Blogger Ball

Kontakt: aguero10atletico@hotmail.com

četvrtak, 29.04.2010.

Si, si, si! Atletico u finalu Europa lige!

San koji traje 24. godine se napokon ostvario, napokon, napokon Atletico Madrid igra finale nekog Europskog takmičenja, ovaj put je to Europa liga, ovo je naslađi poraz u Atleticovoj povijesti, poraz na velikom Anfieldu.
Šta reći nakon ovoga, šta reći nakon najljepšeg poraza u povijesti ovog kluba... Riječima je uistinu teško opisati osjećaj koji preovladava kod svih navijača ovakvog kluba kao što je Atletico Madrid. Sama utakmica kao utakmica, da je Liverpool prošao bilo bi potpuno nezasluženo, jer je Atletico čak i u Engleskoj dokazao da je bolja ekipa od Liverpoola. Prvo poluvrijeme bilo je tako-tako, i Liverpool i Atletico su igrali u 'naletima', malo ovaj malo onaj, i na samom kraju prvog djela Alberto Aquilani postigao je gol, a u drugom je stvar bila drugačija, Liverpool je imao inicijativu tokom drugog djela možda svega nekih 10-ak minuta kada se sve zbroji, ali je Atletico pokazao da je ekipa sa karakterom, ekipa koja se ni na jednom gostovanju neće braniti!
Onda su došli i produžetci, i odmah hladan tuš za Colchonerose, Izraelac, Yosi Benayoun zabija za 2-0, tada je u meni nešto eksplodiralo ali sam ostao miran i pribran. A onda se desilo i to, Quique Flores vadi Paula Assuncaa i uvodi Jose Manuela Jurada koji sjajno šutira ali lopta je ipak završila pored gola, vidjelo se da Atletico i želi i može, i da... 102. minuta Reyes sjajno ubacuje Forlanu koji zabija i skida dres za finale, tada svaki navijač Atletica nije znao šta da radi od sebe jer je tjelo svakog Rojiblancosa radilo svoje a mozak svoje. Slavlje tog gola slavili smo pune dvije minute ne zanimajući se za daljni nastavak utakmice, kada su se strasti smirile noge su počele trnuti, bilo je to mojih najdužih 15. minuta u životu, Liverpool je u posljednjim sekundama krenuo u napad koji Teri Hauge nije dopustio s obzirom da je vrijeme bilo isteklo, i onda baklje, petarde, ne samo na Manzanaresu da su se bacale nego u svim krajevima gdje ima navijača Atletica. Napokon, Atletico igra finale Europa lige, protiv Fulhama!