19.12.2004., nedjelja

Sportski mix-nogomet, košarka, skijanje.

NOGOMET
PRIMERA DIVISION: Barcelona je trebala doživjeti prvi domaći poraz ove sezone, ali ih je spasio sudac koji je dosudio jedanaesterac nakon simulacije Ronaldinha, isti igrač je i realizirao za konačnih 1:1. Real se je također provukao, gostovali su u Santanderu gdje im je Zidane u 90. donio konačnih 3:2. Prednost Barce u odnosu na najvećeg rivala sad iznosi 10 bodova s tim da Real ima još 7 minuta protiv Sociedada da to smanji na 7.

SERIE A: Veliki derbi odigran je na Delle Alpiju, ali u slaboj utakmici nismo vidjeli niti jedan pogodak. Milan je imao više od igre, ali najbolji nogometaš svijeta Andriy Shevchenko nije mogao dalje od stative, na kraju je poslije njegovog dodavanja i Pirlo imao lijepu priliku, ali je pucao malo pokraj gola. Jučer je igrana još samo utakmica između Messine i Atalante, ali je prekinuta zbog vremena u 23. minuti kod vodstva domaćih 1:0.

LIGUE 1: sve su vodeće momčadi odigrale neriješeno tako da se situacija na vrhu nije promijenila. Derbi je odigran na Gerlandu, gdje je Marseille pogotkom bivšeg igrača Lyona Peguya Luyindule došao do boda. Za domaće je pogodio Sidney Govou. Ipak najbolja utakmica kola je odigrana u Auxerru, gdje su gledatelji u 16 minuta vidjeli 7 pogodaka. Najzaslužniji za triumf su bili dvojica crnoputih napadača koji igraju sjajno u zadnje vrijeme-Benjani Mwaruwari i Bonaventure Kalou.

KOŠARKA

GOODYEAR: SPLIT nastavlja s katastrofama, jučer su izgubili 23 razlike na Gripama protiv Bosne. Jedina je dobra vijest da je Neven Spahija ,nakon što je dao otkaz u Rosetu, sve bliže klupi Žutih loosera. ZAGREB je uspio dobiti neugodnog Slovana u gostima, razlog pobjede vjerojatno leži u činjenici da je Sunara prošle sezone vodio jučerašnjeg protivnika. Danas na Baldekinu igraju Šibenka i Partizan. S obzirom na predstave gostiju u zadnje vrijeme i punu dvoranu, šanse Šibenika su sasvim dobre da prekine seriju poraza.

NBA: Mario Kasun je rebounding machine, noćas je bio najbolji skakač Magica(14-9) s 10 skokova, tome je dodao i 6koševa i sve to u 13 minuta. Inače navijači Orlanda nemaju baš dobro mišljenje o njemu.Igrač većeri je definitivno Allen Iverson koji je donio novu pobjedu Phili s svoja 54 koša što mu je 2. najbolje ostvarenje u karijeri. Phoenix gazi i dalje, a Steve Nash gotovo da se na sjeća kad je zadnji put imao manje od 10 asistencija. U dobroj formi su i Chicago Bullsi koji u nakon slabog starta najavili kandidaturu za playoff, trenutno najbolje igre centar Eddy Curry.

CRO ALL-STAR: danas u Crikvenici, vrlo čudno s obzirom da su jučer bile utakmice GYL. Uglavnom prijenos je u 15.00h pa ko voli nek izvoli, ako ništa drugo neće biti igrača starijeg od 23.

SKIJANJE
Val ˙d Isere: oba spusta su otkazana zbog nevjerojantog nevremena, vjetar je u puhao više od 150 kmh. Šteta, jer je Janici staza odgovarala i vrlo vjerojatno bi ostvarila svoj najbolji rezultat u spustu.

ALTA BADIA: Ivica Kostelić i dalje ostaje bez bodova u Svjetskom kupu, danas je s skoro 5 sekundi zaostatka za vodećim bio 45. u prvoj vožnji. Senzacionalni pobjednik veleslaloma je Kanađanin Thomas Grandi, kojem je to 1. pobjeda na utrkama Svjetskog kupa. Vodeći nakon prve vožnje Kalle Palander je odustao u drugoj. Odličnom drugom vožnjom je Benni Raich s 10 napredovao na 2. mjesto, a 3. su podijelili iskusni Hermann Maier i Didier Cuche. Još jedan čovjek iz Kanade je ostvario uspjeh karijere-Jean Philipe Roy koji je bio 5. Odličan momčadski uspjeh su ostvarili i Talijani koji su imali 5 skijaša među prvih 15. Najbolji je bio Mirko Deflorian koji drugu utrku zaredom slavi plasman među prvih 10, prije toga mu je najbolji rezultat bilo 22. mjesto. Jučer je u spustu slavio Nijemac Max Rauffer, kojem je to također prvo slavlje iako već ima 32. godine.

- 13:29 - Ispeci, pa reci. (3) - print - #