14.01.2008., ponedjeljak

Levante-Real Madrid

U posljednjoj utakmici prvog dijela španjolske nogometne lige Real je na
gostovanju kod posljednjoplasirane momčadi Primere slavio s 2-0.
Utakmica je bila tvrda bez puno pravih prilika.Igrači Levantea bolje su otvorili utakmicu i imali nekoliko solidnih šansi,ali nisu iskoristilI neorganiziranost Realove obrane u kojoj je nedostajao Sergio Ramos.Real je loše stajao naterenu nije imao izglednih prilika osim stative Robhina i nekoliko udaraca iz daljine koje je domaći vratar lako ukrotio.Madriđani su poveli u 77.minuti preko Ruda van Nisterloya koji je nakon ruke domaćeg braniča Serrana zatresao mrežu s bijele točke.Penal je izborio Higuain.Na povećanje vodstva čekalo se do 90+3 minute kada je Nizozemac van Nisterloy nakon dodavanja Gutija lako pogodio mrežu i povisio na 2-0 u korist Reala.Klub izMadrida pokazao je da je iskusna momčad pobjeđuje iako ne oduševljava igrom.Naglašavamo da Real nije primio gol u prvenstvu zadnjih pet utakmica što je dokaz dobre obrane na čelu s Casillasom.Ostvarena je važna gostujuća pobijeda koja ostavlja sedam bodova prednosti nad drugoplasiranom Barcelonom.Real u sljedećem kolu igra gradski derbi na Calderonu protiv Atletico.M. gdje se nadamo pozitivnom rezultatu,a možda i pobijedi.HALA MADRID PARA SEMPRE!

- 19:40 - Komentari (13) - Isprintaj - #

11.01.2008., petak

Mallorca-Real Madrid

U osmini finala Španjolskog kupa Real je sa 2-1 poražen u gostima kod Mallorce.Kroz cijelu utakmicu Mallorca je bila bolji protivnik,zasluženo su slavili.Mallorca je povela u 22 minuti preko Treja.Nekoliko minuta poslije Real je uspio izjednačiti u 24 minuti kada je Higuain iz voleja zatresao mrežu domaćeg vratara Moye.Na početku drugog poluvremena Mallorca ponovo dolazi do vodstva,u 49 minuti Arango je iz daljine svladao solidnog Dudeka.Real je poražen u prvoj utakmici kod Mallorce 2-1 i ima velike izglede da se plasira dalje jer igra na Santiago Bernabeou gdje u ovoj sezoni nijedna momcad nije slavila,a kamoli uzela bod.Na ovome teškom
gostovanju Real je nastupio bez nekoliko važnih igrača(Casillasa,Cannavara,van Nisterloya,Marcela...).Nadamo se da ce se Real plasirati u sljedeći krug.HALA MADRID PARA SEMPRE!

- 13:09 - Komentari (18) - Isprintaj - #

08.01.2008., utorak

Real Madrid-Zaragoza

Real je u 18. kolu Primere na svom terenu pobijedio solidnog protivnika Zaragozu sa 2-0Iako rezultatski izgleda kao lagana pobijeda Reala na terenu nije izgledalo tako jer je Zaragoza do Realova vodstva bila bolji protivnik,momčad koja je nadigrala Reala na svome terenu u tom segmentu igre.Najzaslužniji za to da Real nije primio pogodak je vratar Casillas koji je fenomenalno obavljao svoj posao.Napominjemo da Casillas nije u prvenstvu loptu iz mreže vadio četiri utakmice zaredom sto pokazuje napredak u igri Reala i njegove obrane.Real je poveo u 66.minuti kada je brazilac Robinho probio desni bok i loptu ubacio na pet metara gdje ju je van Nisterloy glavom pospremio u mrezu.Na povecanje vodstva čekalo se do 80.minute kada je Robhino pretrcao pola terena i dobrim udarcem matirao gostujućeg vratara i osigurao pobijedu Realu.Zaragoza je imala još nekoliko sansi za počasni gol ali Casillas nije dao.Real u sljedecem kolu gostuje kod posljednje momčadi lige koja je skupila samo 8 bodova,a to je Levante nadam se kao i svi navijači Reala da ce se to gostovanje pobijediti i da ce ostati 7 bodova prednosti nad
drugoplasiranom momčadi Barcelonom.HALA MADRID PARA SEMPRE!

- 13:53 - Komentari (27) - Isprintaj - #