08

srijeda

studeni

2017

Povjerenstvo (mrtvih komunista)(orjunista)



Ideja (marxovog) komunizma (i Jugoslavije) je mrtva.

Samoupravni socijalizam i koncept društvenog vlasništva su ugašeni s padom Berlinskog zida. Socijalizam (ovog ili onog oblika) nije poražen u oružanoj ili ideološkoj bici. Poražen je nakon pobjede socijalističkih revolucija, svojim nehumanim oživotvorenjem.

Socijalizam (komunizam - marksizam) se porazio postojanjem. (To je neoprostiv poraz.)


(Razloge nesposobnosti izgradnje društva socijalističko-komunističkog tipa treba tražiti u nepoštivanju civilizacijskog dosega privatnog vlasništva.)

Osnivanje povjerenstva u slučaju Agrokor nije upitno (ipak je riječ o polu ludim saborskim zastupnicima koji demonstriraju intelektualnu nemoć), ali je upitan rad povjerenstva.
Ustrajavanje na kriminalnoj privatizaciji (devedesetih) kao uzroku propasti Agrokora je korak do potpunog opoziva svih oblika vlasti u RH (misli se na zakonodavnu, sudbenu i izvršnu vlast).

Zbog čega moramo referendumom (ili javnim prosvjedima) prisiliti vlast na odstupanje?

U samoupravnom socijalizmu vlasništvo je bilo društveno. Hibridna (socijalistička) inačica vlasništva u kojoj je većina sredstava za proizvodnju bila u zajedničkom vlasništvu, dio vlasništva u hibridnom privatno-društvenom vlasništvu (većina stambenog fonda), dio u privatnom vlasništvu (dio stambenog fonda - uglavnom sela i prigradska divlja naselja).
Ustavnim ukidanjem društvenog vlasništva i socijalizma, privatizacija je provedena po zakonu o privatizaciji.
Zakon o privatizaciji je polazio od procjene ukupne zajedničke imovine i modela raspodjele.
Pravo na sudjelovanje u raspodjeli su stekli svi državljani koji su u vrijeme socijalizma živjeli na teritoriju RH, radnici hrvatskog državljanstva koji su kao zaposlenici radili u socijalističkim firmama i država RH. Raspodjela se vršila dodjeljivanjem udjela (dionica) svima koji su stekli pravo.
Istovjetni pristup rješavanju problema privatizacije su prihvatile Slovenija i BiH.
RH je početkom rata udjele (dionice) na ime godina državljanstva usmjerila na ratne troškove. Tu promjenu je popratila i zakonom.
Radnički udjeli su ostali netaknuti. Državni dio je privatiziran uz pravo zaposlenih i državljana RH na prvootkup.

Zakonski okviri jamče da niti jedan dio Agrokora nije stečen privatizacijskom pljačkom.

Ali to nacerena budaletina koja vodi saborsko povjerenstvu (unatoč tome što je pravnik) ne može znati. On je rođen glup.
Zbog toga mrtvim komunjarama dozvoljavamo da se krevelje po Saboru i državnim službama (jer su nesposobni preživjeti u društvu poštivanja zakona, riječi i vlasništva.)

RH nije propala jer je ideja nacionalne države neuspješna. Razlozi krize su duboka ukorjenjenost blentavih socijalističko-jugoslavenskih kadrova, socijalisitičkih zakona (solidarne mirovinske štednje, besplatnog liječenja, besplatnih škola, dobro plaćenih državnih poslova za podobnost ...).
Hrvatska nije provela društvenu preobrazbu od jugoslavensko-socijalističke provincije u modernu državu (odgovornu i funkcionalnu).
RH mora nastaviti izgrađivati državu (koju su orjunaši i komunisti, neki frankensteinski orjunisti razarali). Postići oblik (društvene) organiziranosti koji će pridonositi boljitku.
Država (nacionalna) nije relikt klasnoga društva već instrument za organiziraniji život.

orjunist - osoba koja je istovremeno orju-naš i komu-nist


Država (nacionalna) nije relikt klasnoga društva, već instrument organiziranijeg života. Vrijeme je za nastavak izgradnje takvog društva (koje su sanjale generacije potlačenih, prognanih, umorenih).


2 000 000 biračkih glasova za potpunu preobrazbu društva laži, obmana u društvo rada i odgovornosti.




Oznake: marksizam, jugoslavenstvo, samoupravljanje, društveno vlasništvo, privatizacija, Zakon, nehumano oživotvorenje, neoprostiv poraz, privatizacijska pljačka, prvootkup, Dionice, izgradnja nacionalne države, nacerena budaletina, nacionalna država, izgradnja države, orjunist, orjunaš, komunist, 2 000 000 glasova

03

nedjelja

siječanj

2016

Socijaldemokracija i socijalnost: (razlozi) zabune




Socijaldemokracija je oblik političke borbe za socijalizam (društvo u kojem dominira društveno vlasništvo).



Zablude koje prate socijaldemokraciju u Hrvatskoj je očekivanje da takvo (socijalističko) društvo ima socijalne namjere.
Socijalizam (proveden revolucijom; pokoljem i progonom) već je jednom bio nastanjen u Hrvatskoj (SR Hrvatska u SFRJugoslaviji nastala na "antifašizmu").
Sve dosege društvenog vlasništva smo okusili na vlastitoj koži.
Pokoljem i progonom (revolucijom), partija je stvorila potrebnu kritičnu masu stanovništva, nedovoljnu za provedbu antirevolucije, dostatnu za proglašavanje društva socijalističkim. Zaista, kako je bilo moguće provesti ideju društvenog vlasništva nad stoljećima poznatim vlasništvom sredstava za proizvodnju? Kolaboracijom (surađivanjem) nevlasnika i progonom (likvidacijima i iseljavanjem) stvarnih vlasnika.

Urušavanje društva podjelom plijena nije stvorio socijalizam, već uništio društvo i vratio ga na razvojnoj liniji (unazadio).

Oslanjanje partija (socijaldemokratskog predznaka), nakon zločina koje su priredili hrvatskom društvu, na socijalnost (na koju nikad nisu polagali pozornost do na sredstvo provedbe vlastitih zločinačkih nakana) je u Hrvatskoj poprimilo opasan oblik (izazivanja građanskog rata).
USA i GB su prve provele politiku borbe protiv siromaštva, socijalističke zemlje nikad nisu pokretale politiku borbe protiv siromaštva već su ustrajavale na proletarizirati (osiromašenju). U razvijenim državama, socijalna pomoć (namijenjena bolesnim i starim, radno nesposobnim bez ušteđevine) je veća od primanja radnika u socijalističkim (ili socijaldemokratskim) državama.

Socijalizam (revolucionarni; danas socijaldemokracija) je nakaradni sustav koji je služio u urušavanju (slabljenju moći) hrvatskog društva (otvaranja prostora srpskoj-opančarskoj ekspanziji). To im je bila/je jedina zadaća.

Poistovjetiti socijaldemokraciju sa socijalnom državom je zabuna (na kojoj socijaldemokratski promotori rado ustrajavaju).
Socijalistička država/ili vlast ne rješava siromaštvo već ideološki ustrajava na društvenom vlasništvu (koje uvijek stvara više sirotinje).
Ali, Hrvati su svoju katoličku narav već jednom iskazali u progonu i prokazivanju vlastite braće (koji su imali više nego je zločinačka partija željela).

Vjerovati takvima (na demokratskim izborima) je igra sa opstankom (hrvatskog društva). (U ime države treba takve progoniti. Shvatit će oni to, oni državu koja proganja odavno podržavaju ...) Očigledno je kako je vlasništvo nad sredstvima za proizvodnju u državnim rukama (jer je država gospodarski zamrla dolaskom milanovićeve pljačkaške bande na vlast ... bez ikakvog otpora).
Socijaldemokracija je mrtva, ali nisu zlotvori (kojima služi za rušenje društva i progon nositelja zdravog, nacionalnog, uspješnog, katoličkoga hrvatskog društva).

Strepite! (Osveta je moja ...)
Osveta je moja - veli Gospodin - ja ću je vratiti.” (12:19)




Oznake: socijaldemokracija, socijalizam, društveno vlasništvo, revolucija, parlamentarna borba, socijalne namjere, zablude, pokolj i progon, antirevolucija, vlasništvo nad sredstvima za proizvodnju, urušavanje društva

11

petak

prosinac

2015

Umjesto pregovora nasilje ...


Državna blagajna (u društvu poštivanja (osobnog) vlasništva) ima poseban status.

Naginjemo li društvenom uređenju koje preferira osobno vlasništvo, upravljanje državnom blagajnom promatra se kao posebno vlasništvo (sa svim elementima poštivanja vlasništva i upravljanjem tim vlasništvom).
Ako društvo naginje društvenom vlasništvu, državnim se vlasništvom upravlja na (po pobornicima društvenog vlasništva, odgovornije) ravnomjerniji način zadovoljavanja interes cjelokupnog društva.
Razmimoilaženja o načinu poštivanju osobnog vlasništva i upravljanja državnim resursima stvorio je dvije ideološke struje, desnu i lijevu.


Zanemarimo li razlike u upravljanju državnom blagajnom, bila desna ili lijeva vlada, zajedničko je ocjenjivanje uspješnosti raspolaganja državnim sredstvima.
Ona vlast koja stvara gubitke mora biti zamijenjena, a ne mijenjati zakone (porezne) kojima se nadomješta materijalni gubitak te vlasti oduzimanjem od birača (poreznih i ostalih obveznika).

Kako je sdp (slijednik skj/skh) oduvijek pobornik društvenog vlasništva, stalno (neradom i nebrigom, otimačinom) su stvarali deficit državnog proračuna, nadajući se kao će zakonima taj manjak nadomjestiti oduzimajući iz osobnog (ne njihovog) vlasništva ... a zadržati vlast.

Onaj tko takvu vlast smatra podnošljivom, umjesto nasilnog svrgavanja, teško se poigrava sa sudbinom i osobnog i državnog vlasništva.

3. GOSPODARSKA, SOCIJALNA I KULTURNA PRAVA
Članak 48.

Jamči se pravo vlasništva.
Vlasništvo obvezuje. Nositelji vlasničkog prava i njihovi korisnici dužni su pridonositi općem dobru.
Strana osoba može stjecati pravo vlasništva uz uvjete određene zakonom.
Jamči se pravo nasljeđivanja.

http://www.sabor.hr/Default.aspx?art=1841

Nažalost u Hrvatskoj niti Ustavni sud, niti DORH, niti Pučki pravobranitelj ne brinu o zaštiti ustavnosti i zaštiti građanstva (puka).

Pučki pravobranitelj opunomoćenik je Hrvatskoga sabora koji štiti ustavna i zakonska prava građana u postupku pred državnom upravom i tijelima koja imaju javne ovlasti.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Pu%C4%8Dki_pravobranitelj_u_Hrvatskoj

Članak 93.
Pučki je pravobranitelj opunomoćenik Hrvatskoga sabora za promicanje i zaštitu ljudskih prava i sloboda utvrđenih Ustavom, zakonima i međunarodnim pravnim aktima o ljudskim pravima i slobodama koje je prihvatila Republika Hrvatska.

http://www.sabor.hr/ustav-rh-ustrojstvo-drzavne-vlasti

Umjesto promatranja milanovićeve (krvničko-zločinačke) vlasti kako uništava i državnu i osobnu imovinu hrvatskog stanovništva, trebalo ih je treći dan po formiranju Vlade uhititi, suditi, osuditi i zatvoriti. Podjednako i danas.
Moje ustavno pravo nije pitanje ideološkog karaktera i pogleda ...
Kada državna vlast ne poštuje Ustav i zakone (pravo), umjesto poštivanja prava upotrebljava se nasilje (jer sve pravne pute smjene takve vlasti kontrolira ta vlast, u svrhu samoodržanja).

Osvrnuo bih se na jedan (fb) problem. Problem je iznijela (ugledna) članica facebook zajednice magistar Deana Šonjić objavljujući javno pismo upućeno HRT-u povodom potpisivanja sporazuma o suradnju HRTa s Radiotelevizijom Srbije.

Moj dopis HRT-u (hrt@hrt.hr)
Poštovani,
tko je ovlastio vašeg ravnatelja Radmana da potpisuje u naše ime, osoba koje plaćaju pretplatu, sporazume o suradnji s Radiotelevizijom Srbije?
Protivno je Ustavu poticati integraciju bivših zemalja Jugoslavije, između ostalog, i putem televizijskog programa!
Nadam se da će vaš pročetnički ravnatelj ostati u fotelji još par dana, o onda letiti kroz prozor.
Srdačan pozdrav
magistar Deana Šonjić
Zagreb

https://www.facebook.com/deana.sonjic/posts/1068958409801254?comment_id=1069631269733968¬if_t=like

A odgovor ...

Poštovana gospođo Šonjić,
zahvaljujemo na Vašemu javljanju i zanimanju za Hrvatsku radioteleviziju.
Obavješćujemo Vas da je, prema Zakonu o Hrvatskoj radioteleviziji koji je donio Hrvatski sabor, glavni ravnatelj ovlašten donositi odluke o poslovanju Hrvatske radiotelevizije, a za svoj rad odgovoran je Nadzornom odboru HRT-a.
Zakonom je također određeno da je Hrvatska radiotelevizija prije donošenja nekih odluka obvezna provesti javnu raspravu, primjerice, pri izradi prijedloga programskih obveza, te pri namjeri uvođenja značajno novih audiovizualnih usluga ili značajnoj izmjeni postojećih. Za sklapanje poslovnih ugovora, odnosno ugovora o suradnji, Zakonodavac nije predvidio prethodno pribavljanje mišljenja obveznika plaćanja pristojbe.
S poštovanjem

Hrvatska radiotelevizija
RJ Komunikacije

https://www.facebook.com/deana.sonjic/posts/1069373496426412?comment_id=1069632023067226¬if_t=like


Oznake: državna blagajna, osobno vlasništvo, društveno vlasništvo, mjera uspješnosti upravljanja sredstvima, promjena vlasti, promjena zakona, svrgavanje, pravo na vlasništvo, Pučki pravobranitelj, Ustavni sud, DORH, HRT, obveznik plaćanja pristojbe, zakonodavac i predviđanje pribavljanja mišljenja