilog išao i težak teren koji im je itekako pomagao u obrani. Sudac je imao nekoliko pogreški, prije svega na štetu Zrinjskog, a ni gosti nisu bili u potpunosti zadovoljni nekim njegovim odlukama.

Ultrasi ponovo za čistu 10, lijep broj sa obzirom na uvjete i ne toliko atraktivnog protivnika. Vrijedi napomenuti uspješnu bakljadu, gromoglasno navijanje i prepoznatljivu ogradu okićenu super transparentima. Gostujući navijači u zanemarivo malom broju i nisu se toliko istakli.

(foto:rezo)

- 22:56 - Komentari (0) - Isprintaj - #

nedjelja, 10.09.2006.

PLEMIĆI IDALJE "GAZE" : SLOBODA - ZRINJSKI 0:6

Da je netko uoči utakmice u Tuzli ponudio igračima i navijačima Zrinjskog minimalnu pobjedu ili neriješen rezultat obijeručke bi to prihvatili. Ali da će Zrinjski dobiti nisu mogli ni sanjati, čak ni oni najotimističniji fanovi Plemića. Prepun stadion u Tuzli dočekao je Zrinjski, nekih 3500 gledatelja došlo je da vidi koliko može zahuktala Sloboda u srazu sa jednim od pretedenata za sami vrh. Ni igrači Zrinjskog nisu bili sami na Tušnju jer je oko sedamdesetak Ultrasa danas doputovalo u Tuzlu i zaista imali su se čemu radovati.

Da se Slobodi loše piše dalo se naslutiti već u 12 minuti, naime Žižović je ubacio loptu u protivnički šesnaesterac a na loptu je naletio kapiten domaćina Karić i pospremio je u vlastitu mrežu za 0:1.Nakon vodstva sve konce igre preuzima Zrinjski, a domaćini se ne vide na terenu. U 27 minuti Smajić je primio loptu na desnoj strani, prevario svog čuvara i europogotkom pogodio rašlje za 0:2. Veselje među Ultrasima, a tuga među domaćim navijačima kojima je već tada bilo jasno da su ovaj meč izgubili.

U 32 minuti Smajić ubacuje sa desne strane oštro ka golu Ademovića koji nespretno odbija loptu do Matka koji je posprema u mrežu za 0:3. U 38 minuti slobodan udarac je za Zrinjski, u gužvi puca Diarra i pogađa stativu , lopta se odbija ponovo do Diarre koji šalje povratnu loptu za Žižovića a ovaj sa 15 metara po 4 put matira domaćeg golmana. Sa ovim rezultatom se otišlo i na odmor.

U drugo poluvrijeme Zrinjski ulazi kao da je rezultat 0:0, a Sloboda ne može naći protuigru za tako jak sastav. Uzalud je trener domaćih pravio izmjene, ni to nije urodilo plodom. 51 minut donosi novo povećanje vodstva, sa desne strane ubačena je lopta na koju natrčava Đurić i šalje u mrežu za 0:5.

U 61 minuti ozlijedio se Sarajlić kojemu se ukazivala pomoć nekih 5-6 minuta, ali ni nakon toga nije mogao nastaviti igru, a kako je Sloboda napravila sve izmjene do kraja je morala igrati sa 10 igrača. Nakon toga utakmicu napuštaju i Ultrasi radi sigurnosti, jer je već dobar dio domaćih navijača naputio stadion razočaran igrom i rezultatom.Točku na i stavio je Matko koji je na pas Žižovića izašao sam pred golmana Slobode i manirom rasnog strijelca postavio konačnih 0:6.

Ova utakmica je pokazala snagu Zrinjskog, koji je ovom pobjedom definitivno postao glavni kandidat za vrh tablice. Sumnjam da ijedan sastav u ovoj ligi može parirati Plemićima. Tuzlanska publika ispratila je igrače Zrinjskog dugim aplauzom, a svoje nogometaše koncertom zvižduka.

Dvostruki strijelac - Matija Matko (foto:rezo)

Counter

Free Image Hosting at www.ImageShack.us grafit - falluja iraq Free Image Hosting at www.ImageShack.us stadion Free Image Hosting at www.ImageShack.us bakljada Free Image Hosting at www.ImageShack.us fešta prvaka