Basketball For Life

20.01.2007., subota

Izvješča najzanimljivijih NBA utakmica!!!

"Detroit Pistons vs. Minnesota Timberwolves"

U utakmici s dva produžetka Detroit Pistonsi u gostima su svladali Minnesotu sa 104:98. Ovo je Wolvesima tek prvi poraz u pet susreta koliko su ih s nadoknadom igrali u ovoj sezoni te tek peti u općenito zadnjih 15 ogleda.

Pistonse je do pobjede predvodio Chauncey Billups, koji je upisao 25 poena, tri skoka i osam asistencija te pogodio tricu za ulazak u drugi produžetak, a ovaj susret ostat će zapamćen i po svađi Kevina Garnetta i Antonia McDyessa. Obojica su isključeni iz igre sredinom četvrte četvrtine, a iako je bilo napeto, udarci su izbjegnuti.

“Nisam ga udario ili nešto takvo. A želio sam”, rekao je McDyess. Sve je ustvari počelo nakon što je 5:18 min. do završetka četvrte četvrtine taj igrač u borbi za skok srušio Marka Madsena. Garnett je zatim bacio loptu u McDyessa nakon čega je počelo naguravanje, a Madsen je, očekivano, poslije utakmice izrazio podršku svojem suigraču: "Svi iz naše svlačionice stoje 100% iza Kevina Garnetta.”

Drugi produžetak gosti su otvorili serijom 4-0 i poveli s 91:95, poslije čega vodstvo više nisu ispuštali iz ruku. Najbolji kod Detroita uz Billupsa su bili Richard Hamilton (26 p., 7 sk.i 5 as.), Rasheed Wallace (18 p. i 9 sk.) te prinova Chris Webber (16 p., 7 sk. i 4 as.), dok su Mark Blount (22 p. i 15 sk.), Kevin Garnett (14 p. i 19 sk.) te Randy Foye, Trenton Hassell i Mike James (sva trojica po 16 poena) nosili igru Wolvesa.

Osim spomenutog incidenta zanimljivo je bilo i u trećoj četvrtini kad je, nakon što ga je tijekom timeouta trener zamijenio Foyeom, Ricky Davis napustio klupu i otišao u svlačionicu. Za njim je otišao pomoćni trener, koji je kasnije rekao da je Davis morao na WC, no, iako se ovaj vratio na klupu, takav dojam se baš i nije stekao.

"Philadelphia 76ers vs. Miami Heat"

Dodatne minute igrale su se i u Philadelphiji, gdje su nakon jednog produžetka domaći Sixersi svladali Miami Heat s 98:95. Produžetak je izborio bek gostiju Dwyane Wade, koji je 2.1 sekundi do završetka četvrte četvrtine ubacio dva od tri slobodna bacanja, a s linije za slobodna bacanja Sixersi su naposljetku izborili i pobjedu. Naime, nakon što je Wade u dodatnom periodu poentirao za vodstvo Heata 89:91, domaćini su u preostalom vremenu pogodili sedam od osam slobodnih bacanja i tako utakmicu završili u svoju korist.

Najbolji kod Sixersa, koji su ujedno i ispustili +17, bili su Andre Miller (16 p., 4 sk. i 9 as.), Andre Igoudala (16 p., 7 sk. i 9 as.) te Willie Green (16 p., 3 sk. i 4 as.), a Dwyane Wade (28 p., 11 sk. i 9 as.), Udonis Haslem (15 p. i 10 sk.) te Antoine Walker (19 p. i 12 sk.) najviše su pokazali kod gostiju.

"New Jersey Nets vs. New York Knicks"

Clifford Robinson pospremio je 2.8 sekundi prije posljednjeg zvuka sirene u obruč promašeni koš Vincea Cartera i tako Netsima donio gostujuću pobjedu nad New York Knicksima sa 101:100. Junak utakmice svoj nastup je završio s 11 poena i šest skokova, dok je općenito najbolji kod Netsa, kojima je ovo treći trijumf za redom, bio
Jason Kidd (23 p., 7 sk. i 9 as.). Što se tiče domaće momčadi, tu se najviše istaknuo Quentin Richardson (24 p., 9 sk. i 3 as.).

"Phoenix Suns vs. Portland Trail Blazers"

Phoenix Sunsi u svojoj su dvorani protiv Portland Trail Blazersa sa 106:101 došli do 12. pobjede u nizu, te sveukupno 28. u zadnjih 30 utakmica. Prvi strijelac pobjednika bio je Amare Stoudemire s 23 poena i sedam skokova, a Steve Nash, koji je ubilježio 13 poena i 15 asistencija smatra kako su Sunsi u ovom susretu imali dosta sreće: “Imali smo sreće što smo došli do pobjede. Mnogo im je trica, nakon što su već bile unutra, ispalo iz koša. Pogodili smo neke teške šuteve na kraju. Igra nam je počivala na mnogo talenta i mnogo sreće, a mislim da to nije dovoljno dobro.”

Prvo ime Blazersa bio je Zach Randolph, koji je unatoč tome što je izveo samo jedno slobodno bacanje, ubacio 36 koševa, čemu je pridodao i 15 skokova.

"Milwaukee Bucks vs. Seattle Sonics"

Milwaukee Bucksi u gostima su uvjerljivo poraženi od Seattle Sonicsa s 99:72, a Damir Markota u ovom je susretu na parketu proveo najviše minuta u svojoj cijeloj rookie sezoni. Nažalost, za 12 minuta nije se uspio upisati u strijelce (imao je šut za dva 0/4) te je svoj nastup završio s dva skoka i jednom asistencijom. Od njegovih suigrača najviše je pokazao Andrew Bogut s 14 koševa, sedam skokova, tri asistencije i dvije blokade, a Sonicse je do pobjede vodio Ray Allen, koji je šutiravši za tricu 4/5 uknjižio 21 poen, četiri skoka i tri asistencije.

"Utah Jazz vs. Toronto Raptors"

Bez poena je, kao i Markota, ostao i Gordan Giriček, čija Utah Jazz je u gostima nadigrala Raptorse sa 102:94. Naime, Hrvat je za 16 minuta i 10 sekundi u igri promašio sva tri pokušaja šuta (gađao je samo za dva) te je u statistiku ubilježio samo jedan skok i jednu asistenciju uz tri izgubljene lopte.

U oba tima najbolje su odigrali krilni centri. Carlos Boozer za Jazzere je ostvario 23 poena, 19 skokova i tri asistencije, dok je Chris Bosh u dresu Raptorsa ubilježio 29 poena, 11 skokova i dvije blokade.

Rezultati:
Orlando – Washington 93:114 (D. Howard 20 p., 13 sk. i 3 as.; A. Jamison 31 p. i 16 sk.)
Atlanta – Charlotte 75:96 (J. Johnson 19 p. i 6 sk.; E. Okafro 22 p. i 13 sk.)
Boston – Sacramento 91:96 (D. West 25 p., 4 sk. i 6 as.; R. Artest 19 p., 11 sk. i 3 as.)
San Antonio – NO/Oklahoma City 99:86 (T. Parker 23 p., 6 sk. i 4 as.; D. West 19 p., 11 sk. i 3 as.)
Denver – Cleveland 110:99 (M. Camby 26 p. i 17 sk.; L. James 30 p., 10 sk. i 10 as.)

Welcome!

Dobrodošli na novi blog na kojem rade Kane i Ice Killa. Donosit ćemo vam vijesti iz košarke općenito iz NBA, iz Europe i naravno rezultate iz hrvatskih liga...nadamo se da će vam se svidjeti...keep it real...peace

- 23:07 - Pljuni (0) - Stavi na papir - #